benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

tespis17    23

Czy mpzp może się nakładać na siebie??? czy każdy plan musi składać z części pisemnej (uchwała) i części graficznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ernestowski    1

O jakim nakładaniu piszesz? Czasami tak jest, że poraz pierwszy uchwalono mpzp dla całej gminy, a potem uchwala się zmiany mpzp dla tylko poszczególnych jej części. Takie działanie jest jak najbardziej zgodne z prawem. Zgodnie z prawem mpzp składa się z części opisowej i graficznej. Część graficzna ma być w odpowiedniej skali.

Edytowano przez ernestowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harpa777    2

Już pisałem, 2 kilometry to za blisko, bo czasem słyszę ale infradźwięki nie są słyszalne a przenikają przez ściany domów i są podobno szkodliwe dla zdrowia. Nie dawajcie sobie stawiać wiatraków blisko swoich domów. U mnie w gminie prawie nikt, dosłownie nie zaprotestował, ze mnie się śmiali a teraz słuchają sobie ich muzyczki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@ernestowski

Mówimy o tym samym obszarze, działce

1.

Ja myślałem że jest tak:

-mpzp zatwierdzone przez RG

- uchylone mpzp a następnie zmiana mpzp. Czy od razu może być zmiana???

2

- Plan mpzp zatwierdzony przez RG

- Następnie nowy plan mpzp zgodnie z :

Zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy: Wejście w życie planu miejscowego powoduje utratę mocy obowiązującej innych planów zagospodarowania przestrzennego lub ich części odnoszących się do objętego nim terenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Już pisałem, 2 kilometry to za blisko, bo czasem słyszę ale infradźwięki nie są słyszalne a przenikają przez ściany domów i są podobno szkodliwe dla zdrowia. Nie dawajcie sobie stawiać wiatraków blisko swoich domów. U mnie w gminie prawie nikt, dosłownie nie zaprotestował, ze mnie się śmiali a teraz słuchają sobie ich muzyczki :(

A jak na twojej działce by stał plus droga dojazdowa to też infradźwięki by ci przeszkadzało.Zadaję to samo pytanie ludziom co bardzo narzekają i słyszę odpowiedź no raczej nie no to wiadomo jak nie wiecie o co chodzi to wiadomo że kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harpa777    2

Jak masz ochotę, to możesz nawet mieszkać sobie w takim wiatraku. Jak można wszystko przeliczać na pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

To poco masz kompa czy telefon komórkowy.Przecież to też jest szkodliwe.Gadanie.Może niech ci atomową postawią koło domu to będziesz zadowolony.promieniowania nie będzie.A kasa rządzi swatem.Lepiej żyć krótko a w dobrobycie i nie martwić się co jutro do garnka włożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23
Napisano (edytowany)

Kolego to powiedz tym z EW że chcesz od razu gotówkę 25tyśx30lat plus inflacja, wyjdzie około 800tyś. Zobaczysz co odpowiedzą :)

 

Wtedy pożyjesz krótko a w dobrobycie.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ernestowski    1
Napisano (edytowany)

@tespis17 z tymi procentami to żeś przesadził bo wynik z zapisanego działania to 30tys. zł. Pozatym co do naszej wcześniejszej rozmowy to dobry przepis zacytowałeś - nie ma obowiązku uchylania mpzp przed dokonaniem jego zmiany.

 

W ramach uzupełnienia dyskusji o znaczeniu porozumienia z gminą wsprawie uchwalenia mpzp - http://energetyka.wnp.pl/sad-oddalil-wniosek-o-odszkodowanie-ws-farmy-wiatrakow,218368_1_0_0.html

Edytowano przez ernestowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Nie będę ukrywał że cieszy mnie to, chociaż zdziwiłbym się gdyby inwestor wygrał.

 

Czy to prawda że odległość mierzona nie jest bezpośrednio od EW ale od granicy działki na którym jest zatwierdzony mpzp i wynosić musi co najmniej 400m w przypadku np.budowy domu???

 

Pozdrawiam

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ernestowski    1

Skoro mpzp dopuszcza lokalizację turbiny wiatrowej na całej działce to mierzenie odległości od granic działki jest w miarę racjonalnym działaniem. To po której stronie takiej działki będzie stała turbina wiatrowa może zależeć od wielu czynników, np. sąsiadujące turbiny wiatrowe, czy stabilność gruntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Dwa dni temu byłem na burzliwym spotkaniu w sprawie EW tym razem z inwestorem i z przedstawicielami gminy.

Potwierdzili to że na całym terenie objętym uchwała mpzp nie można stawiać żadnej zabudowy.

Jest to nie tylko obszar dzierżawiony przez inwestora ale także sąsiednie działki- 90 % gruntów rolnych które wchodzą w obręb danej miejscowości Bardzo duży obszar.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ernestowski    1

Znam podobne przypadki, w których blokowano mozliwość budowy elektrowni wiatrowych występując o wydanie decyzji o warunkach zabudowy siedliska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Mam pytanie.Jest tu ktos może co otrzymuje już pieniadze za wynajem działki pod wiatrak, i czy jesli jest vatowcem to wystawia fv na to i odprowadza vat od tej kwoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

a już myślałem że kolega zaginął. :) Pozdrawiam kolegę.

Widzę że Nordex nie jest głównym inwestorem tylko develeoperem.

 

Jakiej firmie jeśli można wiedzieć wystawiasz f-re.??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

za pare lat bedzie tak jak w niemczech juz ograniczaja powstawanie nowych elektrowni wiatrowych bo nawet ich nie stac juz do doplacanie do tego "zlotego interesu" . ciekawe czy bedzie tak jak z biomasa, jedna ustawa i interes pada w ciagu 1 dnia.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

A jak wygląda sprawa z budowaniem np. hal magazynowych na terenie farm wiatrowych. Kiedyś czytałem, że w odległości 800 m od wiatraka nie będzie można budować, ale nigdzie nie mogę tego znależć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@jacek1296

Kolego najpierw musisz iść do gminy i sprawdzić mpzp- jaki obszar obejmuje (nawet jeżeli już są EW). Na tym terenie nie można się budować bez zgody gminy. Działki która wchodzą w skład mpzp pod EW na pewno są oznaczone jako R-rolne.

Tyle razy było to powtarzane. Jedynym wyznacznikiem odległości od EW jest HAŁAS.

Plan można uchylić lub zmienić ("nałożyć się na siebie") o czym decyduję gmina i radni. U mnie tak było że rolnik chciał wybudować budynek gospodarczy właśnie na działce która wchodziła w mpzp pod EW i właśnie RG odrzucili mu tą uchwałę.

@farmerfm

Możesz podać nawę tej spółki.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

U mnie w gminie planu nie ma. Norma hałasu - ok., ale niech będzie ten hałas realnie obliczony. U nas inwestor przedstawił raport oddziaływania na środowisko, który wg mnie (człowieka nie mającego pojęcia o akustyce środowiska) nadaje sie tylko do kosza. Czekamy teraz , co zrobi ztym raportem regionalna dyrekcja ochrony środowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mumio    0

To teraz ja napiszę swoją sytuację, sąsiad wydzierżawił działkę pod wiatraka. Sam zapewniał, że będzie mieszkał przy Nim, jak przyszło co do czego postawił nową chatę i się wyprowadził.

 

Wiatrak od mojego okna stanąć ma 320 m, u mnie w Gminie takie cuda, że 2 MW stoi 301 m od zabudowań, pisze 301 m bo był wariant inny tj. 298 m i 120 m ale facet robił problem to się przesunęło w papierach o 3 m i nagle 2 MW spełnia wszelkie normy.

 

Gmina zadłużona to przymyka na wszystko oko, sprawy administracyjne się przegrywa. Pozostają batalie cywilne.

 

Teraz nie wiem ale zaczekam 2-3 lata, być może po tym raporcie NIK zmieni się prawo i ustalą jakąś odległość albo normy hałasu. Jeżeli ten wiatrak stanie i będzie uciążliwy to najpierw idzie pozew do sąsiada o uciążliwe sąsiedztwo. Później pójdzie Gmina i Powiat jako organy wydające pozwolenie na budowę i inne decyzje, zabudowy, środowiskowe.

 

Grunty rolne klasy lll i lV, odrolnione, paranoja .. aha nie było planu zagospodarowania, studium nie przewidywało elektrowni. W decyzji środowiskowej jest, że w odległości 250 m nie możne być oczek wodnych, stawów, drzew, krzewów. Wiatrak ma stanąć 40 m od mojej granicy z moją działką a więc wychodzi na to, że ja nie mogę sobie stawu wykopać rybnego albo np. uprawiać wierzby energetycznej czyli krzewu i co? On mi blokuje moje inwestycję, ingeruje w to co ja mam robić.

 

problem identyczny jak w tym temacie

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/51739-odzszkodowanie-za-elektrownie-wiatrowa-na-sasiedniej-dzialce/page__hl__%2Belektrownie

 

Nie chodzi mi o zazdrość, bo on ma kasę ja nie bo u mnie było kilku inwestorów i oferowali nawet niezłą kasę, nie zgodziłem się bo wiem po innych Gminach i wioskach jaki ludzie mają horror w domach, chcę żyć w zgodzie z innymi i jestem przeciwnikiem wiatraków ale jak zapadną decyzję, stoi, hałasuje to człowiek nie ma już nic do gadania.

 

Raport NIK dał mi jakiś promyk nadziei ale na jak długo? 20-25 lat mieszkać przy tym czymś? Spędziłem kilka dni mieszkając u rolnika który ma takiego kolosa 400 m od domu, podziwiam go ale tak nie można żyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor32    94

mumio

 

idź do firmy żeby ci dawała też kasę co roku z tytułu poniesionych strat. U nas firma sama wyszła z inicjatywą żeby sąsiadom działki na której jest wiatrak płacić czynsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

NIK-jej zadaniem jest tylko kontrola instytucji a nie karanie lub narzucanie prawa z góry. Wykryją nie prawidłowości i nic więcej nie mogą zrobić. Jedno co jest dobre to raport jest upubliczniony.

 

Sam Pan Radzikowski (Windbud) na jednym z spotkań przyciśnięty do muru przez mieszkańców mówił cyt "wtedy było inne prawo" lub "to nie my" "to nie my"

Gdyby wprowadzili odległość Państwo Polskie musiałoby zapłacić ogromną karę i założę się że przerzuciliby tą karę na szarego obywatela.

Wiatrak jest na pewno w tzw "działka w działce" i tak się zabezpieczają przed roszczeniami.

 

Możesz mi wskazać raport NIK na PW

 

No i powstały elektrownie wiatrowe pionowe

 

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140908/PODLASKA/140909670

Z tego co wiem sprawność ich mieści się w granicach 75 % a nie 25%

A tu dodatkowy raport:

http://www.kujawsko-pomorskie.pl/pliki/wiadomosci/20131011_energia/sprawozdanie.pdf

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Na sąsiadującym polu firma WindProjekt ma zamiar postawić wiatrak. Zaproponowali mi 3 tysiace/msc za to, że skrzydła wiatraka będą zachodzić na moje pole. Ile mogę z nimi wynegocjować? Dodatkowo ile mógłbym dostać za 200 metrów^2 ziemii, którą chcę wykorzystać do budowy drugi dojazdowej do tego wiatraka? Oferują 15zł/m. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj