vicia1223

Powierzchnia uprawy ziemniaka 2012

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ysy    32

jak by wszyscy sadzili takie skrawki to cena była by dużo lepsza munie jest zagłębie i na polach biało od otuliny na oko dużo więcej niż w tamtym roku a jak komu zmarzło zborze i ziarna do siewu nie było można dostać to sadzili to więc jak obrodzi to na cenę niema co liczyć a ja od 12 lat ani kierzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie wiem czy nie dosiać kukurydzy z 1 ha zamiast ziemniaków... bo szkoda talerzować jesienią. Jak widać tendencji spadkowej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

2011- 4,5ha

2012- 2ha

Miałem sadzic tyle samo ale jesienia już posiałem na tym stanowisku 1,5ha pszeżyta a teraz jeszcze 1 ha jeczmienia.

Ogólnie widze ze sąsiedzi sadzą tyle co w zeszłym roku lub nawet troche wiecej bo "drugi taki kiepski rok sie nie powtórzy".

Edytowano przez poosa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Sąsiedzi:

I. 2011 - 1ha

2012 - 0,2ha

II. 2011 - 0,6ha

2012 - nic

III. 2011 - 3ha

2012 - 2ha

IV. 2011 - 3ha

2012 - 3ha

V. znajomy z wioski oddalonej o 15 km

2011 - 3ha

2012 - 1ha

VI. Znajomy z wioski oddalonej o 12 km

2011 - 3ha

2012 - nic

Na moim terenie oziminy nie zmarzły, jeżeli już to straty są niewielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Sieradzkie obsadzone max wczesnym Ci co mieli w 2011 pod włokniną to w tym roku sporo ma 2x wiecej wczesnych. Według mnie jak nie bedzie zadnego kataklizmu cena wczesnego ziemniaka je*nie w ciągu tygodnia z 3 zl na 50gr. A odpowiednio pozniej do 2zl/15kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Mam to samo odczucie, w okolicach Sieradza nasadzone więcej niż w zeszłym roku, na cenę nie ma co liczyć.

Ja w zeszłym roku tyle samo co w tym (15 ha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jeszcze się okaże ze w tym roku nie będzie opłacało się kombajnem w pole wieżdzać...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Spokojnie panowie, trzeba liczyć że niemce i ukraińce mniej posadzą. Szczególnie na zachodzie nie lubią pracować za darmo:P Do zbiorów daleko, już teraz miejscami jest zbyt sucho. Pożyjemy zobaczymy. Wczesnych sporo - to nic, bywało tak że wczesny był tańszy niż zimą późny. Miały być rekordowe plony rzepaku - u mnie sporo ha posieli bo cena wysoka - i co? Na zachodzie wymarzło, cena będzie dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Limusine ma racje. Patrząc na moją okolice to nie spodziewam się ceny powyżej 3 zł/15 kg. od sierpnia-września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Każdy się napasł :P.Ostatnio stawaliśmy do przetragu na 120ton ziemiaka jadalnego(sezon 2012-2013).Niestety 50 gr. to za duża cena ,gość wygrał przetarg po 31gr-lubi za darmo robić .Ja nie wiem jak on liczy u mnie po 50gr to minimum -też muszę coś jeść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

sam bym chętnie odstawił na jesieni 120t po 31gr :) przy takiej ilości zysk jeszcze jest.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie wiem jak ty, ale ja z 1ha poznego zbioru mam ok 40-45t plonu handlowego. (zalezy jaka odmiana)

40t x 300zł = 12tys.

wiadomo to nie kokosy, ale mi sie jeszcze oplaca.

 

Ale ty jestes rolnik honorowy wiec za darmo nie bedziesz robil. Spoko, ale daj robic za darmo innym.

Jest wolny rynek, kazdy ma prawo stanąć do przetargu, uwazam ze cena 31gr za ziemniaka w tym roku przy takiej ilosci to bedzie bardzo dobra cena.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Nie nie w tym na ten sezon od października .Masz 40 ton plonu handlowego :blink: ,u mnie max 27-31tony.Liczyłeś może nakłady na ha ziemiaków (sadzeniak,nawozy ,paliwo-dobre 120l ,uprawa,ŚOR).Ale tak z ręką na sercu i oczewiście twoja praca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pawelec wydajność ma zabójczą... Stąd ta opłacalność. Weź pod uwagę że sadzi kwalifikowany sadzeniak, no i lata praktyki robią swoje.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

U mnie zniżka z 4 ha na 2,5 ha

 

Opłacalność zależy od ceny ale mniej więcej przy odpowiedniej ochronie i dbaniu o pole można osiągnąć wartość produkcji ponad 20tys/ha.

Jakiś już czas temu opracowałem kalkulacje ekonomiczna prowadzenie plantacji i wychodziło takie coś, nie wiem na ile aktualne jest na ten rok bo dane były z 2010/2011.

0BSzE.jpg

Edytowano przez Soulshakin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w mijającym sezonie najbardziej opłacało się sprzedać sadzeniaki i zostawić ugór (już nie mówię o uprawie zbóż jarych czy kukurydzy), proponuję prostą kalkulację: jaki plon handlowy należy uzyskać aby osiągnąć przychód rzędu 8000zł przy cenie 150zł/t (pomijamy oczywiście koszty konfekcjonowania, magazynowania), czyli aby pokryć wyłącznie koszty ziemniaków prosto z pola musimy osiągnąć plon około 53 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Nie nie w tym na ten sezon od października .Masz 40 ton plonu handlowego :blink: ,u mnie max 27-31tony.Liczyłeś może nakłady na ha ziemiaków (sadzeniak,nawozy ,paliwo-dobre 120l ,uprawa,ŚOR).Ale tak z ręką na sercu i oczewiście twoja praca .

wydajnosc a WYDAJNOSC...kolego nie chce cie zalamywac swoimi plonami.....

wydajnosc to jest to co decyduje o oplacalnoci produkcji, pamiętaj: nawozenie,ochrona,sadzeniak,woda i jeszcze raz woda a wydajnosc przyjdzie sama i bedziesz mnial plon jak w charakterystyce danej odmiany

 

skoro to wszystko tak dobrze obliczyles po moze napiszesz tutaj http://www.agrofoto.pl/forum/topic/28480-koszty-produkcji-ziemniaka-jadalnego/page__pid__739424__st__200#entry739424


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

przemol87

 

Kolego ,to moze ty pochwal sie swoją wydajnością może masz 60ton ziemnika handlowego(bezpośrednio do sprzedaży) ;) na 4 klasie :o

Co do opłacalności to jestem chyba jedynym który siebie szanuje ,a nie tak jak reszta rozdaje za darmo ,byle się pozbyć i jaki ma być szcunek do rolnika ,jak szanuje się jak szma... .W ubieglym sezonie pisałem o kosztach .W tym roku chociąż sadzeniak tani a nawozy drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

prosze bardzo-klasa IVb,pH4,5,sadzeniak w stopniu CB,5zabiegow na grzyba,N w dawce wiekszej niz 220 kg/ha,dawki wody juz nie pamietam, sprzedaz prosto z pola:denar 53t/ha plonu handlowego frakcja+45,lord frakcja ta sama 55t.(zdjecie pola w galerii)

 

gdyby pawelec mial nawadnianie uzyskal by spokojnie 10t wiecej

Edytowano przez przemol87
  • Like 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Plony i zyski w tym roku-zgadzam się z w/w opisami ale chyba nikt z was nie bierze pod uwagę pracochłonności przy produkcji,zbiorze,przechowalnictwie i pakowaniu ziemniaków jadalnych. Koledzy to nie jest zboże, a zyski w tym roku podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj