arek888

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha?

Polecane posty

arek888    0

Witam

Chciałbym zapytać osoby które posiadają ciągniki z serii 30xx aby pomogły mi w wyborze modelu który jest (waszym zdaniem mniej awaryjny) od innych z tej serii i spełni lepiej w podanych wymaganiach.

 

1. silnik 4 cylindrowy od 80KM-100KM (może być turbo ale nie musi)

2. skrzynia( czytałem w wielu tematach o nich i wnioskuje ze to najbardziej czuły punkt tego ciągnika przy złej eksploatacji) 16+16 wystarczająca uważam są modele 32+32 która lepsza pod względem wytrzymałości (jak złe dane proszę mnie poprawić)

3. Dodatki typu EHR datatronic autotronic electronic niekoniecznie im mniej elektryki tym lepiej

4. Będzie pracował na 30 ha ziemia lekka przeważa 5 klasa

5. sprzęt do pracy agregat ścierniskowy 2,6 m (gęsie stopy), agregat uprawowo siewny 3m plus siewnik 3 m, pług 4 x 40 obrotowy,

6. Na co przy zakupie zwrócić dokładnie uwagę? (wiem na wszystko ale może są jakieś ukryte wady których przy dokładniejszych oględzinach można nie zauważyć)

7. oczywiście 4x4 ( nie wiem czy wszystkie wychodziły z przodkiem dlatego pisze dla pewności)

Czekam na wasze propozycje mile widziane uzasadnione odpowiedzi. Wkład maksymalny to 40 tys. A może macie lepsze propozycje (nie wchodzi w role ursus 1xxx są paliwożerne i mają mały skręt)

 

Dzięki

 

Ps. Jeśli zbędny nowy temat proszę dokleić do innego.

Edytowano przez arek888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

w mf skrzynia jak juz wspomniales to najslabsze ogniwo ale slyszalem ze 4cyl z turbo to podobno lubi pekać głowica. Znajomy nam odradzil to juz lepiej 6cyl bez turbo i jest git:) ja mam 3090 i on pracowal u poprzedniego wlasciciela na 40hi mowil ze jest w sam raz :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

40 tyś. to trochę mało na coś 110-120 KM z oponami, obciążnikami i jako takim stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Osobiscie polecilbym Ci 3080,3085,3090,3095 cos z tych 6 do tych hektarow i maszyn bedzie akurat :) ja bym szukal skrzyni dynashift, mam w swoich dwoch mf i nie narzekam:) ale wiadomo troche drozszy ciagnik z nia bedzie. Ale 16x16 tez w zupelnosci Ci wystarczy:) wybor bedzie nalezal do Ciebie. Przede wszystkim zwracaj uwage na to czy wszystko chodzi w tym ciagniku, kazdy bieg, ehr czy sie nie zacina, polbieg czy tam polbiegi, silnik jak sie rozgrzeje czy nie kopci za bardzo, i szukaj sladow co tam bylo w nim rozkrecane, jesli nie bedzie odmalowany cos pewnie bedzie widac:) wiadomo ze w ciagnik nie wejdzeisz bo usterka moze sie nie wiadomo kiedy przydarzyc. A jak juz jakiegos Mf przyprowadzisz to wiadomo filtry i oleje lepszej klasy niz hipol, albo superol. Z mojej strony to tyle moze ktorys z uzytkownikow cos jeszcze pomoze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal831    1

Z tego co słyszałem i czytałem to najbardziej awaryjne skrzynie w masseyach to były te do 1993 roku a później zostało to naprawione i już nie było z nimi takiego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Kolego arek888 ja polecił bym ci 3080 mam takiego i akurat współpracuje on z takimi maszynami jak podałeś czyli agregat podorywkowy mandam 2.6 gęsia stopa i agregat uprawowo siewny bomet 3.0 z hydropakiem i siewnik amazone d8, pług mam w planach. 3080 ma 105 km i jest najsłabszy z tych z 6-cylindrowych więc najmniej obciąża skrzynię. EHR w tych modelach to standard więc innego nie masz co szukać poza tym ehr akurat psuje sie dosyć rzadko, inna sprawa z modułem sterującym autotronic ( ten moduł też jest we wszystkich z serii 30xx) ale na szczęście da się to zregenerować za około 2 tys. I tu właśnie trzeba najbardziej uważać bo ten moduł musi być bezwzględnie sprawny jeżeli ktoś coś tam poprzerabiał to omijaj taki ciągnik szerokim łukiem ten moduł odpowiada m.in. za sterowanie skrzynią biegów i często jak jakiś spec to wszystko popodpina na krótko to awaria skrzyni gotowa, bo parę razy przełączy sobie niechcący reduktor podczas szybkiej jazdy a potem rozpowiada że one mają słabe skrzynie. U mnie od zakupu jakieś 5 lat temu naprawiałem ten właśnie moduł a poza tym jak na razie wszystko działa bez zarzutu, do takich maszyn jak podałeś ten model jest w sam raz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek888    0

Kolego arek888 ja polecił bym ci 3080 mam takiego i akurat współpracuje on z takimi maszynami jak podałeś czyli agregat podorywkowy mandam 2.6 gęsia stopa i agregat uprawowo siewny bomet 3.0 z hydropakiem i siewnik amazone d8, pług mam w planach. 3080 ma 105 km i jest najsłabszy z tych z 6-cylindrowych więc najmniej obciąża skrzynię. EHR w tych modelach to standard więc innego nie masz co szukać poza tym ehr akurat psuje sie dosyć rzadko, inna sprawa z modułem sterującym autotronic ( ten moduł też jest we wszystkich z serii 30xx) ale na szczęście da się to zregenerować za około 2 tys. I tu właśnie trzeba najbardziej uważać bo ten moduł musi być bezwzględnie sprawny jeżeli ktoś coś tam poprzerabiał to omijaj taki ciągnik szerokim łukiem ten moduł odpowiada m.in. za sterowanie skrzynią biegów i często jak jakiś spec to wszystko popodpina na krótko to awaria skrzyni gotowa, bo parę razy przełączy sobie niechcący reduktor podczas szybkiej jazdy a potem rozpowiada że one mają słabe skrzynie. U mnie od zakupu jakieś 5 lat temu naprawiałem ten właśnie moduł a poza tym jak na razie wszystko działa bez zarzutu, do takich maszyn jak podałeś ten model jest w sam raz

 

A jak się ma spalanie w 6-cio cylindrowym modelu? Z doświadczenia wiem że jak ciągnik ma zapas mocy przy średnich obrotach spala tyle prawie co 4 cylindrowy mniejszy silnik pod maksymalnym obciążeniem jak to się ma tutaj? ( Biorę pod uwagę sprzęt który będzie z nim pracował)

 

Autotronic co to i jak to sprawnie sprawdzić przy zakupie? Pytam ponieważ jestem laikiem w tym temacie a w okolicy nigdzie nie spotkałem tych modeli ciągników. Jedyne modele jakie w okolicy z MF widziałem to te małe bodajże 133 oznaczenie i dwa nowe 8xxx bardziej jelonki, nh ursusy wszyscy wielbią w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Moj 3095 Dynashift pali mi 8-9 litrow na hektar przy siewie zestawem 2,5 aktywnym, orka 12-14 na h. z prasa krone variopack1500 6-7 na mth wiec mysle ze to wcale nie jest duzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@micro16 za te 40 tysonie ma sie co cudów spodziewac troche juz bedzie mial przepracowane to lekki dymek musi puścić. Moj 3090 skrzynia 32x32 z kultywatorem 2,8m spalił 10 l na 2 hektary. Uprawialem dosc gleboko bo to pod tyton, a u nas ziemie doscciezkie sa takze myslezenawetnie duzo spalil.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek888    0

Moj 3095 Dynashift pali mi 8-9 litrow na hektar przy siewie zestawem 2,5 aktywnym, orka 12-14 na h. z prasa krone variopack1500 6-7 na mth wiec mysle ze to wcale nie jest duzo:)

 

Agregat aktywny 8-9l to bardzo mało mi się zdaje. Rozmawiałem kiedyś gościem miał 3m aktywny i MF 140km(nie pamiętam serii ale maks 5 lat miał) to ja zapytałem to spalanie to na kompie wyskakiwało mu 12- 14 l :D

Orka = zależy jaka ziemia jak na 5 klase lekka to bardzo dużo jak glina itp to mało ;]

 

Za nieduże pieniądze możesz sobie kupić ursusa 914. Moc duża w polu zrobi co brak.

 

Dziękuję nie skorzystam jak widzę sąsiada ma 914 może trochę lepszy komfort szybciej zrobi jak moją 60-tka

ale Jest nie ekonomiczny do mniejszych braci ursusa

 

 

Co o tym sądzicie wydaje mi się ze trochę drogo i jakoś tak mało ma mtg http://moto.allegro....2287830023.html Co wy na to?

Lub http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-3125-1990r-38000tys-i2275408868.html

Edytowano przez arek888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Jeśli chodzi o sprawdzenie modułu autotronic to w sumie jest to bardzo proste, wystarczy że wszystko w ciągniku działa jak trzeba np. przerzuca bez problemu z żółwia na zająca na postoju a podczas jazdy powyżej chyba 3km/h już nie da się zmienić, kiedy podczas jazdy z wyłączonym przednim napędem naciśniesz na hamulec to napęd powinien sam się załączyć wtedy hamuje na cztery koła, podczas jazdy z włączonym przednim napędem po przekroczeniu 14km/h napęd powinien sam się rozłączyć, jak masz załączoną blokadę to po przełączeniu podnośnika ehr w pozycję podnoszenie blokada powinna się sama rozłączyć tak samo po wciśnięciu hamulca blokada powinna się rozłączyć, wszystko jest sygnalizowane czytelnymi kontrolkami na tablicy rozdzielczej. Poza tym warto sprawdzić olej w skrzyni jak jest jakiś syf to też nie ruszał bym takiego ciągnika, one w większości są wyposażone w półbieg tzw. powershift który jest załączany poprzez mokre sprzęgło tak samo niezależny wałek WOM, mokre hamulce więc olej musi być czyściutki.

Jeżeli chodzi o spalanie to są to bardzo oszczędne maszyny tak jak kolega wcześniej pisał, trzeba tylko dobrze dobierać do nich sprzęt bo ja znam takich co do 95 konnego JD zakładają stary pług 3-skibowy i potem kłócą się jakie to wielkie spalanie im wyszło na ha w porównaniu z c-360. Poza tym komfort pracy tymi fergusonami jest niespotykany w porównaniu z innymi z tamtych lat.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

kolego bizar dobrze mowisz :) a te zetory i ursusy to nie ekonomiczne sa jak na te czasy co paliwo jest po 6zl.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

można by się zastanowić nad tym pierwszym 3070 tylko już na wstępie widzę jakiś dorobiony przełącznik koło panelu ehr czy aby to nie jest podpięty na krótko podnośnik bo ehr mu nie działa, a ten drugi 3125 to chyba jakaś padaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek888    0

Ano by można ale drukarki do pieniędzy nie mam ;p a jak już sprzęt zamówiony nowy na MR to i trzeba teraz ciągnik kupić żeby czymś to ciągnąć ;p a zawsze jakiś zapas kasy trzeba zostawić na rożne zdarzenia losowe po zakupie bo nikt w tym nie siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

I tak Arek sprawdzisz ten komputer tak jak pisze bizar:) ppiotr pisze zeby dolozyc i kupic nowszego, nie koniecznie zawsze sie to sprawdza wszystko zalezy od tego jak poprzedni wlasciciel dbal, Moj 3095 jest z 91 i jak dla mnie lepiej chodzi niz ten 6120 z 97. Hondamtx ja nie mowilem ze ma wgl nie kopcic tylko mialem na mysli zeby nie kopcil jak jakis parowoz:) NIe spotkalem jeszcze kogos kto by powiedzial ze te 6 w tych starszych MF duzo pala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek888    0

Największym problemem dla mnie jest sprawdzenie tych skrzyń bo nie miałem styczności z tym.

Pozostanę na razie przy jakimś 4 cylindrowym (plus może to turbo albo bez jakiś 80km) na te ziemie u mnie wystarczy aby uciągnął ten sprzęt. Zgadzam się że wszystko zależy od właściciela sprzętu wymiany oleju filtrów itp. Jak są robione na czas i ciągnik nie jest przeciążany to będzie miał o wiele większą żywotność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Kolego bierz z zapasem mocy na dzień dzisiejszy ci wystarczy a za 2-3 lata powiesz za mało bo albo coś się kupi albo dzierżawa wpadnie i się okaże że 20KM więcej by się przydało ja osobiście znam ten ból 3 lata temu kupiłem 80KM i było za dużo dziś ponad 2 razy więcej ziemi mam i niestety brak mocy daje się we znaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

No nie wiem kolego do tego agregatu podorywkowego 2.6 a tym bardziej do pługa 4x40 te 100 km to jest minimum moim zdaniem, ja mam średnie ziemie III i IV klasa a w tym agregacie mój mf ma co robić, to się tylko tak wydaje że mniejszy ciągnik ten agregat pociągnie, pociągnie tylko że aby robota była dobrze zrobiona to trzeba w tym jeździć dość szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

zgadzam sei z Toba kolego sznajdik. pare lat temu milaem okazje kupic w tych samych pieniadzach zetora 8011 i 12111 i teraz zaluje zetamtego nie kupilem, ziemi przybylo i zetorek troche ciezko mial. a jesli juz kupicciagnik na pare lat to zzapasem mocy. Uwierz mi arek zetaki mf 6-cio cylindrowy nie spali ci duzo wiecej niz ta 4 z turbem.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@kravter kolega napisał ze do 40 tyś szuka ciagnika :) a serie 61 lub 81 to nie ma szans kupic za taka kwote pieniedzy..


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj