Versu

Kubota M9540, M8540-Prace z użyciem WOM ?

Polecane posty

Versu    0

Jak się sprawują wyżej wymienione modele przy pracach z: Prasą zwijającą, Kosiarką dyskową lub inną, Rozsiewacz i inne maszyny które współpracują z waszymi kubotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Trochę dziwne pytanie w temacie - Jak się sprawują ?-sprawują się dobrze a nawet bardzo dobrze.

A tak na poważnie to jeśli chodzi o moje wrażenia -

-obsługa włącznika WOM dobra

-łagodne ale zdecydowanie ruszanie

-koszenie na obrotach ECO to bajka

-mała ilość prędkości WOM -540 i 540 ECO lub 540 i 1000

-do zmiany prędkości WOM trzeba opuścić kabinę- może to nie jest minus tylko plus -trochę się kości rozrusza

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

No ja moja 8540 używałem z WOM-em tylko w prasie zwijającej Sipma Z569/1. Bardzo przyjemnie sie go uruchamia i zatrzymuje. Na obrotach eco ma dość ciężko przy pełnej komorze ,ale daje radę :) . A tak przy okazji jaką kosiarkę polecilibyście do M8540? Może być używana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

A jak myślisz M9540 będzie se lepiej radził przy prasie zwijającej z prędkością wom 540 Eco. Jest niby pare koni różnicy choć nie wiem z kąt się biorą te konie skoro ten silnik jest identyczny w M8540 jak w 9540. A o co chodzi że Na obrotach eco ma dość ciężko przy pełnej komorze? silnik gaśnie czy jak jeszcze nic nie robiłem z tą prędkością Eco. A rozrzutnik przy tej prędkości pociągnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Chodziło mi o to ,że na obrotach ECO wystarczy 1500-1600 obr/min silnika żeby uzyskać 540 na WOM. Przy pełnej komorze wiadomo,że jest ciężko i wtedy potrzebne by były wyższe obroty silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

A ja myślałem że ten tryb Eco to niezależny od obrotów silnika. Jak dasz większe obroty to co będzie kręcić więcej niż 540 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

W M108S przy 2200 obr mam ~ 700obr na wałku..


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

A ja myślałem że ten tryb Eco to niezależny od obrotów silnika. Jak dasz większe obroty to co będzie kręcić więcej niż 540 ?

 

Tak. Dokładnie. Czym wyższe obroty silnika tym wyższe obroty wałka, chybaże można zrobić inaczej, ale jak to ja już nie wiem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

u mnie tryb ECO w ME9000 przy 1500 daje 540 to jak dam 2600 obr/min to może gdzieś koło 1000 na WOM osiągnąć. jednak rzadko użuwam trybu ECO

bo zazwyczaj pracuje w zwykłym trybie z kobajnem ziemniaczanym Grimme SE 70-20, brona wahadłowa Amazone RE30

Edytowano przez Misiek100245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne pytanie w temacie - Jak się sprawują ?-sprawują się dobrze a nawet bardzo dobrze.

A tak na poważnie to jeśli chodzi o moje wrażenia -

-obsługa włącznika WOM dobra

-łagodne ale zdecydowanie ruszanie

-koszenie na obrotach ECO to bajka

-mała ilość prędkości WOM -540 i 540 ECO lub 540 i 1000

-do zmiany prędkości WOM trzeba opuścić kabinę- może to nie jest minus tylko plus -trochę się kości rozrusza

Pozdrawiam !

 

 

Mała ilość ? To chciałbyć jeszcze 2000 obr.min? Do jakiej maszyny potrzebne ci takie obroty?

 

u mnie tryb ECO w ME9000 przy 1500 daje 540 to jak dam 2600 obr/min to może gdzieś koło 1000 na WOM osiągnąć. jednak rzadko użuwam trybu ECO

bo zazwyczaj pracuje w zwykłym trybie z kobajnem ziemniaczanym Grimme SE 70-20, brona wahadłowa Amazone RE30

 

 

 

 

Z tego co się orientuje to przy pełnej prędkości obrotowej ciągnika uzyskujemy 750 obr/min wałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

W przypadku M8540 obroty WOM 540 uzyskujemy przy 2036 obr/min, w trobie ECO te same obroty WOM uzyskujemy przy 1518 obr/min. Z prostego rachunku matematycznego wynika, że przy obrotach silnika 2600 obr/min WOM w trybie ECO ma ponad 900 obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez kubaguzik
      co myslicie o marce kubota wasze wrazenia plusy i minusy tych ciagników
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj