Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Darek8x9

Prośba o pomoc/Pytania dot. WOM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Darek8x9    0

Witam,

Chciałbym się przywitać z forumowiczami w swoim piwerwszym poście. Jestem studentem Politechniki Wrocławskiej i mam za zadanie zaprojektowanie pompy do odwadniania stawów rybnych napędzanej poprzez wał odbioru mocy. Aby zaprojektować geometrię wirtnika potrzebuję prędkości obrotowej i mocy przenoszonej przy tej prędkości na WOM. O ilę prędkości obrotowe są znormalizowane o tyle ciężko było mi znaleść jakiekolwiek dane dotyczące mocy na wale jakiejkolwiej konstrukcji. Wcześniej prosiłem polskich producentów ciągników o udosępnienie jakichś przykładowych danych które mogły by stanowić punkt zaczepienia w moim projekcie, niestety żaden z nich nie zainteresował się sprawą. Zwracam się więc z prośbą do Was o podanie kilku przykładowych danych. Jeżeli to możliwe, dla jakichś popularnych w Polsce modeli ciągników rolniczych.

Edytowano przez Darek8x9

FINN    994

to jest mały problem, bo nie zawsze producenci chcą udostępniać swoje dane... ale możesz jeszcze poszukać pod innym kontem... nie któe normy pomiaru mocy ciągnika są dokonywane porzez WOM, a inne na gołym silniku lub z osprzętem... może pod tym kontem poszukaj..

melon10641    162

zapraszam na stronę niemieckiego stowarzyszenia rolniczego DLG

http://www.dlg.org/traktoren.html tutaj masz wszystkie marki a moc ich mierzona jest właśnie na WOMie (zapfwellenleistung)

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/ursus-4514.pdf tutaj w miarę popularny ursus 5314 lub zetor http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/zetor-7340.pdf

Pozdrawiam student Politechniki Warszawskiej :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziwnie się do tego zabierasz. Projektujesz pompę więc określasz też dla niej zapotrzebowanie na moc, potem dobierasz ciągnik o mocy większej od zapotrzebowania i będzie ok.

Ksawery    26

dokladnie to co mowi kolega wyzej Mariusz .

wystarczy ze skorzystasz ze wzoru na bilans mocy efektywnej ciagnika (dostepny w kazdej ksiazce z ekspoloatacji maszyn rolniczych). jest to wzór z którego wynika ze jesli ciagnik ma powiedzmy 60 kw max. i obciążysz go tylko na WOM to znaczy ze na WOMIe masz 60 kw razy sprawnosci przekladni i ze wzoru na moc mechaniczna mozesz wyliczyc wszystko moment na wale i obroty,

także no nie wiem w czym problem.. pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez zbychu665
      Witam...
      Od niedawna mam ciągnik Wladimirec T25 wersja z poczatku produkcji z 2 lewarkami, mam pytanie. Jak tam sie włącza WOM? Bo ja nie mam pojęcia ;D
    • Przez krzycho88
      Witam.
      Przymierzam się do kupna takiego valmecika, ma on uszkodzony wałek wom gdy próbowałem włączyc to straszne zgrzyty było słychać i jeden z wałków (chyba ten 1000obr.) blokował się. Warto pchać się w taki ciągnik ?
      To że wyje podczas jazdy to normalne w nich ?
      Mieliście jakieś awarie w nich ?
      Jak wygląda sprawa mtg w silnikach SISU ? chodzi mi o żywotność 
      Wiem że mało kto posiada takie ciągniki ale prosiłbym o jakąs pomoc.
      Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez bamber19
      Witam Chciałbym kupić agregat uprawowo siewny Agro Masz AT30 i Sr 300. Nie wiem czy Case MX 110 pociągnie.
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
    • Przez RolPro10
      Witam! 
      Kupiłem wczoraj JD 2030 4x4 (1979r.) tak na spontanie w okazyjnej cenie i nawet tak dokładnie sie mu nie przyglądałem tylko sprawdziłem główne podzespoły czy są sprawne itp. Sprawdzałem wałek, kręcił sie dobrze wszystko chodziło jak należy. Dziś już u siebie na gospodarstwie podjeżam pod rozrzutnik i chce sprawdzić moj nowy nabytek w polu i wgl. Zakładam wałek od maszyny i jak zawsze po podpięciu sprzetu sprawdzam "na sucho" czy wszystko działa. Włączam przekaźnik i nic sie nie dzieje. Łańcuchy sie nie przesuwają wałek sie nie rusza. Odpinam sprzęt, odjeżdżam kawałek i sprawdzam wałek. Nie działa. Duże obroty wałek ani drgnie. Gdy jest włączony nie działa nawet próbowałem ręką go przekręcić ale nic to nie dało. Jest zablokowany, ale gdy traktor jest wyłączony wałkiem można ruszać i nie stawia oporów w obydwie strony. Nie wiem co może byc przyczyna Bardzo Prosze o Pomoc i Rade! Zaczynam swoją przygode z JD a tu taka niemiła niespodzianka Co może być przyczyną i jak sie do tego zabrać by to naprawić. Sezon na całego sie już, ciągnik stoi a ja nie moge nic nim zrobic POMOCY ! 
    • Przez krzychu652
      Witam.
      Mam pytanie odnośnie WOM-u w Belarusie. Mam Belarusa 892 z 2013 r. (w sumie to jest 820 + turbina + szybsze przełożenia na skrzyni biegów) i tam jest WOM załączany mechanicznie dźwignią - której przełączenie w celu włączenia bądź wyłączenia WOM-u wymaga sporo siły. Po za tym WOM na razie sprawuje się dobrze. Nabawiłem się w tym roku trochę problemów z prawą ręką i jest mi trudno używać WOM-u (bo dźwignia ciężko chodzi), a zbliża się sezon pracy z prasą, orkanem i rozrzutnikiem obornika. Czy znacie jakieś sposoby na przerobienie tego mechanizmu, żeby lżej działał - bez zbędnych ingerencji w całą mechanikę - nie chciałbym aby powstały jakieś nowe problemy z WOM-em. Czy może możliwe jest przerobienie na włączanie hydrauliczne, bez wielu przeróbek, tak jak w modelach lepiej wyposażonych?
      Pozdrawiam.