Skocz do zawartości
ema

Przekwalifikowanie łąki na użytek rolny?? Pomocy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Łąki
ema    0

Witam mam kawałek łąki sporo oddalony od miejsca zamieszkania, i znalazł się na nią chętny dzierżawca lecz on chce ją zaorać i zasiać kukurydzę. Chodzi mi jak to się ma do przepisów według ARiMR, trzeba załatwić w biurze ARiMR jakieś przekwalifikowanie?? Ogólnie chodzi mi o informację jak to wszystko wygląda z przekształceniem łąki na użytek rolny.Będę wdzięczny za pomoc.

Nero91    2

Zakładasz pług i ogien na tłoki;p a tak na powaznie to tez jestem ciekawy jak to wyglada formalnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

carlos03    3

Ja zrobiłem coś podobnego jesienią, wydzierżawiłem od pewnego kolesia działkę, były tu grunty orne i wpisane na nich TUZ, klasa III, zrobił tak aby dopłaty tylko zgarniać, wieć to zaorałem , wybrałem sie do Agencji a tam mi powiedziała Pani ze nic nie trzeba zmieniać, chyba że, bo oni jakoś we wrześniu zliczają wszystkie TUZ-y z całej polski i nie może być mniejsze jak ( no i właśnie tutaj nie wiem dokładnie ile ale chyba było 7 % powierzchni w skali całego kraju) ale tak jak ta Pani powiedziała ze to bardzo wątpliwe, ponieważ jak każdy z Nas wie użytków zielonych z roku na rok przybywa, więc to raczej nie możliwe. Wieć nie ma się czym martwić, pozdrawiam

Edytowano przez carlos03

mikic360    16

Jeżeli na tej działce nie jest prowadzony pakiet rolno środowiskowy można śmiało orać. Ostatnio sam się dowiadywałem w agencji w tej sprawie :)

gadek5228    132

W tamtym roku też miałem taką sytuację,ale po zapytaniu w ARiMR powiedzieli,że nie ma żadnych problemów.

Damian1265    0

A jeżeli chcę zaorać łąkę (TUZ) i założyć od nowa, to są jakieś przepisy kiedy mogę orać, żeby nie było problemów jak przyjadą na kontrolę i łąka będzie zaorana to czy wówczas są z tym jakieś problemy? I jeszcze jedno czy w następnym roku do dopłat pisze się to jako TUZ??

Edin    24

Idzie się do agencji wypełnia wniosek o przekształcenie TUZ w grunty orne i czeka na decyzje. Jeśli jest to użytek zielony na gruntach ornych można orać w każdej chwili.

Druga sprawa czy grunt nie bierze udziału w programach rolno środowiskowych. Wtedy regulują to przepisy danego programu. Zazwyczaj chodzi o to że decydując się na jakiś program zdecydowaliśmy się na utrzymanie TUZ przez ileś tam lat.

kris31    1

Mam TUZ, chciałbym w tym roku go zaorać, na wiosnę ponownie posiać trawę, czy muszę to zgłaszać w agencji? Czy mogę w przyszłym roku nie wpisywać we wniosku tuz?

mlodyhef    143

Kurde właśnie sam nie wiem jak to z tym jest. Mam łąkę i chciałbym na wiosnę w przyszłym roku zasiać tam koniczynę. Tylko, że koniczyna to roślina motylkowata i są dopłaty do takich roślin, więc pewnie będzie trzeba agencję poinformować, że jest to grunt orny a nie TUZ. Dobrze myślę imo czy nie? :unsure:

Edytowano przez mlodyhef

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się