Skocz do zawartości
karol6b

Porada na temat kopcącego MF 255

Polecane posty

WHATEVER

karol6b    0

Witam. Jaki może być powód kopcenia Mf-a ? Wtryski wymienione, pompa wtryskowa zregenerowana, oleju nie bierze, uszczelka pod głowicą nie przedmuchana? Jaki to może być powód ?

Wiadomość z agroFakt.pl

agromatik    182

Źle ustawiony kąt wtrysku, to te trzy śruby trzymające pompę, trzeba przyspieszyć wtrysk, bo za późno jest podawana dawka paliwa i jej nie spala.

ursusc914    48

Zawsze przed zdemontowaniem pompy paliwowej należy ostrym przecinakiem zaznaczyć na korpusie pompy ina bloku położenie prawidłowe pompy.Jest to pomocne przy późniejszym montażu. Sprawdź czy fabrycznie nie było tych znaków. Kojarzę że w 3P taki znak jest.

agromatik    182

Ten znak jest, przy tej śrubie z przodu na obudowach pompy i osłon rozrządu. Kreski powinny się zgrywać.

agromatik    182

Wrzuciłem zdjęcie tych nacięć na pompie, teraz wszystko zależy od moda.

Zdjęcie jest w mojej galerii, tylko nie podniecać się że taki czyściutki, skończy robotę to dostanie karczerem ;) .

Edytowano przez agromatik

karol6b    0

Ustawiłem na znak i kopci może i nawet więcej ; /

Teraz to już nie wiem zupełnie co to może być czy ta pompa źle zregenerowana albo coś ehh ;/

tomek73    188

Zawory robiłeś kiedyś. U mnie zawory siedziały.Po robocie zaworów zaczął dużo miej paliwa palić.

tomek73    188

Jak zrobisz zawory to przestanie kopcić. Pewnie masz takie ostre że golić się można.

agromatik    182

A czy przypadkiem nie ustawiłeś zaworów w nie tym cyklu koła zamachowego tzn. o 360 stopni za wcześnie ? Luz zaworowy został ustawiony nie w tym cyklu pracy co trzeba.

Edytowano przez agromatik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol6b
      Witam. Mam problem z moim ferdkiem. Kopci i tak jakby chodzi na dwa gary i ma luzy na panewce od wały. Takie dolegliwości stwierdził mechanik na oględzinach. Moje pytanie brzmi co to może być zepsute, ile może to wszystko kosztować noi co do wymiany. Proszę o szybką pomoc !
    • Przez Massey2553P
      Witam Koledzy.
      Mam problem z uszczelką pod głowicą w moim MF 255. Zrobiłem mu remont, wymieniłem tuleje i panewki, głowica zrobiona (wyszlifowana) na tip-top. Od tego czasu co jakiś czas wydmuch*je mi uszczelkę pod głowicą. Nie ma znaczenia z jakiego materiału jest ta uszczelka. Zaznaczam, że uszczelkę przykręcam kluczem dynamometrycznym więc o krzywym dociśnięciu nie ma mowy. Zastanawiam się czy głowica nie jest już w takim stanie, że żadne szlifowanie jej nie pomoże. Co Koledzy poradzicie? Macie jakieś pomysły?
    • Przez kuba22215
      Witam, mam problem z kontrolkami na desce rozdzielczej po poprzednim właścicielu, dwie nie działają, zaczynając od lewej mamy następujące kontrolki:
      ładowanie, ciśnienie oleju w silniku, ciśnienie oleju w skrzyni-tego pewny nie jestem bo od początku nie było tej kontrolki ani kabli tam dochodzących, następnie też jest kontrolka ale nie mam pojęcia od czego, no i światła drogowe.
      Jeśli ktoś wie gdzie jest ten czujnik ciśnienie oleju w skrzyni prosiłbym o fotke gdzie się znajduje i jak to ma być podłączone no i ta następna kontrolka od czego jest i jak ma być podłączona.
    • Przez damianXXL
      Witam.
      Panowie mamy problem z z MF 255, podczas włączania WOMu strasznie zgrzyta, po kilku pociagnieciach wajchą załączy ale tak zgrzyta jakby sie maiło cos rozsypać. Da sie tez załączyć na zgaszonym w miare lekko. Sprzegło regulowane na różne sposoby i nic nie dało. Czy to ma związek ze sprzegłem drugiego stopnia? Potrzebujemy małego ciagnika do opryskiwacza.
    • Przez Damianursus30
      Witajcie potrzebuje waszej porady otóż posiadam Ursusa C-330 który pracuje na ok 15ha, możliwe jest że areał ten w przyszłości zwiększy się do ok 20ha.

A więc Ursusem na 20 ha cudów nie zdziałam, więc postanowiłem kupić ciągnik zaraz po dopłatach.
      Wybór padł na Zetora z serii 5/6/7-211 + trzydziestka zostaje
      tylko teraz zastanawiam się czy nie lepiej sprzedać c330 i kupić mf 255 oraz c360.  Jeden z tych ciągników miałby chodzić przy turze natomiast drugi przy prasie rolującej +podział pozostałych prac na te ciągniki

Jeżeli mógłby mi ktoś powiedzieć który wariant lepiej się opłaca to byłbym wdzięczny ( gospodarstwo nastawione jest na bydło mleczne czyli większość upraw to użytki zielone) . Budżet jaki przeznaczę na ten cel to ok 20-25 tys + ew sprzedasz ciapka za jakieś 17 tys

Z góry dziękuje za odpowiedzi!