Skocz do zawartości
Jarekb20

Fendt 312 LSA problem z olejem w silniku

Polecane posty

witam zmieniłem olej w silniku na turdus i gdy ciągnik jest bardzo rozgrzany (przy prasie )świeci mi ciśnienie oleju co mam robić

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertuss    483

Następne objawy to coraz szybciej zapalająca się kontrolka, chodzi mi o wzrost temperatury silnika, potem stuki a na koniec zobaczysz co niektóre części na zewnątrz. Co do jazdy czym dłużej będziesz jeździł tym większe ryzyko obrócenia się panewki, a co za tym jdzie uszkodzenia wału tak, że nie wyda na szlif, urwania korbowodu, rozbicia bloku. Innymi słowy im wcześniej przystapisz do naprawy tym lepiej. Winna oczywiście może byc tez pompa, która daje niższe cisnienie, ale tego za bardzo nie sprawdzisz. Możesz jedynie zmierzyć ciśnienie zegarem aby wykluczyć czujnik. Nie wiem jakie ono powinno być a objawy w sumie i tak sa typowe dla słabego wału i panewek.

hubertuss    483

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Powiedzmy, że góra była raz robiona a dół orginalny lub góra to już 3 komplet a dół raz był szlidowany. Lub sprzedający podszykował silnik do sprzedaży wymieniając pierścienie czy coś. Tak czy tak rozbiórka silnika wszystko pokażde.

hubertuss    483

jak można podać cenę jak nie wiadomo co trzeba wymienić. Jak same panewki i szlif to myśle,że cena kosmiczna nie będzie. Jeśli dojdą tuleje czy pierścienie to cena odpowiednio rośnie do tego komplet uszczelek itd. Jeśli obróci się panewka czy urwie korbowód to już kilka czy kilkanaście tys. Panewki radzę kupić w serwisie. Nie wiem czy sa jakies dobre podróby. O szlif można zapytać w firmach robiących te usługi. Jeśli silnik nie był napewno rozbierany góra też nie będzie w super stanie. Czyli napewno kilka tys wydać trzeba.

Edytowano przez hubertuss

a może ktoś skamerować zegar przy zapaleniu ciągnika jak wam świeci kontrolka ciśnienia kupie wzamian doładowanie na kom.

Maniek2    0

do

Jarekb20

Ja Chciałbym sie dowiedzieć jak rozwiązał Pan problem z Fendem, chodzi mi o to ze u mnie tez wspomaganie po 30 min pracy zaczyna szwankować czy wymiana oleju pomoże i na jaki rodzaj oleju zmienić dodam ze u mnie podobnie jak u Pana problem ten pojawił sie wtedy jak dolałem oleju do hydrauliki. czy jednak będzie trzeba ten zawór wymienić który Pan zailustrowal wcześniej w temacie?

wojt3p    0

witam , jak poradziliście sobie z tymi zaworami? mam podobny problem tylko ze z podnośnikiem

fenhur    0

kolego najpierw przed ruszaniem czego koolwiek w silniku podłacz zegar mechaniczny na rurkę lub wężyk i sprawdz ciśnienie być może czujnik ciśnienia szwankuje

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się