Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
Arek3125

Maszyny zielonkarskie z Claas'a

Polecane posty

Arek3125    7

Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"

Edytowano przez Arek3125

ysy    32

maszyny jak maszyny jak nie wyrobione to będą śmigać tylko jedna kwestia cz te kosiarki i ta szerokość też z tą c 360 bo jakoś to nie widzę

Arek3125    7
Dnia 22.04.2012 o 21:09, ysy napisał:

maszyny jak maszyny jak nie wyrobione to będą śmigać tylko jedna kwestia cz te kosiarki i ta szerokość też z tą c 360 bo jakoś to nie widzę

Edytowano przez Arek3125

Wiadomość z agroFakt.pl

ysy    32

to w takim razie dyskowa 3 metry minimum i spulchniacz pokosu to niepotrzebna przetrząsarki do siano kiszonki chyba że siano śmigasz i odpuść sobie bębnową bo jest mniej wydajna i ma większe zapotrzebowanie na moc a co za tym idzie koszta paliwa

Arek3125    7
Dnia 22.04.2012 o 21:49, ysy napisał:

to w takim razie dyskowa 3 metry minimum i spulchniacz pokosu to niepotrzebna przetrząsarki do siano kiszonki chyba że siano śmigasz i odpuść sobie bębnową bo jest mniej wydajna i ma większe zapotrzebowanie na moc a co za tym idzie koszta paliwa

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez Arek3125

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

spulchniacz nie zastąpi przetrząsarki, ale jest on po to aby trawa lepiej schnęła, bo jest przewiew powietrza i następuje równomierne schnięcie.

ysy    32

Arek 3125 no jesteś w błędzie dyskowa da sobie rade na nie równych łąkach a na kretowiny są włóki to podstawa

kolego rmiecz8 a czy przetrząsarka nie robi tego samego tylko możesz kilka razy sobie przewracać jak na siano to ok ale do siano kiszonki gdzie jest ekonomia kosiarka ze spulchniaczem za jednym przejazdem zrobi dwie roboty i tak prędzej się podsuszy niż po przetrząsarce

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez LUKAS616
      Mam claasa dominatora 88s. Ostatnio popsuł mi się rozdzielacz. Rozebrałem go i okazało się, że był pęknięty talerzyk sprężyny. Włożyłem go i problem polega na tym, że jak przesunę dźwignię sterowania do przodu ( np. opuszczanie hederu) to drążek sam wraca na położenie neutralne (działa sprężyna), a jak przesunę dźwignię w drugą stronę (podnoszenie) to dźwignia pozostaje w tym położeniu i nie wraca do neutralnego położenia. Czy ktoś miał podobny problem i podzieliłby się co jest nie tak.
    • Przez abs100
      Przyszedł czas, że upatrzyłem sobie dwie kosiarki. Mianowicie mam na oku Pottinger Nova Car 290 na centralnym zawieszeniu oraz Claas Disco 3100 też na centralce. I tu moje pytanie która z nich jest wytrzymalsza? Macie jakieś opinie na ich temat?
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Hej  jaki polecacie kombajn na 30-40 hektarów zboża? w grę wchodzą używane jak i nowe maszyny

• Przez maciek916
      koledzy ma problem z podawaniem siatki to znaczy owija się ona na gumowym walcu kombinowałem już  na wszelki sposoby myłem walec sypałem go talkiem bo mówili mi że siatka się może przyklejać  poluźniłem docisk walca stalowego bo jedynie on był inaczej wyregulowany niż podaje instrukcja ale teraz z hamulcem nie może pociągnąć siatki trzeba go ponieś na początku ma ktoś jakiś pomysł co mogę jeszcze zrobić i jaka siatka jest do nich najlepsza
    • Przez rabit500
      Witam Forumowiczów
      Zwracam się do was z pytaniem  odnośnie wskazań obrotów w dominatorze 88s, poprostu ich nie ma (ani silnika ani młockarni wskazówka od obrotów poprostu umarła). Na przycisk zmiany wskazań też nie reaguje. Gdzie szukać przyczyny? jak sprawdzić czy obrotomierz wogóle działa. Jakiś schemat  wiązki od obrotów czy coś podobnego. Albo jak pospinać żeby były na ten moment żeby przynajmniej pokazywał obroty młockarni.
      Jeśli był taki temat proszę o podrzucenie linku, bo osobiście ni nie znalazlem co pomogłoby rozwiązać problem.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.