benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

blu    6

Ostatnimi czasy zawitał do mnie przedstawiciel firmy windprojekt celem zakupu części mojej działki na drogę dojazdową do wiatraku. Turbina ma być stawiana na polu u sąsiada. Zaproponowali mi cenę 20zł/m2. Co sądzicie o tej cenie? Ponadto chciałbym się dowiedzieć jaka jest minimalna wielkość działki na postawienie wiatraku? Czy mam szansę na postawienie turbiny na mojej działce? (0,5ha). Na koniec interesuje mnie forma rozliczenia taty z US za sprzedaż działki - czy musi uiszczać jakieś opłąty z tego tytułu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekxx    0

Witam :)

Wczoraj był u mnie przedstawiciel firmy WINDPROJEKT.

Chcą ode mnie wydzierżawić 0,30ha z działki o powierzchni 2ha i na tych 30ar postawić jeden wiatrak.

Dał umowę do przeczytania oraz poradził żeby pójść do prawnika.

Za wydzierżawienie zapłacą niby 25tys zł za rok. Coś mi się nie chce wierzyć w te obietnice. Normalnie cuda na kiju :)

Więc chciałbym wiedzieć czy ta firma WINDPROJEKT jest rzetelna? oraz czy ktoś już zarobił jakieś pieniądze na tych wiatrakach? Bo jak narazie to są to tylko fikcyjne sumy na papierku zwanym umową.

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetes66    0

Z tego co wiem, to nie cuda, ale i nie taka kasa chyba że podpiszesz na kilka wiatraków.

25tyś. minus podatek dochodowy , podziel to na 12 miesięcy to nie tak wiele

Te wiatraki co mają u mnie postawić to kosztują ponad 3 mln euro sztuka i zwrócą się firmie w 3-5 lat. Co przy tym znaczy dla nich te parę tysiączków czynszu?

Są fermy które już działają i kasę ludzie dostają. Słyszałem ze bez problemu bo jak by mieli z tym problem to by tu zaglądali i robili hałas ;)

Też czekam że zajrzy tu ktoś co już kasę bierze i podzieli się wrażeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonko    0

witam. Czy ktos zna firmę ENERCO z Warszawy? Chca kupic od nas 30 arów na 6 h dzialce. Dają za ten kawałek 50 tys. zł, ale platne w ciągu 3 lat. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetes66    0

Sprzedać to tylko raz ;) W sąsiedniej wsi stawia fermę wiatrową firma z warszawy, ale jaką ma nazwę to nie wiem. Ale oni dzierżawią a nie kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonko    0

Strach cokolwiek zrobić.

Kasa by sie przydała, ale po przeczytaniu wypowiedzi na forum, stwierdziłam, że większkość dzierżawi.

Nie rozumiem dlaczego ta firma chce kupić. Na ich stronie mało jest o samej firmie. Nie wiem jaką podjąć decyzję. Na pewno muszę przed podpisaniem umowy skontaktować się z prawnikiem, ale co dalej. Gdzie moge dokładnie sprawdzić firmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opos    0

No i co z tego artykułu ma niby być przestrogą?

Ktoś rolnikom nakazuje wydzierżawiać grunt? Przychodzą do nich i przystawiają im broń do skroni?

Nie, gubi ich chciwość ... bo mają dostać ileś tam pln rocznie. A wystarczy podejść do tego bez emocji i racjonalnie się zachowywać.

Jeżeli się decydują na ten 30 letni biznes, to niech wynajmą prawnika! Ale nie, po co im prawnik to kosztuje ;)

Ten niby "szantaż" cyt: "pójdziemy do sąsiada" - to niech idą - wręcz spier***** - jeszcze bym gnoi psami poszczuł, to by mieli lepszą czasówkę :)

 

Argument, że wiatraki są głośne :) - to może zlikwidujemy miasta, drogi, pociągi, fabryki - jak mawiał klasyk: "nie będzie niczego"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opos    0

Nie, nie jestem . Nie mam nic wspólnego z tym biznesem.

Staram się racjonalnie oceniać sytuację.

 

Gdybym miał wydzierżawiać to przynajmniej za 100-200 tys./rok za 2MW turbinę. I tak jeszcze by im sporo zostało :(

Wystarczy trochę poczytać o turbinach, policzyć, posprawdzać ceny i takie tam inne rzeczy ;)

 

W końcu to firmy wiatrowe chcą dzierżawić ziemię od rolników. I to rolnik powinien wspólnie z prawnikiem ustalać korzystne dla siebie rozwiązania w umowie. Co innego z monopolistami, przechlapane i tyle.

 

W mity nie wierzę, turbiny to instalacje budowlane i muszą spełniać polskie PN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie dziś był facet pytać się czy jestem zainteresowany wiatrakiem. Dałem mu tel i majo dzwonić i umówić się na obejrzenie działki i jakieś konkretniejsze ustalenia. Mówił coś o wiatraku 50m wysokości i mocy 500 kv chyba. Ile od niego krzyknąć za dzierżawę???

 

Ile metrów od lasu można postawić taki wiatrak??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opos    0

Mam ochotę, żeby ktoś wypróbował z tymi typami: "10% rocznie od przychodu turbiny z wytwarzanego prądu i zielonego certyfikatu" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek2305    0

Miał ktos propozycje wydierzawienia gruntów firmie Invall z Gdańska płaca 10000zl rocznie od jednego wiatraka + 3,2% od wyprodukowanej energi. Czy te 10tys to nie zamało jak za jeden wiatrak? Wiatraki mają miec po 3 MW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

10 tys + te procenty. Cena będzie sie wąchać od ilości wyprodukowanego prądu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioGor    0

Witam serdecznie i bede wdzieczny za informacje. Na polu obok mojego beda stawiac wiatrak. Przyszedl do mnie wczoraj inwestor o zgode na to zeby smiglo sie moglo krecic nad moja ziemia (dzialki sa waskie i rzeczywiscie inaczej nie uda sie go ustawic aby czesciowo nie zachaczal krecac sie o moj teren). ILe powinienem sobie policzyc za taka przyjemnosc ? czy oplata jest jednorazowa, czy roczna ? a moze taka i taka? nie bede podawal narazie ich propozycji zeby nic nie sugerowac i musze jeszcze z nimi to dokladnie wyjasnic bo rozmowa byla na szybka. Wielkie dzieki za ewentualna pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W pewien sposób stawiasz warunki bo inaczej sie nei da i musicie sie dogadać. Nie postawią wiatraka dalej od miedzy. Jakie mocy jest ten wiatraczek??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioGor    0

Niestety nie mam informacji jaka to moc wiatraka, bede w tym tygodniu rozmawial z inwestorem. Ich propozycja to 8tys PLN jednorazowo za zgode. Nie jestem pewien czy bedzie jeszcze jakas oplata roczna, musze uzyskac dodatkowe informacje od inewstora. Jak narazie ma to byc jeden wiatrak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Witam poszukuję opinii osób których na ich polu stoją wiatraki i firmy płacą czynsz.Jak to faktycznie wygląda ?Ponieważ widzę opinie osób tylko co podpisali umowy ?z Góry dziękuje za wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w gminie też mają powstać take wiatraki i ogólnie w dużej części Ci co dają pole są zadowoleni, bo dostaną 18tyś za 0,4ha. Jest jednak spora liczba osób przeciwnych, głównie we wsi, wokół której ma powstać farma wiatraków. Głównie chodzi, o to, że w typowym zachodnim kraju wiatraki stawia się kilka kilometrów od zabudowań, a w Polsce znacznie mniej, bo nawet 1km. Ogólnie to @marcin974 pisał mądrze, że te wiatraki mają wpływ na pszczoły, akurat ja i moi rodzice jesteśmy sceptyczni co do tego projektu, bo mamy kilkanaście hektarów ziemi w bliskim zasięgu, planowanej farmy. Mało kto wspomina o tym, że tak wiatrak ma wpływ na ludzi, że przez to ludzie staja się nerwowi, bo w podświadomości, wiedzą że coś się kreci "w powietrzu". Taki wiatrak to zaburzenie i tak zantropogenizowanego agrosystemu rolniczego. Popieram takie źródła energii, pod warunkiem, że bierze się pod uwagę również odbiorców. Nie wiem, czy ktoś o tym wspominał, ale gminy też dostają od tego konkretne pieniążki, ciekawy z jakiej racji, jak to stoi u rolnika na polu. Nawet biorąc pod uwagę wspomniany 1% to i tak nijak ma się to do 80tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

W miejscowościach Potasznia i Żywa Woda koło Suwałk takie wiatraki stoją po 400m od domów a w Jeleniewie mają być 3MW i najmniejsza odległość o jakiej słyszałem to 370m. Moim zdaniem to coś tu jest nie tak. Ciekawe są też wypowiedzi władz lokalnych, dla zainteresowanych podam linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj