Polecane posty

BizonFan321    374

Może mi ktoś powiedzieć jak to jest w tych szkołach z przyjmowaniem uczni ? Czy szkoły surowo patrzą na oceny czy przymrużają oczy na dwie, trzy słabsze oceny na świadectwie ? :)

 

Podczas rekrutacji liczy się polski , matma , jezyk obcy i jeden przedmiot zwiazany z zawodem np. biologia , gegra , chemia :)

No i oczywiście egzamin gimnazjalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firsten    0

Jak komuś idzie słabo z fizyki i matmy dopuszczjący a z polskiego i języka obcego dostateczny to opłaca się skaładć podanie do tmr czy do tr(z biologi dobry(4))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firsten wiem jak jest u nas w klasie, praktycznie wszyscy mamy problemy z matmy przy dwóch godzinach tygodniowo. A trzeba pamiętać że jest to poziom rozszerzony i w czwartej klasie o ile pamiętam będzie 5 godzin także nie wiem czy ktoś znas wytrwa. To od Ciebie zależy co wybierzesz ale pamiętaj że z matmą i fizyką nie ma żartów i faktycznie trzeba brać się za robotę jeśli chcesz zdać. Zależy też jakie masz gospodarstwo. Jeśli większe to idź na TMR jak mniejsze to ja wybrał bym tr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firsten    0

Na TR też jest matma,z fizyki można się nauczyć ale matme trzeba niestety zrozumieć.

 

DFAgroplus gdzie chodzisz do szkoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1996    2

Witam. Po roku nieobecności w temacie postanowiłem podzielić sie z wami moimi wrażeniami o wybranej szkole i kierunku kształcenia. Otóż wybrałem Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej w kierunku Technik mechanizacji rolnictwa. Szkoła stale się rozwija. Ostatnio zakupili nowy ciągnik do nauki jazdy. Organizowane sa różnego rodzaju wyjazdy w dużej mierze darmowe. Bierzemy też udział w licznych projektach unijnych mające na celu podniesienie naszych kwalifikacji. Jeden z nich to 2 tygodniowy wyjazd do Niemiec po którym otrzymamy świadectwo Europas. Z mojego wyboru jestem bardzo zadowolony, choć nie ukrywam ze czasem jest brak chęci do nauki.Polecam wszystkim ten kierunek i oczywiście tą szkołę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Chodzę do klasy TR w Zduńskiej Dąbrowie i fakt szkoła się rozwija, modernizacja gospodarstwa, budynków itp. Jeżeli masz dużo znajomych to sam wiesz co do Blicha, nie słyszałem o nich pozytywów w ostatnim czasie, ponoć wysprzedają sprzęt, zwierzęta, no ale cóż rób jak tam chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem do wyboru tr czy tmr wybrałem tr ponieważ miałem bliski dojazd i w szkola sie modernizuje wprowadza projekty unijne wiem tylko tyle że po tr mozna brac cos z unii a w tmr to nie wiem szczerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

Ja chodze do TR w Wojsławicach ale powiem że profil rolniczy tam upada zwierzęta z gospodarstwa wysprzedane ciągniki i maszyny przestarzałe,

tylko klimat w szkole nadrabia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1996    2

arkadiuszt12: kiedyś też myślałem o tym by starac się o młodego rolnika ale z biegiem czasu dochodzę do wniosku że wolę sam na coś zarobić niż czekać na łaskę innych. I powiadam wam ze pieniądze w uni się kiedyś skończą i Ci co zyją z dopłat będą (za przeproszeniem) d*pami szczekać jak nie będą ich dostawać. Takie jest moje osobiste zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

miec 75 000 a nie miec to troszkę różnica ;) więc wydaje mi się, że jednak troszkę się opłaca. łaski nikt Ci nie robi gdy po spełnieniu warunków przyzna Ci pieniądze które należą się polskim rolnikom.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1996    2

Każdy ma swój punkt widzenia. Ale żeby nie było zdziwienia jak to wszystko upadnie bo nic nie trwa wiecznie że Ci co brali te pieniądze będą musieli je zwrócić. Należeć moze i się należa ale kwestia tego czy zatwierdzą wniosek. bo chyba nie każdy dostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

z dopłatami to masz rację ale wątpię żeby w najbliższych kilkulatach zostały wycofane. jakby nie patrzeć rolnictwo zawsze rzadzi sie troszkę innymi prawami niz pozostałe dziedziny gospodarki dlatego że jest to interes dla wszystkich w koło oprócz rolnika. Dlatego uważam że należy wydoić unię jak tylko się da. Wiem ze jak sie duzo nie kombinuje i trzyma zasad jakie sa w MR to mozna spac spokojnie.Chyba w roku 2010 kazdy kto zlozyl poprawny wniosek i spelnial warunki otrzymal dotację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moris    0

Panowie, a jak bym poszedł do technikum mechanicznego lub zawodówki i jak nadejdzie czas praktyk to moge się zatrudnic do warsztat maszyn rolniczych i uczyć sie je remontoować. a poźniej po skonczeniu szkoły mieć papier że umiem robić samochody a tak naprawde to maszyny rolnicze, albo papier na to że aby maszyny rolnicze umiem robić a nie auta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansto    0

Witam, chciałbym zapytać Was o poradę dotyczącą dalszego kształcenia. Aktualnie chodzę do trzeciej klasy gimnazjum, tudzież zastanawiam się już nad dalszym kształceniem i byciem kimś w przyszłości. Uczę się nie najgorzej, moja średnia z drugiej klasy to gdzieś 4.50. Ciągnie mnie do rolnictwa. Aktualnie mój ojciec ma gospodarstwo 10ha, w którym wszelkie prace wykonuje już ja.

 

Posiadany sprzęt:

- Ursus c360

- Przyczepa 4t

- Rozsiewacz nawozów

- Opryskiwacz

- Agregat 4m

- Brony 4

- Siewnik

- Dwukołówka

- Pług 3 skiby

- Kopaczka do ziemniaków

 

Mam do wyboru liceum, bądź technikum z profilami: Technik rolnik, Technik mechanizacji rolnictwa, Technik ochrony środowiska. Czy opłaca mi się zostawać na tym gospodarstwie, czy może lepiej podjąć technikum + jakieś dobre studia i starać się o prace w mieście?

 

Pozdrawiam,

Kamil.

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

Istotne pytanie - z jakich przedmiotów, zagadnień czujesz się mocny? Średnia nie jest do końca wyznacznikiem, bo przedmiotów można się wykuć, żeby osiągnąć dobry wynika, ale ogólnie ich nie lubić. Więc, co Cię jara, jakie przedmioty?


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Chciałbym się dowiedzieć jakie są przedmioty w tmr czego się tam uczycie tak +- w 1 i 2 roku, czy jest ciężko itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marcin349, to czy jest cięzko czy nie zleży głównie od szkoły i od nauczyciela ;) Obecnie jestem w drugiej klasie TMR i ze szkoły jestem bardzo zadowolony :) W pierwszej klasie sporo jest przedmiotów ogólnokształcących typu chemia, biologia, geografia itp. Oraz nikomu nie potrzebna Wiedza O Kulturze( :blink: ) Przedmiotów typowo zawodowych jest niezbyt wiele. Są to m.in Podstawy Rolnictwa(uprawa gleby, hodowla zwierząt itp), Podstawy Techniki(rysunek techniczy, pismo techniczne, rodzaje materiałów, technologie produkcji itd).

Oprócz tego jeden dzień zajęć praktycznych(obróbka metalu, wszelkie pomiary m.in. za pomocą suwmiarek. mikrometrów i innych takich no i spawanie, ale to zależy od szkoły, bo ja mam dopiero w drugiej klasie)

Druga klasa to już więcej przedmiotów zawodowych: Pojazdy Rolnicze, Maszyny Rolnicze, Elektrotechnika z el. automatyki i elektroniki(czytaj fizyka :P ) i dalej Podstawy Techniki. I stety lub niestety wchodzą przedmioty rozszerzone: obowiązkowo Matma, i zależnie od szkoły Fizyka lub Biologia(ja mam to drugie). Na zajęciach praktycznych także pojazdy i maszyny.

Oprócz tego sporo wyjazdów na Targi i pokazy praktycznie za grosze( W tym roku wyjazd na Agritechnice do Hanoveru 145 zł :D )

Jak jesteś z woj. łódzkiego to zapraszam do Wolborza :ph34r:

Edytowano przez Traktorzysta334

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

A czy jak się przepiszę z TM do takiego TMR to muszę coś zdawać bo niby coś się zazębia a rozszerzone mam te same, po 1 roku się przepiszę bo wcześniej nie dam rady ;[ gorzej jak się nie da :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Zdaję mi się że da się przepisać ,czemu miało by się nie dać .

Traktorzysta334 u was jest elektrotechnika :o u nas to są podstawy konstrykcji maszyn i w to jest wpakowane elektrotechnika obróbka itd kilka przedmiotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

U mnie w tm są takie przedmioty teraz w 1klasie: podstawy konstrukcji maszyn, konstrukcja maszyn, podstawy sterowania i regulacji maszyn (elektryka głównie), technologia montażu maszyn i urządzeń (wszelkiego rodzaju połączenia itd) Ktoś ma coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Ja w pierwszej klasie miałem tylko z zawodowych pkm

a w drugiej mam pkm,działalność gospodarcza,podstawy rolnictwa,maszyny rolnicze,pojazdy rolnicze a w trzeciej klasie mają jakieś tam jeszcze dojść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Czyli ogólnie zgadzają mi się przedmioty, fajnie a jaki przedmiot będziecie mieli/macie rozszerzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez countrymen94
      Witam. 26 sierpnia 2016 zostało mi wydane świadectwoc potwierdzające kwalikikacje w zawodzie rolnik r3. Do 7 września 2018 roku miałem ukończyćć szkołę. Dyplom OKE wydała mi 18 października 2018. Dyplom złożyłem to w terminie. Czy agencja ukaże mnie za niezdobycie wykształcenia  w terminie? I czy do agencji składaliście sam dyplom czy i świadectwo?
    • Przez Minister50
      Sprzedam gospodarstwo rolne w Justynowie gm Młodzieszyn info pod tel 533 576 548
    • Przez RolnikzPodkarpacia
      Witam chciałbym się Was poradzić w sprawie zagospodarowania dobrze ziemią. Za niedługo przejmę gospodarstwo po rodzicach na chwile obecną mamy ok 15ha ziemi. Hodujemy ok 35 sztuk swiń, 7 byków, 2 krowy, 2 konie plus źrebaki. Ja chciałbym zostawić tylko konie i bydło opasowe. W oborze zmieszcze konie i 10 sztuk bydła. W chlewni po przeróbkach mógłbym trzymać cielaki. A później w miarę zarobków chciałbym przerobić stodołe na bydło ( wejdzie tam 20 sztuk uwiązowo) . Czy takie coś ma szanse wypalić? I jak zagospodarować dobrze ziemie które mam? (ziemia III i IV klasa) łąki ok 5ha. W grę wchodzi też dzierżawa ziemi ok 5ha i łąk 2ha w przyszłości.
    • Przez Cygi603
      Mam pytanie względem premi dla młodych rolników . Czy jak pisałem wniosek w naborze 2018 i się nie załapałem  miałem 7,9 punkta przez źle wypełniony wniosek , to czy będę mugł startować w naborze 2019r 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj