ene

Jaki Fendt wybrac 310 czy 311 - zalet wady ?

Polecane posty

ene    1

Witam

Przymierzam sie do zakupu ciągnika i mam mętlik w głowie co zakupić ?

Aktualnie pracował by na 15 ha i w niedalekiej przyszłości może drugie tyle. Ma byc kolo 100 KM i około 90r. I tak sobie wybrałem na sam przód te dwa z podanego tematu 310 i 311 ls(a) - bo 611 chyba już za duży . I jak to jest z użytkowaniem tych 310 i 311 - który W czym sie lepiej sprawdzi jak ze spalaniem w podobnej robocie? Bo jeden i drugi ma około 100 KM tyle ze jeden 4cylindry z turbo a drugi 6cyl bez turbo.

Ile tak około wytrzymują te sprzęty do remontów? Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

A jeszcze ktoś mi wspominał o renówkach ze to to samo co fendty - tyle ze taniej sie kupi? jak to jest z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Powie tyle o renówce ta sama jednostka napędowa a reszta zwykłe renault który lubi się coś popsuć w skrzyni. Ojca kolega miał renaulta z silnikiem MWM i pracował w firmie zielonkawej ale długo go nie trzymali sprzęgło i skrzynia nie wytrzymywała. Ile ludzi tyle opinii złych i dobrych na każdą markę. Sam osobiście polecam fendta mam 611LS 115km i jak na razie sprawuje się znakomicie 308 a 309 tak jak wspomniałeś chyba niczym się nie różnią od siebie po za tymi cyl. i turbo, no i pojemnością. Jeśli miał by to być ciągnik też do tura to polecam 308/309 a jeśli w polu to 610/611. Fendt z serii 600 są najbardziej udane, dopracowane. 610 ma coś blisko 100km więc spełnia wymagania/611 wydaje mi się że jest trochę bardziej większe i cięższe no i 125km będzie u ciebie bo to już te z nowszych, ja śmiało brał bym 611 na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Dzięki za konkretna wypowiedz. No to już mi lepiej bo jakoś nie podchodzi mi ta marka z Francji- właśnie wolał bym Fendt-a wybrać. W mojej okolicy mało jest tych maszyn w użytkowaniu i nie mam skąd czerpać info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Pytaj postaram się pomóc mam dopiero swojego rok (w wakacje minie rok) i jestem strasznie mile zaskoczony. Ta wygoda i komfort pracy aż, się nie chce wysiadać tylko by orać i siać. Na pewno zaraz zacznie ktoś mnie atakować że mi się coś przyśniło że Renault słaby i wgl. A powiedz do czego ma być ciągniczek tur i pole czy tylko bardziej taki wół roboczy do pola ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Ma być właśnie sam nie wiem -wyjdzie w praniu - orać, siać, agregat, czasem po drzewo do lasu, w żniwa przyczepy. Na pole aktualne mam średnio 3-4km. A te ha co może będę obrabiał będą oddalone z 15-20km od gospodarstwa - i nie wiem jak patrzeć na spalanie i zużycie maszyny w przelotach na pole. Tura - zależy za ile ciągnik wychacze - jak taniej to kupie do dużego jak mniej to do c330 pewnie się coś doklei jakaś łopate i widły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Mam doczynienia z renówką 110 54 fendem 311, 312, 611. Jeśli chodzi o skrzynie w reno to jest prawda, potrafią padać ale raczej w tych które już swoje zrobiły. fendt nie jest wcale w tym lepszy bo też skrzynie w nich siadają. W tej chwili akurat 312 straciła ciśnienie w silniku, po niedzieli bedziemy rozbierać i szukać przyczyny. Jak kupisz ciągnik w dobrym stanie i nie wyrobiony to bedzie tobie służył długo a jeśli to bedzie już szrot w ładnym opakowaniu to czy to bedzie fend czy reno czy nawet ursus to każdy bedzie awaryjny. Jeśli masz wybór między 4 cyl turbo a 6 bez turba to lepszy bedzie ten 6 cylindrowy. spalanie podobne, moc dostępna w większym zakresie obrotów (brak turbodziury) i to ze nie masz turbiny a więc nie masz z nią problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Różnica w spalaniu przy 4 skibach tylko dobrych 4 skibach to nie wiem czy nie będzie mniejsze dla fendta 611. Tura proponował bym do 330 bo dużym ładować a małym zwozić to trochę nie poklei. Przy 611 też widziałem tury ale zdaje mi się że on przyduży a U-330 wszędzie wjedziesz. Proponuje się rozejrzeć za serią 600 bo na polu będzie lepiej się pracowało bo cięższy, większy udźwig podnośnika. A ile masz na wydanie kasy bo się w twoim poście nie doczytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

tak do 45 jak była by jakaś naprawde fajna i młodsza maszynka to kolo 50 mogę dać. pługi mysle ze do 5 kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Za 5 tyś. pługów dobrych nie kupisz. Ja też szukałem i najlepiej doszło w zimę do moich starych 4 dorobić 5 korpus(fotka w mojej galerii) Za ok.

50 tyś możesz kupić niezłego fendta ale bez ładowacza. Ja swojego 611 84rok kupiłem za 35tyś wiec okazja ale nie sądzę żebyś znalazł taką ofertę bo to było trochę po znajomości a Gość potrzebował pilnie kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Mowisz pługi 4 wiecej niż 5tys? Nie wiem nie orientowałem się. A o ładowaczu pisałem - pewno do c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Drodzy forumowicze może jeszcze ktoś miałby coś do dodania w temacie 310 czy 311 czy 611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Nie wiem jak w reszcie 611 ale w naszej nie ma wałka 540 jest tylko 740 i 1000. Przedni most jest masywniejszy w 611 niż 311 i 611 jest już z ramą. W ubiegłym roku 312 nam się przełamała na pół ale to raczej poprzedni właściciel musiał coś z nim zrobić a teraz panewka w silniku. Ale to 312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

O kolejne wartościowe wiadomości dzieks. A pękł wam w którym miejscu (śruby pękły) i w jakiej sytuacji?

Edytowano przez ene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Korpus który łączy skrzynie biegów i silnik pękł na środku. Uszkodziło jeszcze wałek sprzęgłowy i tarcze przy okazji. 311 lubią kable korodować przy kabinie (przy łączkach do skrzynki bezpieczników), ciągle coś przestaje działać. W 611 jest to już lepiej rozwiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Przy podnoszeniu pługa na polu. Koszt używanego korpusu to 7 tyś. a teraz ciśnienie oleju zgineło w silniku, szef juz ma dość tej 312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Czyli lepiej serie 600 ? Jak pamietasz to wypisz jakie awarie poza tymi sie przydarzały w fendtach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Zależy do jakich prac ale na pewno mocniejsza jest seria 600 od 300. w 311 wiem ze 2 razy była już robiona skrzynia biegów ale szczegółów nie znam bo nie pracowałem w tym czasie. Fendt fendem ale jeśli znajdziesz ładną i nie wybitą renówkę to też długo po pracuje bez grubszych awarii. W firmie mamy 110, 114 i w skrzyni to jedynie problem z blokującymi biegami (wyrobione wybieraki) a tak to bez awarii, odpukać:) osobiście w domu mam 110.54 bez półbiegów i też 6 lat bez grubszych awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

No wlasnie ma byc wiekszy ciągnik glownie orac agregowac i siac zestawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

A powiedzcie użytkownicy FENDTów 611 ile biegów mają te sprzęty ? Czy były polówki ? Czy występowały różne typy skrzyń czy jeden? Lepsze gorsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

W mojej 611 są żółw i zająć a do tego jest rewers w którym masz III położenia wszystkich biegów nie wiem ile jest ale sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zureeek    0

W moich 600 jest żółw i zając, R (5 biegów) L (6 biegów) S (6 biegów). Fajne są Turbomatik E. 600 mają lepsze skrzynie, siedzą tam większe tryby, w 300 malutkie i dlatego wytrzymują mniej. W 311 skrzynie robiliśmy 2 raz. 311 mniej spali od 611, ale 611 bardziej wytrzymała. Silnik nie do zepsucia, jeżeli będziesz pilnował oleju w silniku i płynu w chłodnicy :P. Mam parę traktorów i większość to Fendt. Posiadam również Deutza 110 KM i też jestem z niego zadowolony, spalanie jak w 300, a trochę tańszy od Fendta.

Mam nadzieję, że pomogłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Dzięki za odpowiedzi - już w swoim sprawdziłem :) Zakupilem 611. jak dla mnie temat mozna zamknac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj