Skocz do zawartości
Versu

Kubota M9540, M8540-prace z urzyciem WOM ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kubota
Versu    0

Jak się sprawują wyżej wymienione modele przy pracach z: Prasą zwijającą, Kosiarką dyskową lub inną, Rozsiewacz i inne maszyny które współpracują z waszymi kubotami.

samex69    31

Trochę dziwne pytanie w temacie - Jak się sprawują ?-sprawują się dobrze a nawet bardzo dobrze.

A tak na poważnie to jeśli chodzi o moje wrażenia -

-obsługa włącznika WOM dobra

-łagodne ale zdecydowanie ruszanie

-koszenie na obrotach ECO to bajka

-mała ilość prędkości WOM -540 i 540 ECO lub 540 i 1000

-do zmiany prędkości WOM trzeba opuścić kabinę- może to nie jest minus tylko plus -trochę się kości rozrusza

Pozdrawiam !

gazela77    9

No ja moja 8540 używałem z WOM-em tylko w prasie zwijającej Sipma Z569/1. Bardzo przyjemnie sie go uruchamia i zatrzymuje. Na obrotach eco ma dość ciężko przy pełnej komorze ,ale daje radę :) . A tak przy okazji jaką kosiarkę polecilibyście do M8540? Może być używana.

Wiadomość z agroFakt.pl

Versu    0

A jak myślisz M9540 będzie se lepiej radził przy prasie zwijającej z prędkością wom 540 Eco. Jest niby pare koni różnicy choć nie wiem z kąt się biorą te konie skoro ten silnik jest identyczny w M8540 jak w 9540. A o co chodzi że Na obrotach eco ma dość ciężko przy pełnej komorze? silnik gaśnie czy jak jeszcze nic nie robiłem z tą prędkością Eco. A rozrzutnik przy tej prędkości pociągnie?

gazela77    9

Chodziło mi o to ,że na obrotach ECO wystarczy 1500-1600 obr/min silnika żeby uzyskać 540 na WOM. Przy pełnej komorze wiadomo,że jest ciężko i wtedy potrzebne by były wyższe obroty silnika.

Versu    0

A ja myślałem że ten tryb Eco to niezależny od obrotów silnika. Jak dasz większe obroty to co będzie kręcić więcej niż 540 ?

gazela77    9

A ja myślałem że ten tryb Eco to niezależny od obrotów silnika. Jak dasz większe obroty to co będzie kręcić więcej niż 540 ?

Tak. Dokładnie. Czym wyższe obroty silnika tym wyższe obroty wałka, chybaże można zrobić inaczej, ale jak to ja już nie wiem :rolleyes:

Napisano (edytowany)

u mnie tryb ECO w ME9000 przy 1500 daje 540 to jak dam 2600 obr/min to może gdzieś koło 1000 na WOM osiągnąć. jednak rzadko użuwam trybu ECO

bo zazwyczaj pracuje w zwykłym trybie z kobajnem ziemniaczanym Grimme SE 70-20, brona wahadłowa Amazone RE30

Edytowano przez Misiek100245

Trochę dziwne pytanie w temacie - Jak się sprawują ?-sprawują się dobrze a nawet bardzo dobrze.

A tak na poważnie to jeśli chodzi o moje wrażenia -

-obsługa włącznika WOM dobra

-łagodne ale zdecydowanie ruszanie

-koszenie na obrotach ECO to bajka

-mała ilość prędkości WOM -540 i 540 ECO lub 540 i 1000

-do zmiany prędkości WOM trzeba opuścić kabinę- może to nie jest minus tylko plus -trochę się kości rozrusza

Pozdrawiam !

Mała ilość ? To chciałbyć jeszcze 2000 obr.min? Do jakiej maszyny potrzebne ci takie obroty?

u mnie tryb ECO w ME9000 przy 1500 daje 540 to jak dam 2600 obr/min to może gdzieś koło 1000 na WOM osiągnąć. jednak rzadko użuwam trybu ECO

bo zazwyczaj pracuje w zwykłym trybie z kobajnem ziemniaczanym Grimme SE 70-20, brona wahadłowa Amazone RE30

Z tego co się orientuje to przy pełnej prędkości obrotowej ciągnika uzyskujemy 750 obr/min wałka

KIRK80    8

W przypadku M8540 obroty WOM 540 uzyskujemy przy 2036 obr/min, w trobie ECO te same obroty WOM uzyskujemy przy 1518 obr/min. Z prostego rachunku matematycznego wynika, że przy obrotach silnika 2600 obr/min WOM w trybie ECO ma ponad 900 obr/min.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się