benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W mojej gminie szczególnie w obrębie kilku wsi wokół mnie jest inicjatywa, aby zablokować te wiatraki, głównie przez wpływ na ludzi i bliską odległość. Jest możliwość zablokowania jeżeli właściciel sąsiadującej działki zgłosi, że nie wyraża zgody. Wójt gminy na jednym ze spotkań mówił, że jest za ludźmi, jednak obecnie zmienił zdanie i popiera projekt, ludzi trochę drażni taka zmian poglądów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W miejscowościach Potasznia i Żywa Woda koło Suwałk takie wiatraki stoją po 400m od domów a w Jeleniewie mają być 3MW i najmniejsza odległość o jakiej słyszałem to 370m. Moim zdaniem to coś tu jest nie tak. Ciekawe są też wypowiedzi władz lokalnych, dla zainteresowanych podam linki

 

U mnei we wsi są 2 wiatraki (200 lub 250 kw) i są 200 m od zabudowań.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

unas już projekt lini jest i pytanie ile krzyknąć za przeprowadzenie kabla przez działke, chodzi o jedno razową rekompensate.Prawdopodobnie w 2011r będzie sie kręcić unas 15szt o mocy niepamientam ale 1 lub 2MGW, niepamientam jak jest w umowie, ale wysokość to 100-120m do osi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszola    0

Witam.Czy ktoś miał odczynienia z Firmą FW Energy Sp.zo.o. z siedzibą w Gostycynie?Z góry dziękuje za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Mi za przeprowadzenie kabla na mojej działce chcieli zapłacić 10zł za metr, oczywiście płatne jednorazowo. Ale się nie zgodziłem.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

U mnei we wsi są 2 wiatraki (200 lub 250 kw) i są 200 m od zabudowań.

To są dzieciaczki przy tych 3MW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Witam.

Przeczytałem cały temat i nigdzie nie znalazłem informacji na temat firmy "Power4All" czy spotkał się już ktoś z tą firmą, proponują rocznie 2,9% przychodu brutto ale nie mniej jak 25tys (cena minimalna) za wiatrak. Z tego co znalazłem to firma na stronę w Niemczech. I jest tam w projektach rozpisana inwestycja w mojej gminie.

Co o tym myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Coś dla przeciwników elektrowni, żeby mogli być jeszcze bardziej przeciw. Z jakiegoś powodu nie zadziałał hamulec blokujący turbinę przy zbyt silnym wietrze,w efekcie mamy piękną katastrofę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

kogoś tam zjarało, chciał nagrać jak wiatrak się kręci, a tu miał niespodziankę...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5720    1

Panowie mam takie pytanie. Czy wiatraki mocno hałasują? Bo w mojej wiosce w tamte wakacje postawili tą wieżę do mierzenia prędkości wiatru i pomiary wyszły bardzo dobre, więc w maju ma rozpocząć się budowa wiatraków. Najpierw 10 a potem coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgin    1

Nie masz co się obawiać o hałas. U mnie we wsi też stoi taka wieże pomiarowa. Panowie co ją montowali powiedzieli że nowe turbiny są bardzo ciche. Niestety nie pamiętam na jaką odległość je słychać. Na pewno nie większą niż 500m bo to jest minimalny dystans jaki może dzielić elektrownie wiatrową od budynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Akurat tym "panom" to bym nie wierzył.W pobliskim Parku Wiatrowym Suwałki zaczynają się pierwsze problemy mieszkańców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatr    0

Nie rozumiem dlaczego ta firma chce kupić.

 

Inwestor nie boi się kupować. Deweloper nie wie czy to dalej sprzeda i dlatego woli dzierżawić.

Na tym rynku prawie wszyscy to deweloperzy i dlatego szastają kasą nie swoją :)

I co podpisałaś umowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki    0

Witam.

Co do ferm wiatrowych to mam pytanie do WAS czy spotkaliście się z firmą portugalską INFUSION z siedzibą w Warszawie.Jeśli tak to bardzo proszę o opinie o NIEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prąd z elektrowni wiatrowych jest o 3-4 razy droższy niż prąd z konwencjonalnych Źródeł. Pieniądze która zapłacą konsumenci prądu czyli ty i ja wyładuje w Kieszeni Inwestora i Gminy. Wiatraki stoją przez 20 Lat w tym czasie Inwestor zarobi 20 milionów Euro . Całkowite przychody sumują się na 33 milionów euro ( inwestycja, przygotowania, koszty za wiatraki i serwisowanie) Czyli wasze pieniądze które wy zapłaciliście wędrują na Zachód do Niemiec, Hiszpanii itd.

 

Tutaj znajdziecie Link Inwestora z rozłożeniem Budżetu i kwota Zyśków w Broszurce po Niemiecku

 

http://www.profina.at/download/vienna-equity-windpower.pdf

 

Pozdrawiam

 

Kolobrzeg2000@hotmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatr    0

Prąd z elektrowni wiatrowych jest o 3-4 razy droższy niż prąd z konwencjonalnych źródeł...

 

URE wyznacza raz do roku ceny energii po których producent energii może ją sprzedać odbiorcy "hurtowemu" który ją dalej rozprowadza i sprzedaje indywidualnym odbiorcom. Ta cena jest jednakowa dla wszystkich producentów i żaden nie może jej sprzedać drożej.

To po pierwsze.

Po drugie:

Producent energii odnawialnej oprócz ceny sprzedaży otrzymuje tzw zielony certyfikat za każdą MWh wyprodukowanej energii. Te certyfikaty można sprzedawać na giełdzie energii a kupują je ci z dystrybutorów którzy nie mogą się wykazać przynajmniej 20% energii odnawialnej wyprodukowanej przez siebie. Gdyby nie kupili to muszą zapłacić URE opłatę -"karę" za "brak" energii odnawialnej w swoich zasobach. Opłata ta jest nieco wyższa niż cena zielonego certyfikatu i dlatego chetnie kupują certyfikaty. Taką cenę łączną rozkładają na wszystkich odbiorców energii. Tak więc sprowadzając sprawę wręcz do absurdu można wyobrazić sobie przypadek, że nikt w Polsce nie produkuje energii odnawialnej i na rynku nie ma zielonych certyfikatów. Żaden z dystrybutorów nie może wykazać się produkcją energii odnawialnej ani nie posiada kupionych na giełdzie certyfikatów. Opłatę-karę musi zapłacić do URE i wkalkulować ją w koszt energii sprzedawanej do odbiorców. Cena energii pozostaje dla odbiorcy taka sama bez względu na to czy są w Polsce producenci energii odnawialnej czy nie ma ich wcale. Tak więc nie strasz czytelników krążącym jednym z mitów używanym przez przeciwników zielonej energii.

Co do strony na która się powołujesz to warto czytać ze zrozumieniem i wyciągać właściwe wnioski.

We wnioskach nie odróżniasz kosztu inwestycji od przychodów ze sprzedaży.

Dla inwestora każdy biznes powinien być opłacalny jeśli tak by nie było to będzie bankrutem. Gdybyś prowadził jakąś działalność na swój rachunek to mógłbyś to zrozumieć.

 

wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdanek    0

Gdzieś w tv widziałem jak ktoś postawił na swoim polu wiatraki, to później wojna z całą wsią była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Justyna , jak będą chcieli u ciebie postawić to sami cie znajdą.Jeśli nie dysponujesz działką około 200ha to raczej żadnej firmy nie nakłonisz do inwestycji.Przestrzegam tylko przed podpisywaniem umów niekorzystnych dla rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatr    0
.........Jeśli nie dysponujesz działką około 200ha to raczej żadnej firmy nie nakłonisz do inwestycji.

 

Wystarczą i 2-3 ha jeśli kształt korzystny aby posadowić wiatrak.

 

Wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyna83p    0

Wystarczą i 2-3 ha jeśli kształt korzystny aby posadowić wiatrak.

 

Wiatr

ok kolega pisze że sami mnie znajdą w okolicy stoją dwa wiatraki i facet nie ma 200ha tylko jeden i chyba nie cały a postawili u niego wiatrak u innego rolnika też stoi więc jakieś pomiary już były ja mieszkam tutaj dwa miesiące a na 200ha nie postawią jednego tylko kilkadziesiąt wiatraków a ja chcę jeden jakoś chyba anty kolega jest nastawiony do wiatraków ale jeżeli ktoś woli krowy doić i urobić się po pachy i nic z tego nie mieć tylko wyglądać jak polski rolnik to ok ja szukam jak zarobić i się nie narobić bo życie jest krótkie

 

Justyna , jak będą chcieli u ciebie postawić to sami cie znajdą.Jeśli nie dysponujesz działką około 200ha to raczej żadnej firmy nie nakłonisz do inwestycji.Przestrzegam tylko przed podpisywaniem umów niekorzystnych dla rolnika.

ok kolega pisze że sami mnie znajdą w okolicy stoją dwa wiatraki i facet nie ma 200ha tylko jeden i chyba nie cały a postawili u niego wiatrak u innego rolnika też stoi więc jakieś pomiary już były ja mieszkam tutaj dwa miesiące a na 200ha nie postawią jednego tylko kilkadziesiąt wiatraków a ja chcę jeden jakoś chyba anty kolega jest nastawiony do wiatraków ale jeżeli ktoś woli krowy doić i urobić się po pachy i nic z tego nie mieć tylko wyglądać jak polski rolnik to ok ja szukam jak zarobić i się nie narobić bo życie jest krótkie

 

Justyna , jak będą chcieli u ciebie postawić to sami cie znajdą.Jeśli nie dysponujesz działką około 200ha to raczej żadnej firmy nie nakłonisz do inwestycji.Przestrzegam tylko przed podpisywaniem umów niekorzystnych dla rolnika.

oczywiście nie chcę tutaj nikogo obrażać bo szanuję pracę rolników tylko jest mi ich szkododa kiedy widzę jak ciężko pracują a unia wam chce pomóc a wy i jak ktoś ma 200ha to nie musi stawiać wiatraków bo z samej ziemi wyżyje i nie musi jej uprawiać tylko trzeba chceić poświęcić trochę czasu na wypełnienie i złożenie dokumentów tylko nie każdy o tym wie albo nie chce wiedzieć i będzie żył leppiej niż ten co się narobi POZDRAWIAM I WKURZA MNIE TO ŻE JEDEN SIEDZI NA PUPIE I NIC NIE ROBI A MA A INNY UROBI SIĘ POPACHY BO NIE JEST ŚWIADOMY ALBO NIE POTRAFI SOBIE ZAŁATWIĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

No widzę koleżanka nie w temacie bo u mnie akurat stawiają wiatrak i jak najbardziej mam podpisaną umowę i sprawy opierają się tylko o Pogodę by zacząć budowę także polecam przeczytać temat bo na pewno się wypowiadałem trochę i na pewno nie anty koleżanko.Chodziło mi oto by pani uświadomić że wiatraczka nie stawia się ot tak sobie bo ja chce mieć i tyle.Cała procedura trwa kilka lat i kasy trzeba kilkadziesiąt milionów bo nikt pani jednego wiatraczka na życzenie nie postawi ale trzeba cały park by inwestycja się opłacała .A jeśli stoi jakiś w okolicy to raczej trzeba uderzyć do tego inwestora anie do kolegów z forum.

Aha i jestem polskim rolnikiem choć krów nie hoduje a tylko uprawiam ziemię z zamiłowania a dla pieniędzy to przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj