marcin_kost1

Żółkniecie zbóż. Co to jest?

Polecane posty

andrejus    158

Drzewo troszkę wkórza ale mamy sentyment do tego drzewka bo co roku daje dużo kg czereśni :)

Przezimowało dobrze, plamy pojawiły sie około 10 dni temu. Chwasty to też nie są.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Wyorana kwaśna martwica w tych miejscach? , badanie gleby po zniwach i juz wiesz. a teraz opryskuj siarczanem magnezu regularnie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Witam

Pszenica część pola odmiana Bamberka część odmiana nie znana, na całej plantacji występuje ten objaw. Żółte przebarwienia dolnych liści, co to może być? choroba czy niedobory? Obok jest posiane pszenżyto atletico i rośnie pięknie, całe zielone. Do tej pory takie same nawożenie i herbicydy dla obydwu gatunków.

post-13082-0-44942800-1357722255_thumb.jpg

post-13082-0-44942800-1357722255_thumb.jpg


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

W tej jakości zdjęcia co wygląda na uszkodzenia spowodowane wystąpieniem mączniaka prawdziwego ale na moje to o stan upraw należałoby się zacząć martwić kiedy zacznie się wiosna zbliżać bo i tak teraz tylko pogoda ma wpływ na uprawy.


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

albo był w początkowej fazie lub wystąpił pod koniec okresu wegetacji a po wystąpieniu ujemnych temp. doszło do obumarcia tkanek liści?


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forterrra    0

Ja stawiam na brak magnezu. Mam podobny problem, gdzie ziemia trochę słabsza to pszenica zaraz zżółkła podobnie. A jeśli piszesz iż obok pszenżyto radzi sobie świetnie na tej samej ziemii to ewidentnie brak jakiegoś składnika, ponieważ pszenżyto ma mniejsze wymagania i prędzej poradzi sobie w sytuacji stresowej. To tylko takie moje spostrzeżenia. Jeśli ktoś ma inny powód tego przebarwienia to chętnie też pośłucham mądrzejszych

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie stawiajmy od razu na licytację kto mądrzejszy, nie o to tu chodzi.

@majes najlepiej zrobi jak da próbkę gleby do analizy, tyko tak będzie coś wiadome na 100%. Tym sposobem więcej zyska niż straci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forterrra    0

Nie no oczywiście nie chce się tu licytować:) Próbka gleby obowiązkowo ale moim zdaniem już wiosną(wczesną wiosną po przymrozkach) należałoby coś zastosować jeśli byłby to brak jakiegoś składnika a nie czekać do wyników analizy gleby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teraz niewiele w polu może zrobić, a próbkę do analizy niech da nawet teraz, o ile nie ma zamarzniętej ziemi i pobierze ją prawidłowo.

Do wiosny nic się nie zmieni samo z siebie z zasobnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forterrra    0

No może i masz racje pod warunkiem takim jak napisałeś że nie ma zamarzniętej ziemii i nie ma śniegu. Tylko ja orientowałem się też o badanie gleby i przedstawiciel z rejonu nie chciał teraz prób powiedział że na wiosne że teraz nie badają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Badanie gleby robiłem we wrześniu 2011r magnez wyszedł bardzo wysoki: Ph 5,14; P2O5 23,8; K2O 8,6; Mg 8,2


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

gleba lekka, piaszczysta, IVa, IIIb

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

czym była zaprawiona pszenica i kiedy siana? mnie wygląda to na chorobę grzybową-septerioze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

siana 21 września, zaprawiana Orius Extra 02 WS niestety nie chroni przed septoriozą, której nie miałem na polach. Wydaje mi się że septorioza ma jednak troche inny wygląd.

Załączam jeszcze jedno zdj.

post-13082-0-82913200-1357846344_thumb.jpg


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

pofatygowałem się po atlas chorob grzybowych syngenty z dokladnymi zdjeciami i opisami chorob i czasu ich występowania i nic do konca nie pasuje.Poddaje się. Ale na pewno to choroba grzybowa-niedobory pierwiastkow wygladają inaczej bo tez mam atlas z takowymi.Miałem podobny problem 2 lata temu z Naridianą -zboze wyglądało podobnie ale to był kwiecień-wtedy obstawiałem rdze żółtą traw-paskudna choroba i atakująca szczególnie Naridianę.Bylem w tym roku na dniach pola i na wiele pszenic tylko ta była zainfekowana rdzą.Poczekaj do wiosny i jak odbije dobry fungicyd(nie tebukonalol bo juz orius był)+siarczan mag.-i niestety pozniej jeszcze 2 zabiegi fung. moim zdaniem-powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

sluchajcie a czy to moze byc niskie ph? ostatnio na tvr ogladalem program o pszenicy i przez chwile byly pokazane pszenice uprawiane w roznych ph i ta z gleby o niskim ph tez miala zolte liscie na dole.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj