Polecane posty

Marcin349    26

spoko no to jak coś to dużych problemów nie powinno być bo matematyka też a ang łatwy jest więc powinnienem dać sobie radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob_1972    1

Przejdź się po szkołach i dowiedz jakie są przedmioty, jakie oferuja praktyki i dodatkowe kursy. Co się w życiu nauczysz to zależy od Ciebie a nie od szkoły. Znam piekarza z zawodu co zatrudnił się w warsztacie mechanicznym. Nie myśl, że po jednej szkole bedziesz miał większe pole do popisu niż po drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz8946    39

Ja jestem w III TMR,jestem bardzo zadowolony z profilu jaki wybrałem,w pierwszej klasie tak jak mówicie,dużo ogólnych przedmiotów typu biologia chemia itp,w drugiej klasie więcej przedmiotów zawodowych Pods.Tech.,Masz.Rol, itp,doszły również praktyki miesięczne w gosp.rolnym,Natomiast trzecia klasa również jest z praktyką 1,5 miesięczną na stacji diagnostycznej jak i w okresie wakacji 2 tyg. podczas żniw,nie mam przedmiotów takich jak geografia,fizyka,chemia,po, więcej zawodu na przemian z przedmiotami ogólnymi,A czwarta klasa to już ,,prawdziwe''przygotowanie do matury i egzaminu zawodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
Grzegorz8946 a nie macie praktyk zagranicznych czy coś ? Edytowano przez KRISTOFORn
pisanie posta pogrubioną czcionką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopie... Ciekawe co będziesz mieć po tych kierunkach... Po technik rolnik będziesz zwykłym rolnikiem. A po mechanizacji rolnictwa będziesz mechanikiem rolniczym. Mój wuja skończył TMR i nic nie ma. Jest zwykłym rolnikiem. I nie znajdziesz pracy po TMR. Wyślij podanie na Technik mechanik lub technik pojazdów samochodowych ;)). Nawet po technikum mechanicznym lub technikum samochodowym możesz być rolnikiem ;). Nastaną chuxxxx czasy to znajdziesz sobie robote po tym kierunku w jakims zakladzie motoryzacyjnym lub gdzieś i zarabiasz kokosy ;) polecam to co wymieniłem bo po TMR ani TR nic nie ma tylko jest sie zwykłym rolnikiem bez perspektyw... Ja ide na Technik mechanik lub technik pojazdów samochodowych od września a moi rodzice mają gospodarstwo 23 ha.

 

 

Niestety nie masz racji kolego bo mój wujek skończył TMR,został później wicedyrektorem SKR-u a po przemianach ustrojowych dostał dobrze płatną pracę na stanowisku tokarza-frezera i pracuje tam do dziś i nienarzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatKaz95    1

Jestem w III TMR i nie żałuję swojego wyboru. Chodzę na Golecin. Praktyki mamy jeden dzień w tygodniu i do tego w III kl. miesiąc w czerwcu. Ja wybieram się do Niemiec. Ściśle współpracujemy z firmami Lehmann-Agrotechnika; Kuhn-Maszyny Rolnicze; Agromarket Jaryszki i innymi. Mogę szczerze polecić tę szkołę i ten zawód nawet da osób które nie mają gospodarstwa (tak jak ja) ponieważ w TMR uczysz się również dużo z mechaniki. Pozdrawiam i zapraszam wszystkich na Golęcin.


www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cornerpl1    1

 

Niestety nie masz racji kolego bo mój wujek skończył TMR,został później wicedyrektorem SKR-u a po przemianach ustrojowych dostał dobrze płatną pracę na stanowisku tokarza-frezera i pracuje tam do dziś i nienarzeka.

 

być może , ale zarobki pewnie około 2tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz8946    39

poziomka-niestety nie,jedynie własne gospodarstwo i w trzeciej klasie na stacji diagnostycznej ok 1,5 mieś. i w wakacje 2 tyg.podczas zbioru zbóż.

HolmerTerraDos- mylisz się,Technik Mechanizacji Rolnictwa uczy się dosłownie wszystkiego co związane z rolnictwem i nie tylko.Zaczynając od uprawy,poznawanie maszyn i pojazdów rolniczych w tym również ,,pojazdów samochodowych'',uczymy się obsługi sprzętu do diagnostyki pojazdów,po TMR,będziesz miał o wiele większe możliwości niż po Techniku mechaniku lub nawet samym techniku rolniku.

Edytowano przez Grzegorz8946

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Grzegorz8946 my mamy w drugiej klasie wyjazd do Niemiec na dwa tygodnie do firmy claasa rok temu było a dwa lata temu do volksvagena a w tym roku zobaczymy a w trzeciej klasie jak ktoś już był na praktykach w Niemczech to miesięczne praktyki u gospodarzy albo u siebie

TMR to szkoły ogólnie związane z mechaniką tak jak piszą poprzednicy nawet po tej szkole możesz otworzyć warsztat samochodowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Ma ktoś tutaj dobry kontakt z nauczycielem bo chciałbym żeby ktoś się zapytał czy da się przenieść z TM do TMR bez chodzenia od początku, wiem że to dość dziwna prośba ale nie chcę dzwonić do szkoły a osobiście się też tam nie pojawię bo mam do niej 60km ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik554    8

Ja niedawno stanąłem przed tym samym wyborem i zdecydowałem się na TMR. Po tej szkole masz jakby dwa zawody :rolnik i mechanizator rolnictwa. Jeśli przyjdą trudne czasy to zawsze można dorobić jako mechanik maszyn rolniczych lub operator maszyn rolniczych. Po rolniczym masz tylko rolnika. ;)

 

ja mam profil technik rolnik ale też ucze się podstawowej eksploatacji i konserwacji maszyn rolniczych na takim przedmiocie jak organizacja pracy sprzętu rolniczego w gopsodarstwie rolnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

A ja mam TECHNIK ROLNIK + BHP + EGZAMIN ZAWODOWY :)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

No egzamin zawodowy każdy ma bo jak go nie zdasz to nici lepiej niezdać matury niż tego ;) a pierwszy egzamin już w czerwcu dla roczników 96 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, :)

Jestem tu początkującym więc prosze o wyrozumiałość :)

Zwracam się do was z pytaniem czy po Technikum mechanizacji rolnictwa będe mógł prowadzić własne gospodarstwo ? Czy potrzebne będą dodatkowe kursy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

będziesz mógł :P


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kończe TMR w ZSP nr.2 w Łowiczu i powiem wam szczerze że szału ni ma. Co prawda jest 2 czy 3 nauczycieli co z przedmiotów zawodowych co chcą czegoś nałuczyć. Ale większość nauczycieli od zawodowych znajomością nowinek technicznych utkneła na okresie lat 80/90 np. zapytałem się na lekcji pojazdów rolniczych nauczyciela o zasade działania tzw. Power Bosstu to tłumaczył mi o wzmacniaczu momentu obrotowego w starych MFach i Ursusach. Inny przykład to to że dla nauczycielki podstaw rolnictwa plon buraka cukrowego w Polsce powyżej 35t/ha jest nierealny albo oprysk Betanal jest na mszyce, nie muwiąc o tym że na eksploataci maszyn rolniczyc przepisujemy słowo w słowo podręczniki i uczymy się o budowie np. snopowiązałki. Ja chociaż miałem z tym szczęście ża praktyki w III klasie trwające 1 miesiąc załatwiłem sobie u dilera ciągników i maszyn rolniczych bo tam chociarz się czegoś nałuczyłem. Może ci co idą nową podstawą programową moja innaczej ale wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

czyli po przeczytaniu tych postów jak chce sie byc tmr nie trzeba miec własnego gospodarstwa ?? czy jak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez countrymen94
      Witam. 26 sierpnia 2016 zostało mi wydane świadectwoc potwierdzające kwalikikacje w zawodzie rolnik r3. Do 7 września 2018 roku miałem ukończyćć szkołę. Dyplom OKE wydała mi 18 października 2018. Dyplom złożyłem to w terminie. Czy agencja ukaże mnie za niezdobycie wykształcenia  w terminie? I czy do agencji składaliście sam dyplom czy i świadectwo?
    • Przez Minister50
      Sprzedam gospodarstwo rolne w Justynowie gm Młodzieszyn info pod tel 533 576 548
    • Przez RolnikzPodkarpacia
      Witam chciałbym się Was poradzić w sprawie zagospodarowania dobrze ziemią. Za niedługo przejmę gospodarstwo po rodzicach na chwile obecną mamy ok 15ha ziemi. Hodujemy ok 35 sztuk swiń, 7 byków, 2 krowy, 2 konie plus źrebaki. Ja chciałbym zostawić tylko konie i bydło opasowe. W oborze zmieszcze konie i 10 sztuk bydła. W chlewni po przeróbkach mógłbym trzymać cielaki. A później w miarę zarobków chciałbym przerobić stodołe na bydło ( wejdzie tam 20 sztuk uwiązowo) . Czy takie coś ma szanse wypalić? I jak zagospodarować dobrze ziemie które mam? (ziemia III i IV klasa) łąki ok 5ha. W grę wchodzi też dzierżawa ziemi ok 5ha i łąk 2ha w przyszłości.
    • Przez Cygi603
      Mam pytanie względem premi dla młodych rolników . Czy jak pisałem wniosek w naborze 2018 i się nie załapałem  miałem 7,9 punkta przez źle wypełniony wniosek , to czy będę mugł startować w naborze 2019r 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj