Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fergusonki    37

StasiekS świeta racja dlatego ja będę rolnikiem i nikt mi nie będzie rozkazywał zrób to zrób tamto pozamiataj podłogi itp życie to nie bajka, życzę Tobie powodzenia w drodze na mechanika :)

  • Like 2

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

cornepl1 a co jeśli ktoś tak samo jak ja jeśli ma zrobic cos przy samochodzie to go "trzęsie". Poprostu nie lubie grzebac przy autach przy ciągniku ci moge wszytsko zrobic jakoś nie ciągnie mnie do naprawy aut a jak jest cos do roboty przy maszynach to w domu mnie nie ma. Takze pisanie ze nie idź do tmr tylko do mechanika jest troche głupie. Wole robic to co lubie i nic z tego nie miec niz robic cos co nie sprawia mi przyjemności i równiez nie czerpac z tego zadnych wiekszych korzysci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Wole robic to co lubie i nic z tego nie miec niz robic cos co nie sprawia mi przyjemności i równiez nie czerpac z tego zadnych wiekszych korzysci

Jak skończysz tą szkołę to nie warz się iść do GOPSU/MOPSU po zasiłek i protestować, że w Polsce jest źle i nie ma pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

ale nie o to mi chodzilo tylko o to ze lepiej juz robic to co sie lubi niz to do czego nie ciagnie bo podobne perspektywy sa po obu kierunkach u mnie np bardziej mozliwe jest znalezienie pracy w branzy rolniczej niz u jakiegos mechanika

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

a u mnie od h*ja rolników :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cornerpl1    1

cornepl1 a co jeśli ktoś tak samo jak ja jeśli ma zrobic cos przy samochodzie to go "trzęsie". Poprostu nie lubie grzebac przy autach przy ciągniku ci moge wszytsko zrobic jakoś nie ciągnie mnie do naprawy aut a jak jest cos do roboty przy maszynach to w domu mnie nie ma. Takze pisanie ze nie idź do tmr tylko do mechanika jest troche głupie. Wole robic to co lubie i nic z tego nie miec niz robic cos co nie sprawia mi przyjemności i równiez nie czerpac z tego zadnych wiekszych korzysci

Ja bym poszedł do szkoły rolniczej, ale mnie sie nie opłaca bo najbliższa szkoła rolnicza znajduje się odemnie jakieś 45km i to jest Technikum Mechanizacji rolnictwa w Liskowie. Poszedł bym tam jak by na wsi było w miarę dobrze. Ale ja mieszkam w regionie ''Ziemniaczanym'' i ten rok jest bardzo ciężki. Ceny nie ma wgl. Cena za worek 15 kg= 1,50. To ma być cena ? Za taką ciężką prace jaką robimy? Rozumiem że ziemniaków jest za dużo, ale ja nic na to nie poradze... Sadzili sadzą i będą sadzić. Ale za rok ziemniaków foliowych chyba wgl nie będzie... Bo za co ci biedni ludzie kupią folie ?? Dostaną dopłaty ale dopłaty pokryją koszt nawozów. Jest masakra. i ja wybrałem się już do mechanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Z ziemniakami jest tak że jeden rok jest zysk inny niee... ale że 10 groszy za kilogram to mi się wierzyć nie chce ja kupuje od rolników (SĄSIADA) za 60 gr/kg.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

cornepl jak masz jhakies pespektywy zwiazane z mechanikiem to czemu nie. Ja wam powiem ze u nas to raczej wiekszosc ziemniaki na przemysł sadzi jadalne to dla siebie + rodzina rzadko kiedy na jakis wiekszy handel a pod agrowłokniną to chyba nikt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cornerpl1    1

cornepl jak masz jhakies pespektywy zwiazane z mechanikiem to czemu nie. Ja wam powiem ze u nas to raczej wiekszosc ziemniaki na przemysł sadzi jadalne to dla siebie + rodzina rzadko kiedy na jakis wiekszy handel a pod agrowłokniną to chyba nikt

Co do ziemniaków wychodzi na to że 1 ha młodych pójdzie pod talerzówke bo mamy już 11 lipca a młodych ziemniaków jest jeszcze dużo ,a wiadomo idą już żniwa i to wielkimi krokami. Wczoraj już niedaleko mnie koleś młócił jęczmień. A co do mechanika to mam duże perspektywy z tym związane ;) mam do tego smykałke i lubie wszystko co jest związane z mechaniką ;)

 

Z ziemniakami jest tak że jeden rok jest zysk inny niee... ale że 10 groszy za kilogram to mi się wierzyć nie chce ja kupuje od rolników (SĄSIADA) za 60 gr/kg.

Zobacz sobie ceny z zjazdowej w Łodzi.. Jedna wielka masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czy na TMR jest dużo praktyk typu pracy przy kombajnie,traktorze itp. czy tylko czysta teoria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

Może pytam nie w tym temacie ale czy w zaocznym technikum mechanizacji rolnictwa są jakieś praktyki typu orka czy koszenie kombajnem??A i czy w zaocznym TMR ukończe za darmo kurs kombajnisty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmaz    0

ta polecam szkołę w teresinie robienie starej c330 albo łał nawet c362 albo jak już starego malucha najbardziej co mnie śmieszy robota starej maszyny :o

i potem przychodzi taki pan GUT i mówi że tmr jest zawodem rozchwytywanym bo ciągników coraz więcej a ludzi do naprawy nie ma no tak ale dajcie nam do naprawy chociaż starego ntz żeby coś nowszego niż stara c330.Ja poszedłem tam tylko po papierek bo dużo więcej się dowiedziałem od znajomych rodziny niż tam w szkole co z tego że masz papier jak pójdziesz gdzieś do serwisu i nawet nie będzie wiedział jak maskę przy samie zdjąć czy jak wyciągnąć pompowtryski :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gseries    0

-- połączono --

 

Witam

W poniedziałek muszę złożyć papiery do szkoły, lecz nie jestem jeszcze w 100% pewny swojej decyzji i chciałbym, żeby wypowiedział się ktoś obiektywny ;)

Mam 15ha, lecz gospodarstwo się rozwija, poza tym interesuje się tym. Mam do wyboru w sumie 2 kierunki w 2 różnych szkołach:

TR - szkoła w Zduńskiej Dąbrowie, mam tam jakieś 5km więc skuterem sobie moge dojeżdżać bez problemu, szkoła się bardzo rozwija, mam tam wiele znajomych, którzy sobie ją chwalą i to właśnie tu mam zamiar złożyć papiery.

Aczkolwiek, pojawia się drugi kierunek, mianowicie

TMR- Łowicz Blich, o szkoły mam jakieś 20km więc nie jest źle, szkoła osobiście nie podoba mi się tak bardzo jak ta na dąbrowie, lecz kierunek wydaje się być ciekawy, bo będę miał mechanika i rolnika jednocześnie.

 

Powiedzcie mi, w TR będę miał wykształcenie rolnicze, czyli jak gospodarować, w TMR będę miał wykształcenie typowo mechaniczne tak?

 

PS. Temat może się w przyszłości przydać wielu innym osobą z dylematem TMR czy TR więc każdy może wypowiedzieć swoje zdanie i było by to bardzo mile widziane ;)

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale ,ze nie heh ..Jak chodze do Technikum mechanizacji rolnictwa .czyli TMR już drugi rok i Pierwsza klasa.Uprawa roślin itpp, typy orki maszyny i ich budowa wszystko jak uprawiać i zarządzać .Teraz w drugiej klasie mam same maszyny ;P ale w zaawansowanym stopniu ;).Polecam :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Szkoła to dzisiaj tyle da, że pozwoli "liznąć" jakiegoś ogólnego tematu: masz pasję, chęć douczenia się samemu, przetestowania, itd, to i po liceum zostaniesz super rolnikiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Ja nie mam wyjścia bo do zawodówki nie idę bo chcę jeszcze coś się douczyć i być człowiekiem z średnim wykształceniem no i nie ma rolniczego. A po technikum raczej przejmę gospodarstwo i o tego może będę bawił się w remonty, budowę i handel maszynami ale to dodatkowo. No i czy jest jakaś możliwość żebym według prawa stał się rolnikiem, jakieś kursy, albo coś? Pilnie oczekiwana odpowiedź !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

No ja jestem z małopolskiego więc trochę daleko a nie wiesz jak to jest z tym krusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firsten    0
Napisano (edytowany)

Dużo wymagają w TMR i TR bo brat musi składać podania a nie jest pewny gdzie i nie bardzo mu idze z fizyki i matmy(najpewnie dop.)2

Edytowano przez Firsten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja chodzę do szkoły rolniczej w Miętnem.

Jestem w końcówce 1 klasy właśnie TMR i powiem wam szczerze że nie żałuję tej decyzji.

Zgadzam się z Members uciążeniem jest matematyka i fizyka i do tego poziom rozszerzony masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel12xd    10
Napisano (edytowany)

Może mi ktoś powiedzieć jak to jest w tych szkołach z przyjmowaniem uczni ? Czy szkoły surowo patrzą na oceny czy przymrużają oczy na dwie, trzy słabsze oceny na świadectwie ? :)

Edytowano przez daniel12xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

daniel12xd powiem ci szczerze w 3 klasie gimnazjum miałem średnią 3,14 i złożyłem podanie tylko na TMR i nigdzie więcej i martwiłem się czy mnie przyjmą. Oczywiście przyjeli. Jak się później okazało chłopaka który miał same dwóje w 3 klasie też przyjeli. Im zależy na każdym a więc na pewno się dostaniesz

Edytowano przez DFAgroplus85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez countrymen94
      Witam. 26 sierpnia 2016 zostało mi wydane świadectwoc potwierdzające kwalikikacje w zawodzie rolnik r3. Do 7 września 2018 roku miałem ukończyćć szkołę. Dyplom OKE wydała mi 18 października 2018. Dyplom złożyłem to w terminie. Czy agencja ukaże mnie za niezdobycie wykształcenia  w terminie? I czy do agencji składaliście sam dyplom czy i świadectwo?
    • Przez Minister50
      Sprzedam gospodarstwo rolne w Justynowie gm Młodzieszyn info pod tel 533 576 548
    • Przez RolnikzPodkarpacia
      Witam chciałbym się Was poradzić w sprawie zagospodarowania dobrze ziemią. Za niedługo przejmę gospodarstwo po rodzicach na chwile obecną mamy ok 15ha ziemi. Hodujemy ok 35 sztuk swiń, 7 byków, 2 krowy, 2 konie plus źrebaki. Ja chciałbym zostawić tylko konie i bydło opasowe. W oborze zmieszcze konie i 10 sztuk bydła. W chlewni po przeróbkach mógłbym trzymać cielaki. A później w miarę zarobków chciałbym przerobić stodołe na bydło ( wejdzie tam 20 sztuk uwiązowo) . Czy takie coś ma szanse wypalić? I jak zagospodarować dobrze ziemie które mam? (ziemia III i IV klasa) łąki ok 5ha. W grę wchodzi też dzierżawa ziemi ok 5ha i łąk 2ha w przyszłości.
    • Przez Cygi603
      Mam pytanie względem premi dla młodych rolników . Czy jak pisałem wniosek w naborze 2018 i się nie załapałem  miałem 7,9 punkta przez źle wypełniony wniosek , to czy będę mugł startować w naborze 2019r 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj