benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

Zandi    0

Nie znam tej firmy, zreszta nie chce sie wypowiadac na takie tematy. Sami macie jakies juz przemyslenia wiec sprawdzajcie dalej.

 

Jedno wiem na pewno ziemie sie DZIERZAWI A NIE KUPUJE nie z takich powodow o jakich pisze kolega ERACER bo nawet nie wiem czy tak jest. ZIemie sie DZIERZAWI bo nie ma zadnej pewnosci ze uda sie postawic te wiatraki. Potrzeba multum pozwolen, duzo kapitalu i spelnienie wielu czynnikow ktore moga latwo posypac caly projekt.

 

Dlatego patrzcie na potencjal firmy a nie obietnice na kartce. Papier przyjmie wszystko dlatego sprawdzajcie dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

I tu się w całości zgadzam z kolegą Zandim!!! Jedno jest pewne jeśli chodzi o pieniądze trzeba być zawsze ostrożnym!!! Bo człowiek dorabia sie przez całe życie a może stracić wszystko przez podpisanie jednej kartki papieru!!!!


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam takie pytanie,czy u kogoś zakładała te wiatraki wiatrowe firma "Magnum" Grzegorz Pietrzak,u nas są dobre warunki na jednej działce u naszej sołtyski może powstać 1 turbina wiatrowa a rocznie może min wytwarzać 2MW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Na naszej wiosce maja zakladac 4 takie wiatraki ale kiedy ,kto, co i jak to jeszcze nie wiadomo. Narazie robia pomiary wietrzyska. B)


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawiła sie firma MOLEN - WIND Sp. z O.o. i też chce stawiać wiatraki, u mnie na polu akurat 2szt, za każdy chą zapłacić ok. 8 tys moc 2,5MW. ludzie bardzo sie na to pochciwili ale na mojej wsi będzie tylko 3 szt w tym 2 szt u mnie na polu. nie wiem co mam o tym myśleć bo jak narazie to kazali zrobić wyciąg z ksiąg wieczystych i a byli wczoraj i dzisiaj już dzwpnili. jutro mam iść do radcy prawnego żeby przetłumaczył mi to na nasz jezyk bo jest tam troche nie jasności. jeszcze ciekawi mnie to czy beda płacić od podpisania umowy u notariusza czy dopiero od postawienia wiatraka i gdy zacznie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

8 tys za 2.5MW za rok czy jak?? Te 8 tys niech sobie w buty włoza, 20 tys rocznie to realne wynagrodzenie za wiatrak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie na polu również mogliby postawić 2 takie wiatraki tzn "turbiny"proponują 12tys rocznie od jednego,troszkę mało,a z tego co wiem to nasza wieś jako jedyna ma tak doskonałe warunki,wszystkie wsie które leżą w pobliżu,mogą tylko pomarzyć o budowie na ich terenie takich wiatraków,chcą abym najpierw podpisał umowę wstępną,ponieważ dopiero gdy dzierżawca uzyska wszystkie potrzebne pozwolenia do dopiero wtedy będzie zawarta umowa końcowa dzierżawy potwierdzona Notarialnie.ten cały niby inwestor to jest chyba pośrednikiem jakiejś włoskiej firmy bo bynajmniej mam kilka powodów aby tak sądzić.A okres dzierżawy ma wynosić 30 lat czy to dobrze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zandi    0

8 tys. ale pytanie pozostaje czego Euro czy Zlotych B)

 

Placi sie od uruchomienia turbiny a nie od podpisania umowy

 

Wiatrak zajmuje jakies 3 ary ale jeszcze trzeba wziac pod uwage drogi dojazdowe itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 tys. zł. za rok za 2,5 MW ja jesen wiatrak, wiatrak taki zajmowałby 8 arów, firma niby jest zarejestrowana i mają KRS ale jak to jest z nimi dokładniej to wiedzą tylko oni sami, a jak przyjadą do takiego zahukanego rolnika, któremu naobiecują kokosów a jeszcze jak zobaczy tyle zer w umowie to podpisze, a potem pieniędzy może nie oglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

unas dziś robili odwierty na drogach .pewnie sie zastanawiaja jak i zczego porobić dojazdy do wiatraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

słyszałem że za 1 wiatrak płacą 18-20 tyś za dzierżawę, 8tyś to mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Może i mało te 8tys ale bardziej realne niż 20 czy 30 tys. I ciekawe czy 8 na czysto??


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8. W każdym czasie trwania niniejszej umowy, Dzierżawca ma prawo zastąpić turbiny oraz zmienić rodzaj i liczbę turbin znajdujących się na obszarze nieruchomości. Zmiana rodzaju i liczby turbin nie może stanowić podstaw do jakichkolwiek roszczeń finansowych ze strony wydzierżawiającego.

Dzisiaj otrzymałem umowę,lecz ten punkt bardzo mnie martwi,nie do końca wiem co on oznacza,wydaje mi sie iż postawią u mnie na działce fermę wiatrową która będzie liczyła np.3 turbiny za które np rocznie otrzymam 45 tys a za 3 lata postawią następne 3 i od tamtych nie będę mógł już pobierać opłat???tak to rozumiem i wydaje mi się że to jest nie sprawiedliwe.Nom a ten dzierżawca poszukuje gruntów od 8 do 50 ha i przecież na takiej wielkości działek będzie mógł robić co tylko będzie chciał

co sądzicie o tym punkcie w umowie§ 6. BUDOWA FARMY WIATROWEJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Wszystko się potwierdza z tym co wcześniej pisałem...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no działki 50ha to ija bym niedał pod dzierżawe.

maweric1803 jak chcą takie duże działki totylko przez podział geodezyjny,wytyczyć tam gdzie im pasuje po 0.3ha i niech bulą aswoją drogą to za 8tyś to se niemaco gitary zawracać i pchac sie wtakie tematy no chyba że działka do 1h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

@maverick1803, a jak masz napisane w tej umowie czy będą ci płacić za elektrownie wiatrowe czy za wydzierżawioną ziemię?? Pisałeś wcześniej że umowe masz na 30 lat sprawdź w umowie czy to jest te 30 lat czy przypadkiem jeszcze mogą sobie ją przedłużyć po tym okresie??


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zandi    0

Po 30 latach juz nie mozna sobie nic przedluzyc, tzn. mozna ale i tak juz umowa jest na czas nieokreslony wiec co roku macie prawo ja wypowiedziec.

 

Co do pytania Mavericka o punkt 8. to pierwszy raz spotykam sie z takim zapisem. Rzeczywiscie jest on jakis dziwny, ale duzo zalezy co jest napisane w kwestii platnosci, czy jest tam kwota konkretna czy za turbine, bo jak za turbine to i tak chyba bedzie to obowiazywalo nawet jak bedzie ich wieksza ilosc. Ale tutaj nalezy to sprawdzic.

 

Co do tego ze sie dzierzawi cala dzialke a nie 0,3 ha. To nie jest spowodowane zadnym przekretem tylko tym ze na poczatku inwestycji nikt nie wie gdzie dokladnie bedzie stala turbina, jak juz pisalem potrzebne jest mase badan, pomiarow, ekspertyz. A zeby je przeprowadzic juz trzeba miec dzierzawe.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam działkę 8ha i na niej chcą tą fermę wiatrową postawić,cała ta umowa jest dość korzystna tzn.f) turbina od 7501 KW do 1900 KW – roczny czynsz dzierżawny to 4.000 euro

g) turbina od 1901 KW do 2500 KW – roczny czynsz dzierżawny to 5.000 euro

ale,przecież nie wiadomo ile to 5tys euro bedzie warte za parę lat,przecież kurs w każdym momencie może spaść do 3zł lub gdy wejdziemy do strefy euro,to okaże się że te 5tys.to będzie moja miesięczna wypłata tu powinna być jakaś zmiana w umowie np.że kurs euro zakładamy 4 zł to wtedy 5Etys*4=20tys.zł a gdy kursE będzie wynosił np 3zł to muszą zapłacić 6,666E i to było wtedy takie wyrównanie nom i jakiś aneks czy zmianka by się przydała na temat inflacji lub coś.Nom ale jeszcze boje się tego 8pkt

§ 11. ODSZKODOWANIE ZA STRATĘ NA SKUTEK ZNISZCZENIA PLONÓW,ETC.

1. Dzierżawca jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania na rzecz Wydzierżawiającego z tytułu szkody poniesionej na skutek zniszczenia plonów, która została spowodowana działalnością Dzierżawcy zgodnie z niniejszą umową.

2. Odszkodowanie za szkody poniesione przez Wydzierżawiającego będzie obliczone proporcjonalnie do:

a) powierzchni zniszczeń oraz

B) średniej wydajności z jednego hektara dla danego rodzaju uprawy udokumentowanej przez Wydzierżawiającego, obliczenie zostanie dokonane w oparciu o udokumentowaną średnią wydajność z 1 hektara w regionie, w którym posadowiona jest Farma Wiatrowa.

3. Jeśli w toku prac budowlanych przez Dzierżawcę zostanie naruszony system melioracyjny, linii kablowych, urządzeń Wydzierżawiającego, etc., Dzierżawca na swój własny koszt i niezwłocznie dokona odpowiednich napraw w takich urządzeniach i zapewni ich dalsze funkcjonowanie.

12. PRZYWRÓCENIE DO STANU POPRZEDNIEGO I ZWROT

NIERUCHOMOŚCI.

1. Z chwilą wygaśnięcia lub zakończenia umowy, dzierżawca jest zobowiązany do zwrotu nieruchomości w stanie niepogorszonym. W tym celu dzierżawca zobowiązuje się do usunięcia elementów Farmy Wiatrowej w temine 6 miesięcy od dnia zakończenia lub wygaśnięcia umowy.

2. Części Infrastruktury Pomocniczej położone do 1 metra oraz pod ziemią oraz drogi utworzone na Nieruchomości nie zostaną usunięte, co Wydzierżawiający niniejszym akceptuje i wyraża zgodę.

3. Odbiór nieruchomości po zakończeniu lub wygaśnięciu umowy zostanie potwierdzony protokołem zdawczo-odbiorczym podpisanym przez strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Co do tego ze sie dzierzawi cala dzialke a nie 0,3 ha. To nie jest spowodowane zadnym przekretem tylko tym ze na poczatku inwestycji nikt nie wie gdzie dokladnie bedzie stala turbina, jak juz pisalem potrzebne jest mase badan, pomiarow, ekspertyz. A zeby je przeprowadzic juz trzeba miec dzierzawe.....

To dlaczego w umowie nie jest zaznaczone ze np. mogą wziąć 30 arów z działki 4ha?

Przecież mogłby być punkt ze po wybadaniu i wyznaczeniu miejsca można geodezyjnie oddzielić im te 30arów gdzie im pasuje

 

 

Ooo i wtedy juz bym pokrył chętnie koszty geodezyjne i dałbym im dał kawałek ziemi za te ~15tys od trubiny, mając pewność ze pozostałe 3,7ha jest moje a nie moje w sensie ich...

 

 

 

Nie mam tu na mysli konkretnych firm, piszę ogólnikowo B)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zandi    0

Marcin masz calkowita racje!!!!! I tak w umowach porzadnych firm jest, co wiecej nawet za geodete zostanie Ci zwrocone B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

panowie przecież przed postawieniem turbiny i tak zostanie wydzielona odrębna działka z nowym numerem geodezyjnem bo kto zabóli za podatek od nieruchomosci za np. 8ha?wydzielą tylko tyle ile im potrzeba pod fundament i droge dojazdowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek23    0

Witam.

z tego co wiem przynajmniej u mnie mam podpisaną umowę i pod każdy wiatrak potrzebne jest 1HA na wiatrak aby było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
panowie przecież przed postawieniem turbiny i tak zostanie wydzielona odrębna działka z nowym numerem geodezyjnem bo kto zabóli za podatek od nieruchomosci za np. 8ha?wydzielą tylko tyle ile im potrzeba pod fundament i droge dojazdowa.

Raczej chodziło mi o to by nie mieli we władaniu reszty Twojej działki :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

marcin974 ja z własnej inicjatywy zmieniłem umowe a dokładnie dodałem zapis iż poza gróntem potrzebnym pod stope i droge dojazdową użytkuje ja i pobieram wszelkie kożyści czyli dopłaty itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj