benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

Obikey    0

Hej, mam pytanie bardzo powiązane z tematem wiatraków. Otóż z uwagi na fakt, że działki nadające się pod wiatraki dzierżawimy od agencji, to inwestor ich u mnie nie wybuduje. Za to przez jedną z należących do mnie działek przebiega linia wysokiego napięcia. Firma budująca wiatraki zaproponowała, że wybudują na tej działce stację transformatorową, aby wpiąć się do sieci i przesyłać prąd z wiatraków. Miała by ona zajmować obszar ok 60 arów. Podpowiedzcie proszę, jakich pieniędzy mogę od nich oczekiwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na pewno sporych ;). daj cenę wysoko bo i tak będą musieli od ciebie to kupić jeśli chcą podpiąć wiatraki. trzeba liczyć jak za działkę budowano a nie rolno


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

dzisiaj dostałem telefon z gminy że na w naszej wiosce maja stawiac takie wiatraki między innymi i na moim polu. ciekawe co zaproponują. spotkanie jutro o 9. troche to dziwne bo teren u nas jest typowo nizinny i tak jak ktoś kiedyś napisał duże wiatry to tylko po niedzielnym obiedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
dzisiaj dostałem telefon z gminy że na w naszej wiosce maja stawiac takie wiatraki między innymi i na moim polu. ciekawe co zaproponują. spotkanie jutro o 9. troche to dziwne bo teren u nas jest typowo nizinny i tak jak ktoś kiedyś napisał duże wiatry to tylko po niedzielnym obiedzie

 

Już oni wiedzą gdzie mają wiatraki stawiać. Na mojej działce też wiatr wieje tak samo jak wszędzie a jednak okazało się że jest jedną z dwóch najatrakcyjniejszych działek w powiecie do postawienia elektrowni między innymi dlatego że jest dobry dojazd bo ok 600 metrów od działki biegnie droga powiatowa, niedaleko biegnie linia wysokiego napięcia i jest dość daleko od lasu. Tak przynajmniej mówił przedstawiciel firmy z którą podpisałem umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no i po spotkaniu . oferta dzierzawy- 20 tys na 30 lat.powierzchnia potrzebna na zmontowanie masztu 0,8 ha,

Edytowano przez wojtas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ale 20 tys za wiatrak czy jak maja wam placic.U nas maja stac 3 wiatraki i płaca po 22500 za sztuke na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
no i po spotkaniu . firma ac prim z warszawy. oferta dzierzawy- 20 tys na 30 lat.powierzchnia potrzebna na zmontowanie masztu 0,8 ha, później można to normalnie uprawiać. moje pole jest akurat przy drodze powiatowej i niedaleko linii przesyłowej. ma to byc farma czyli ponad 20 sztuk. ale są i pewne rzeczy które mnie zdziwiły. podpisujac umowe należy wydzierżawić całą działkę ewidencyjną a dopiero później geodeci wytyczają plac pod maszt (troche to dziwne bo u mnie działka ewidencyjna zajmuje 6 ha a kumpel ma ponad 8), nie trzeba zapewniac drogi dojazdowej tylko w przypadku konserwacji nie utrudniac dojazdu.niektórzy tak się napalili że niewiedzieli w co tego gościa całować.jeżeli wiatrak stoi na granicy podział kasy. najlepiej jak będzie stał cały na jednym polu. byli też tacy co przyjmowali to bez entuzjazmu. facet próbował wmowić że złapaliśmy pana boga za nogi i jak się nie zgodzimy to znajdzie innych chętnych.i jeszcze jedno- wyznaczyli trzy rezerwowe lokalizacje w razie jakby ktoś się nie zgodził lub jakby chciał więcej kasy. napewno znalaźli by się i tacy dla których i 10 tys to suma nie do pogardzenia

 

Moim zdaniem powinniście wszyscy razem się zebrać i spróbować wynegocjować lepszą cenę bo trzy wiatraki mogą postawić gdzie indziej ale 20 to raczej nie dadzą rady. Pamiętaj że od tych 20 tys będziesz musiał odprowadzić podatek także wyjdzie mniej. Czy będą płacić tyle samo przez 30 lat czy będą uwzględniać inflację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jola    0

hey wszystkim ,za kilka dni podpisze umowe z firma na dzierzawe moich gruntow pod wiatraki ,na moim tereni dziala firma ac prim a dokladnie windandpower ,cena ,ktora propnuja to ok 20 tys zl brutto za 1 wiatrak ,kwota ulegnie waloryzacji w skali roku co jest w umowie ,chce jedank wynegocjowac odszkodowanie z postawienie masztu do pomiaru wiatru bo jesli inwestycja ine bedzie mozliwa nikt mi nie zaplaci za zniszczone pole i uprawy ,musze tez zabezpieczyc sie na ewentualna dewastacje jesli wiatrak ulegnie uszkodzenie trzeba bedzie wjechac na wiekszy areal ciezkim sprzetem i nie wiem na jaki obszar ewentualnie, mam do was pytanko ,moze jestescie w posiadaniu druku takiej umowy ,bo w mojeje nie ma ani slowa na ten temat ,zdobylam juz podobna umowe z innej firmy ale tam tez brak takich klauzuli ,z prawniakmi oczywiscie to skonsultuje jeszcze ,jesli ktos m oze mi pomoc czekam na info bo mam spotkanie w czwartek z przedstawicielem frmy w celu dopelnienia formalnosci ,dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A napisz w kogo gestii jest podatek od nieruchomości co do tego wiatraka ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jola    0

podatek od nieruchomosci bedzie zastrzykiem finasowym dla budzetu gminy i to niezlym , poza tym to ja musze odprowadzic rowniez czesc podatku za dzierzawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Witam!

 

Myślę, że warto powalczyc aby w umowie były zawarte zapisy dotyczące ewentualnej rekompensaty z tytułu zniszczonych upraw. Skoro chcą podpisac z Tobą taką umowę, tzn. że miejsce im pasuje. A prawda jest taka, że to nie jest instytucja charytatywna albo ekologiczna, która chce za "darmo" produkowac zieloną energię ;) Firma ma zarabiac i jeśli w umowie nie będzie stosownego zapisu, to później będzie można ich wszystkich jedynie w tył** pocałowac.

 

A jeśli chodzi o treśc takiej umowy, to jako kolejny punkt trzeba dopisac Twoje postulaty i tyle. Taka umowa nie ma "sztywnego kanonu", którego trzeba się trzymac. Można tam wpisac wszystkie ustalenia zawarte pomiędzy stronami. A z doświadczenia wiem, że im bardziej jest szczegółowa tym lepiej. Jeśli są odpowiednie zapisy w umowie to w przypadku kłopotów wiadomo kto za co odpowiada, a w przeciwnym wypadku zaczyna się odbijanie piłeczki, które trwa długo i nic nie wnosi, poza stratą czasu!

 

Pozdrawiam i życzę owocnych negocjacji :)

jarekw


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

No ale kto płaci podatek od nieruchomości za ten wiatrak.

 

Bo jak przyjmiemy wartość tego wiatraka na 1 mln euro i będziesz płacić 1 % od wartości to na podatek od tej nieruchomości trzeba będzie płacić 35 tys zł.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jola    0

podatek od nieruchomosci placi spolka i to ona wplaca pieniadze do gminnej kasy , a co do umowy to oczywiscie wtrace swoje trzy grosze bo w koncu obie strony musza byc usatysfakcjonowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Przyjechał dzisiaj do mnie przedstawiciel firmy Windprojekt żeby mnie poinformować że nie mogą u mnie postawić elektrowni wiatrowej o mocy 2MW bo jak to stwierdził nasza kochana energetyka zezwoliła na postawienie elektrowni do 1 MW ;) . Teraz planują postawić elektrownie 0,8 MW za 10 tys rocznie. Mam tydzień na zastanowienie ale chyba się zgodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Witam wszystkich ja tez bije sie z myslami czy zgodzic sie na wiatrak firma NW POLSKA juz z 4 miesiace mnie "naciska" wynegocjowalismy z Ojcem 3 wiatraki za ktore przez 30 lat bedzie nam placila za 1 sztuke 32 tys zl i wynegocjowalismy rowniez ze bedzie uwzgledniona inflacja i jeszcze dojdzie troszke kasy bo osobna umowa bedzie na droge i poprowadzenie kabli. Moja podpowiedz dla nie wtajemniczonych nie spieszczcie sie w negocjacjach w naszym przypadku na poczatku placili 18 tys nastepnie 25 tys az w koncu 32 tys i w poniedzialek juz ostatecznie podpisujemy umowe.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

U mnie byli 2 tygodnie temu chcą stawiac 2 wiatraki , a płacą bardzo mało bo 7300 od sztuki. Ja się nie godze nie podobają mi sie zapisu w umowie dzierżawy. Podatek do gminy mam płacic ja, chcą zkładac osobne księgi wieczyste do działek gdzie stana wiatraki. A kiedy bedą wam płacic dzierżawe, bo mi jak wiatraki będą produkowac prąd, jak będą stały to odliczą mi te dni, chą sobie wytyczyć po 2000 metrów kwadratowych pod jedną sztuke i drogi dojazdowe. Firma jest z Warszawy RELAX WIND PARK III SP. Z O.o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

U mnie nie wazne czy stoja czy pracuja za sam wiatrak musi byc rocznie 32 tys. Szczerze mowiac 1 raz slysze o takiej firmie co napisales. A moze ktos z AF mial juz doczynienia z firma NW POLSKA jesli tak prosilbym o opinie wspolpracy. Dzieki i pozdrawiam


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

. moje zdanie - nic pochopnie , lepiej sto razy przeczytać niż się pośpieszyć a póżniej z żałować. dobrze jest też skonsultować z niezależnym prawnikiem samą treść umowy

Edytowano przez wojtas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

My juz wczoraj podpisalismy umowe na dzierzawe gruntow pod 3 wiatraki.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Jakoś na początku tego roku podpisaliśmy przedwczesne umowy z firmą "Nowa energia",W tą sobotę (25 X) przyjechał pracownik i mówi nam, że mogą u nas postawić 2 wiatraki,ale taty akurat nie było w domu, więc ma przyjechać w poniedziałek.Nie stałyby one na jednym polu lecz ok 4-5 km od siebie,czyli na innych polach. Rodzice są w tej sprawie, że tak brzydko powiem "ciemni",bo nie wiedza o co mają się pytać itp.

Co doradzacie? Jak mają się pytać? O co mają się pytać? Czy idzie negocjować cenę?

Czy można im postawić jakieś warunki co do postawienia wiatraków? Od "posiadania" wiatraków płaci się jakieś podatki?

Piszcie wszystko co wiecie-nawet najmniejsze szczegóły.

 

Ps:Dodam, że jestem z województwa Kujawsko-pomorskiego

 

Z góry wielkie dzięki!


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no przeczytaj tej temat tu jest trochę o tym z tego co czytałem to przerabiasię własność lub rodzaj grunty z rol na bud a podatki oczywiście pewnie ś ai to dużo wyższe.No to ktoś może zaraz się odezwie ,ale jak dostaniecie umowę to niepodpisywac tylko przeczytać dokladnie ,zanieść do dobrego prawnika niech ją sprawdzi i przetłumaczy na pospolity polski język.A oni i tak poczekaja i jakby co podpisac dokladnię tę samą (nawet jedno slowo nie może być inne) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Czyli rozumiem ze juz wczesniej podpisales umowe tak bez zadnej neocjacji?? No to cie stawia tak mi sie wydaje w troche nie zrecznej sytuacji bo umowe sie negocjuje od samego poczatku a jezeli ty juz podpisales przedwczesna to znaczy ze ty sie nie mozesz z niej wycofac i obawiam sie ze zle zrobiles oczywiscie nie znam do konca sytuacji i co ostatecznie w 1 umowie bylo zawarte ale tak sie NIE ROBI !


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Nie chodzi o to.Ta firma podpisała z prawie wszystkimi rolnikami w okolicy takie umowy, że zgadzamy sie na to, aby oni rozpatrzyli te różne "wnioski" i po pewnym czasie przyjechali i powiedzieli u kogo mogą je postawić...Na tej wstępnej umowie nigdzie nie ma podpisu moje taty,a jest tylko podpis pracownika, który wtedy do nas przyjechał. I teraz w poniedziałek pracownik ma przyjechać i omówić tą jakby umowę właściwą.

Rozumiesz??


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj