Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnik1996    2

witam w tym roku kończe gimnazjum i zastanawiam sie nad 2 profilami. chcialbym zna waszą opinię na temat kazdego z tych profili.

 

 

 

 

z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Ja niedawno stanąłem przed tym samym wyborem i zdecydowałem się na TMR. Po tej szkole masz jakby dwa zawody :rolnik i mechanizator rolnictwa. Jeśli przyjdą trudne czasy to zawsze można dorobić jako mechanik maszyn rolniczych lub operator maszyn rolniczych. Po rolniczym masz tylko rolnika. ;)


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

zastanów się co dana szkoła lub kierunek tobie oferuje, ja jestem po TMR w Karolewie, bardzo fajnie wspominam ten czas, ale i bardzo duzo tam dostałem. a mianowicie; prawko B i T za darmo, kurs na Opryskiwacza, za darmo, uprawnienia na kombajn i sieczkarnie, za darmo. Wyjazd na praktyki do Francji. udział w Olimpiadzie Wiedzy i umiejętności Rolniczych 3 miejsce w kraju w bloku mechanizacji rolnictwa i wygrana wycieczka po fabrykach JD w Niemczech. a Co najważniejsze, po zdaniu egzaminu zawodowego, dostałęm certyfikat europejski , że mój dyplom jest uznawany we wszystkich krajach UE :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil07147    9

zgodzę się z użytkownikiem FINN mi tylko nie udało się za granice wyjechać bo było zbyt mało chętnych ale polecam TMR super kierunek chętnie bym tam wrócił...


Case 5150 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1996    2

wlaśnie też wolałbym TMR z tych wlasnie przyczyn które wymieniliscie. mieszkam w okolicach zamścia i w promieniu 20 km mam 2 szkoly do wyboru w zamościu i siennicy różanej. wybralem tą w siennicy gdyż mój brat pare lat temu tam uczęszczal i od tamtego czasu wiele sie zmienilo na lepsze oczywiscie. w zamosciu nie oferują tak dobrych warunków jak w siennicy. razem ze mną miał isc kolega ale ojciec nagadal mu ze nie wezmą pola które ma jego ciotka jesli pójdzie do siennicy i w dodatku idzie na TR bo po tym profilu dostanie doplaty na mlodego rolnika HAHAHA.:D:D:D:D

 

 

czekam na wiecej opini :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3Perkins    0

Idz kolego do TMR ja właśnie w piątek zakączyłem swoją szkołe średnia na ttym kierunku ti moge ci zagwarantować ze jeśli cos sie tam interesujesz rolnictwem i maszynami to bedziesz zadowolony z tego :)

a tak jak kolega ,,FINN" mówi prawko uprawnienia na kombajn i kurs na opruskiwacz masz za free :D a jeszcze i wyjazdy na różne targi za minimalna odpłatnością. Idz do siennicy, ja też sie nad nia zastanawiałem ale wybrałem Okszów bo mam lepsze połączenie, i nie żałuje tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

wlaśnie też wolałbym TMR z tych wlasnie przyczyn które wymieniliscie. mieszkam w okolicach zamścia i w promieniu 20 km mam 2 szkoly do wyboru w zamościu i siennicy różanej. wybralem tą w siennicy gdyż mój brat pare lat temu tam uczęszczal i od tamtego czasu wiele sie zmienilo na lepsze oczywiscie. w zamosciu nie oferują tak dobrych warunków jak w siennicy. razem ze mną miał isc kolega ale ojciec nagadal mu ze nie wezmą pola które ma jego ciotka jesli pójdzie do siennicy i w dodatku idzie na TR bo po tym profilu dostanie doplaty na mlodego rolnika HAHAHA. :D:D:D:D

 

 

czekam na wiecej opini :)

Po TMR też dostanie młodego rolnika i inne dopłaty :P


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1996    2

a z kąd jestes?

 

ja to wiem. ale nie wiadomo czy bedzie ten mlody rolnik za te 4 czy 5 lat jak skonczy szkolę . poza tym ja mam jakąs podstawe nie za dużą bo 15ha a on ma nie cale 2ha. i pcha sie na technika rolnika. dodam jeszcze ze jego ojciec ma warsztat samochodowy i po mechanizacji mógł by poszeżyc swoją działalnośc o traktory. ale co takiemu zrobisz. tlumaczylem mu ale on chce te 5 czy iles hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

jak nic idź na TMR, bdb kierunek


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

a z kąd jestes?

 

ja to wiem. ale nie wiadomo czy bedzie ten mlody rolnik za te 4 czy 5 lat jak skonczy szkolę . poza tym ja mam jakąs podstawe nie za dużą bo 15ha a on ma nie cale 2ha. i pcha sie na technika rolnika. dodam jeszcze ze jego ojciec ma warsztat samochodowy i po mechanizacji mógł by poszeżyc swoją działalnośc o traktory. ale co takiemu zrobisz. tlumaczylem mu ale on chce te 5 czy iles hektarów

A potem sie ludzie dziwią że w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z ich wykształceniem :blink:


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody4564    12

zastanów się co dana szkoła lub kierunek tobie oferuje, ja jestem po TMR w Karolewie, bardzo fajnie wspominam ten czas, ale i bardzo duzo tam dostałem. a mianowicie; prawko B i T za darmo, kurs na Opryskiwacza, za darmo, uprawnienia na kombajn i sieczkarnie, za darmo. Wyjazd na praktyki do Francji. udział w Olimpiadzie Wiedzy i umiejętności Rolniczych 3 miejsce w kraju w bloku mechanizacji rolnictwa i wygrana wycieczka po fabrykach JD w Niemczech. a Co najważniejsze, po zdaniu egzaminu zawodowego, dostałęm certyfikat europejski , że mój dyplom jest uznawany we wszystkich krajach UE :)

po przeczytaniu twojego postu też myśle iść na TMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1996    2

apeluje do wszystkich którzy czytają ten temat i nie mogą sie zdecydowac aby szli na mechanizacje bo na techniku rolniku to najwyzej mogą was nauczyc ile oprysku albo nawozy dac na 1 ha pola.

 

 

hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cornerpl1    1

Chłopie... Ciekawe co będziesz mieć po tych kierunkach... Po technik rolnik będziesz zwykłym rolnikiem. A po mechanizacji rolnictwa będziesz mechanikiem rolniczym. Mój wuja skończył TMR i nic nie ma. Jest zwykłym rolnikiem. I nie znajdziesz pracy po TMR. Wyślij podanie na Technik mechanik lub technik pojazdów samochodowych ;)). Nawet po technikum mechanicznym lub technikum samochodowym możesz być rolnikiem ;). Nastaną chuxxxx czasy to znajdziesz sobie robote po tym kierunku w jakims zakladzie motoryzacyjnym lub gdzieś i zarabiasz kokosy ;) polecam to co wymieniłem bo po TMR ani TR nic nie ma tylko jest sie zwykłym rolnikiem bez perspektyw... Ja ide na Technik mechanik lub technik pojazdów samochodowych od września a moi rodzice mają gospodarstwo 23 ha.

Edytowano przez milanreal1
cenzura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

@ cornerpl1

Myślisz ze pójdziesz na technika mechanika lub samochodowego i już będziesz specem i zarabiał kokosy w warsztacie to się grubo mylisz. Bez praktyki to sobie możesz co najwyżej koła wymieniać po szkole, szczególnie z coraz to bardziej zaawansowanymi zastosowaniami w motoryzacji.

To samo się tyczy kierunków rolniczych dopiero wiedza połączona z praktyka ma jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

moj brat stoi przed takim samym wyborem z tym że On nie ma za bardzo wyboru...ponieważ TR ma 16 km od domu TMR to już ładne 56 km i jeszcze nie ma dojazdu...

Taa zrobisz technikum samochodowe i co? będziesz rolnikiem no fakt będziesz ale pieniążki z Uni pójdą się je***.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cornerpl1    1

@ cornerpl1

Myślisz ze pójdziesz na technika mechanika lub samochodowego i już będziesz specem i zarabiał kokosy w warsztacie to się grubo mylisz. Bez praktyki to sobie możesz co najwyżej koła wymieniać po szkole, szczególnie z coraz to bardziej zaawansowanymi zastosowaniami w motoryzacji.

To samo się tyczy kierunków rolniczych dopiero wiedza połączona z praktyka ma jakieś znaczenie.

Zgadzam się z tobą wiadomo że praktyka to podstawa. Raczej w każdym technikum są praktyki co nie ;)) A ja ide do szkoły gdzie są praktyki ;)) W zawodówce można się dobrze wyszkolić danego zawodu, ale jest niski poziom nauczania. A w technikum nie ma tylu praktyk co w zawodówce.

 

moj brat stoi przed takim samym wyborem z tym że On nie ma za bardzo wyboru...ponieważ TR ma 16 km od domu TMR to już ładne 56 km i jeszcze nie ma dojazdu...

Taa zrobisz technikum samochodowe i co? będziesz rolnikiem no fakt będziesz ale pieniążki z Uni pójdą się je***.

Nie wiadomo czy za moich czasów będą pieniążki z unii to po pierwsze ;)) Po drugie po technikum samochodowym będę mógł robić w zakładach motoryzacyjnych,warsztatach samochodowych itp. Mam kumpla co skończył zawodówkę o profilu mechanik samochodowy i ukończył kursy rolnicze i dostał pieniążki z unii i kupił sobie nowego belarusa i pług 4 zagonówke do niego. A co będe miał po mechanizacji czy technikum rolniczym? Nic. Skończe technikum rolnicze czy mechanizacji rolnictwa i nagle przyjdą ciężkie czasy i co wtedy? Nic. będe musiał jakąś o wiele cięższą prace znaleźć bo po mechanizacji czy po technikum rolniczym nic nie ma. W tych czasach każdy sam sobie naprawi ciągnik lub jakis znajomy po znajomości naprawi. A teraz zobacz. Skończe technikum samochodowe i świat przedemną stoi otworem będe mieć i gospodarstwo i dobrą robote w zakładzie motoryzacyjnym. A mi dotacje na młodego rolnika są nie potrzebne bo mam to co chce i mi to starcza ;) pozdrawiam.

 

ale jak tam wymagają od ciebie dużo sie trzeba uczyć?

W technikum samochodowym to trochę trzeba się uczyć... Troche matematyke kumać ,a w technikum mechanicznym to tak samo bo to są prawie takie same kierunki, ale w technikum mechanicznym to się uczy o całej mechanice a w technikum samochodowym o samochodach się uczysz ;))). Kumpla przyjeli do technikum mechanicznym ze średnią 2,40 coś i miał tylko na półrocze jedynke z matematyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

@cornerpl1

Młody jesteś i mało o świecie wiesz.

 

Co do praktyki chodziło mi o praktykę czyli wykonywanie danego zawodu, nie praktyki w szkole bo tutaj niestety nie wygląda tak jak sobie to wyobrażasz. Praktyki w szkołach są zsunięte na drugi plan i często na bardzo niskim poziomie byle odbębnić a później i tak mało z tego wynosisz.

 

Wiec samo kończenie technikum samochodowego nic ci nie otwiera chyba ze jako zwykły pomagier w warsztacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Co za optymiści w tym temacie. Skończenie technikum samochodowego nie spowoduje, że wszyscy właściciele warsztatów będą dzwonić do ciebie i oferować Ci 5 tys. na rękę abyś tylko zechciał pracować u nich. Jeżeli w ogóle znajdziesz pracę to zaczniesz jako "młody" czyli przez pierwsze kilkanaście miesięcy będziesz parobkiem, który za kilka złotych będzie robił to co mu karzą inni. Jeżeli okażesz się dobry i błyśniesz czym genialnym to szef da ci szansę i awansujesz. Jeżeli nie, to zostaniesz na tym stanowisku do końca życia.

Jeżeli chcesz być rozchwytywany przez pracodawców i zarabiać kupę kasy to skończ SiMR, TRiL czy inny kierunek mechaniczny na politechnice, do tego naucz się programowania i elektroniki to niemal pewne, że po studiach będziesz zarabiał w ciągu tygodnia tyle, ile po technikum w ciągu miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cornerpl1    1

W tych czasach liczy się wykształcenie i znajomości. Bo bez znajomości za przeproszeniem g*wno się ma.... niestety taki jest ten świat... Ludzie po studiach są bezrobotni bo nie mają znajomości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez countrymen94
      Witam. 26 sierpnia 2016 zostało mi wydane świadectwoc potwierdzające kwalikikacje w zawodzie rolnik r3. Do 7 września 2018 roku miałem ukończyćć szkołę. Dyplom OKE wydała mi 18 października 2018. Dyplom złożyłem to w terminie. Czy agencja ukaże mnie za niezdobycie wykształcenia  w terminie? I czy do agencji składaliście sam dyplom czy i świadectwo?
    • Przez Minister50
      Sprzedam gospodarstwo rolne w Justynowie gm Młodzieszyn info pod tel 533 576 548
    • Przez RolnikzPodkarpacia
      Witam chciałbym się Was poradzić w sprawie zagospodarowania dobrze ziemią. Za niedługo przejmę gospodarstwo po rodzicach na chwile obecną mamy ok 15ha ziemi. Hodujemy ok 35 sztuk swiń, 7 byków, 2 krowy, 2 konie plus źrebaki. Ja chciałbym zostawić tylko konie i bydło opasowe. W oborze zmieszcze konie i 10 sztuk bydła. W chlewni po przeróbkach mógłbym trzymać cielaki. A później w miarę zarobków chciałbym przerobić stodołe na bydło ( wejdzie tam 20 sztuk uwiązowo) . Czy takie coś ma szanse wypalić? I jak zagospodarować dobrze ziemie które mam? (ziemia III i IV klasa) łąki ok 5ha. W grę wchodzi też dzierżawa ziemi ok 5ha i łąk 2ha w przyszłości.
    • Przez Cygi603
      Mam pytanie względem premi dla młodych rolników . Czy jak pisałem wniosek w naborze 2018 i się nie załapałem  miałem 7,9 punkta przez źle wypełniony wniosek , to czy będę mugł startować w naborze 2019r 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj