djlysy

Jakie macie obory?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
djlysy    2

Witam, w innych tematach nie znalazłem odpowiedzi do moich pytań, więc założyłem temat by się dowiedzieć jaki macie obory(wymiary)?? bo mam zamiar za rok stawiać i niewiem jak dużą postawić, myśłem o 40-50sztukach. Pzdr.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

podpinam się pod temat piszcie

jakie macie wymiary?

i na ile szt ?

ruszta,głęboka ściółka,płytka ściółka ?

wolnostanowiskowa,uwięźniowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

24x100, aktualnie 140 sztuk, wolnostanowiskowa , głęboka ściółka

  • Like 1

Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

dla bydła mięsnego masz ? tą oborę

piszcie jaki profil gospodarstwa bydło mleczne,mięsne ?

Edytowano przez lukaczmarek
cytowanie poprzedniego posta
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

ja mam oborę 20x12 30 ztuk mleczne i mam druga 15x8 (przerobiona ze starej gdzie staly kiedyś krowy)w kturej stoi 30sztuk cielaków a w tym 15byków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

tak na mięsne po środku jest przedzielona jeszcze takim stanowiskiem na paszę itd , niedługo będzie więcej sztuk. łacznie obora ma 18 metrow szerokosci ale dochodza wybiegi na zewnatrz po 3 metry kazdy


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

ja mam świetlik nie mam stropu ściana ma 2,3m i polecam ci tak stropu nierób w oborze jest zimą temperatura na + nawet przy -30 :blink: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

miesne czy mleczne, chów stanowiskowy czy czy wolnostanowiskowy, hala udojowa w obrysie czy na zewnątrz, na same krowy, czy na jałówki itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Jak wszystko byś robił na stanowiska to 50szt spokojnie zmnieścisz,zależy jakie dobierzesz wymiar stanowisk np.1.2m to wystarczy przeliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Tak,bo skoro obora ma mieć 30m,a stanowiska po 1.2m to daje 25stanowisk po jednej stronie,czyli po dwóch 50szt. ale musisz sobie odliczyć na jakieś korytarze bądź jakieś inne pomieszczenie i jeszcze niewiem czy chcesz jakieś kojce na cielaki czy coś i jakie wymiary stanowisk,ale 50 szt. bez większego upychania się zmieści ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djlysy    2

myślę że 1.2m starczy stanowisko, a może jeszcze pomyśle i sie zrobi 40na15 i bedzie wtedy 60szt i jakieś pomieszczenie sie zrobi na coś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donkamillo    1

32x16, wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, bydło mleczne. obecnie jest 40 sztuk ale mysle ze 60 wejdzie spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj