Skocz do zawartości
borys1972

wariator fahr m900

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fahr
Marcin91    280

Witam.

Zdemontowałem dzisiaj siłownik i postarałem się go rozebrać co nieco. Teraz gdybyście mogli mi pomóc byłoby super. Otóż olej zaczął mi lecieć tak jak już było wspomniane w tym temacie z zewnętrznej strony czyli mniej więcej od strony zasilania. Czy łożyska zaznaczone na tym zdjęciu są to jakieś specjalne łożyska uszczelniające? z zewnętrznych stron mają osłonkę, w środku jest podkładka między nimi, ale osłonek nie mają. Idzie je jakoś w miarę dostać czy należą do bardziej nietypowych części?

post-2658-0-38969000-1403554370_thumb.jpg

Wyciągnięty mam uszczelniacz znajdujący się w środku, zgarniającego z tłoczyska nie zdejmowałem, bo nie widziałem sensu skoro nic się z nim nie działo, zresztą jest na wierzchu, więc jakby co można dokupić.

post-2658-0-76483500-1403554373_thumb.jpg

Wyciągniętą mam również tą część, tu jest oring, część ta wyjęta jest z elementu po lewej stronie (środka tłoczyska).

post-2658-0-02193300-1403554382_thumb.jpg

No i na koniec zostało miejsce gdzie wchodzi dysza, szukałem tu uszczelnienia, ale nic nie było, jest tylko jakaś jakby mosiężna tulejka i w tą tulejkę wchodzi dysza, która podaje olej na siłownik. Czy tutaj się coś wymienia? Jeżeli tak co to?

post-2658-0-62166300-1403554377_thumb.jpg

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

akmaly    194

Uszczelniacze siłowy i zgarniający z tłoczyska wymień na nowe ale nie najtańsze:)

W zaznaczonym na żółto kwadracie masz tulejkę mosiężną którą należy wymontować z tego otworu - jest ona wciśnięta, ma na swojej zew. średnicy oring i tylko to ją trzyma a uszczelniacze dyszy są w niej.

Łożyska są zwykłe i jak się nie mylę to skrajne ma być Rz - osłona blaszana ale ja bym założył RS czyli osłona z tworzywa to będzie szczelniej.

Marcin91    280

Czyli rozumiem, że w środku tej mosiężnej tulei są uszczelniacze i na zewnątrz tulei też są? A czy widoczną na zdjęciu zdjęciu 2 część siłownika to tą czapę zdejmuje się za pomocą tego pręta zabezpieczającego i tyle? Coś tam w środku jest skomplikowanego jeszcze czy nie?

-- połączono posty --

No i następna sprawa. Rozebrałem trochę i się okazało, że taki element od sprzęgła mam uszkodzony. Wykonane jest to z podobnego materiału jak klocki hamulcowe i połowę tego jest wyłamane. Czy da się to dokupić albo z czegoś dorobić?

post-2658-0-42320600-1403636140_thumb.jpg

post-2658-0-95886000-1403636153_thumb.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    194

W środku tej tulejki mosiężnej jest 2 uszczelniacze od dyszy ( zgarniający i siłowy ). Na zewnątrz ta tulejka ma chyba 2 oringi.

Część na zdjęciu nr 2 ma do wymiany tylko oring a jest to zawór bezpieczeństwa jak się nie mylę i ma tam w środku tylko kulkę, sprężynkę i podkładkę z otworkiem ale tego nie ma co ruszać tylko oring do wymiany.

Edytowano przez akmaly

Renault85-15TX    169

Ten element to łożysko węglikowe (czy jakoś podobnie to nazywają). Miałem też to rozwalone w Faherku M66 i dobrałem to z jakiegoś Claasa ale już nie pamiętam dobrze z jakiego to było modelu. Bez problemu dostaniesz to w serwisie Claasa a koszt mnie wyniósł tego to 260zł. Na allegro też widziałem takie coś więc musisz poszukać ale do tanich rzeczy to nie należy.

Vixa balet :D

Marcin91    280

@Renault85-15TX, faktycznie to ta część - łożysko węglik. Co nieco jest tego na allegro, jutro z rana sobie to zmierzę i postaram się dobrać wymiarami taką część do swojego co by było już bliżej jak dalej końca tego remontu. Dzięki serdeczne.

@akmaly, mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć jak tą tulejkę wyjąć stamtąd żeby jej nie zniszczyć? Bo uszczelniacze i oring już kupiłem jeżeli chodzi o większe części, została tylko ta drobnica przy dyszy. No i jak się okazuje węglik do wymiany, który jutro zmierzę i będę szukać po sklepach o takich wymiarach + potrzebne są mi sprężyny wariatora od skrzyni, gdyż są w nieciekawym stanie :/ Ale co do sprężyn to pewnie potrzebna będzie rozbiórka wariatora i dobranie czegoś podobnego.

akmaly    194

Zobacz czy po przeciwnej stronie można czymś wypchnąć, jeśli nie to dorób sobie jakiś haczyk i za otwór wyciągniesz.

Marcin91    280

Po przeciwnej nie da się, bo tam jest część od zaworka, ale postaram się delikatnie go wyciągnąć jakimś haczykiem.

A co do założenia pasa jezdnego to muszę zdjąć to górne koło, ale czy wystarczy odkręcić tą dużą śrubę co na niej spiera się siłownik regulacji prędkości jazdy czy jeszcze te mniejsze też? Bo do dużej i tak muszę klucz pożyczyć albo dorobić, więc dzisiaj tego raczej nie ruszę.

post-2658-0-32820200-1403711094_thumb.jpg

akmaly    194

Czy aby na pewno musisz zdjąć koło aby złożyć pas? Nie wystarczy go rozsunąć na maxa? musiałbym popatrzeć u siebie ale wydaje mi się że tej nakrętki nie ma sensu ruszać bo zdejmiesz cały wariator a nie tylko zewnętrzną część koła. Ta połówka musi być jakoś zabezpieczona przed wysunięciem - w M980 czyli na nowszym wariatorze ma sworzeń obok smarowniczki ( w okienku pomiędzy kołem wielopasowym a połówką wariatora).

Wydaje mi się że należy odkręcić te mniejsze śruby i zdjąć koło wielopasowe i tam jest sworzeń zabezpieczający połówkę koła. Tylko wcześniej zaznacz sobie położenie kół

Edytowano przez akmaly

Marcin91    280

Jutro prawdopodobnie będę demontował koło ze sprężynami w celu ich wymiany i przy okazji skoro oba koła będą rozsunięte postaram się tam wrzucić jakoś pas do środka. W tej chwili sprężyny ścisnęły koło i nawet rozsunięcie zaznaczonego koła nie daje nic, a tamtego koła dolnego nie mogę rozsunąć, bo sprężyny robią swoje.

karol69    0
Napisano (edytowany)

Do akmały
Witam
Mam problem z siłownikiem wariatora w kombajnie fahr M900 chcę się z tobą skontaktować.

Edytowano przez karol69

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mysza103
      Witam . kupiłem ostatnio deutz fahr 35.80 , sterowanie z joystika i okazuje sie że  dwa przyciski nie działają, 1 od przyspieszacza , 2 od motowideł (to znaczy działają , kombajn przyspiesza i wszystko , tylko te guziki nie odbijają ) Mam pytanie czy da sie coś zrobić , czy trzeba wymienić te przyciski ( jeżeli wymienić to gdzie kupić i czy wogóle sie kupi ) jeszcze drugie pytanie .Jak ustawić go do młócenia pszenicy , rzepaku . chodzi mi o klepisko (na który ząbek na wejściu a na który na wyjściu) również z sitami który ząbek sita dolne a który górne .Może to są banalne pytanie , lecz jest to mój pierwszy kombajn.  Z góry dziękuje 

• Przez mateuszgmail
      Witam. Czy ktoś z użytkowników posiada lub użytkuje ładowarkę teleskopowa Deutz-Fahr? Mam zamiar kupić używaną 30.6 i proszę o opinię na ich temat oraz na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie. 
    • Przez adamdx18
      Witam 
      Zgłaszam się z pomocą ponieważ poszukuję części do deutz fahra dx 4.50 
      i jeżeli to możliwe żeby było to w obrębie województwa śląskiego 
      za wszelkie namiary oraz pomoc w znalezieniu części bardzo dziękuję  
    • Przez pawelk018
      Witam wszystkich
      W kombajnie Deutz Fahr M900 wyskakuje mi 3 i 4 bieg. Co może być tego przyczyną? Wodzik? W jaki sposób rozwiązać ten problem?
      Dzięki i pozdrawiam
    • Przez robert983
      zakładam temat dla tego że nie ma dla naszych maszyn takiego tematu może komuś się przyda a i mi też ponieważ potrzebował bym katalog części do deutz fahr m900 najlepiej po polsku może być xero lub inna forma.oczywiście odpłatnie