KaziU91

Galaper Strong !

Polecane posty

Maciejo    33

cena nie jest jakaś szokująca bo opakowanie kosztuje 135 zł na 2,5 ha. zastanawiam się czy nie wziąć tego na próbę z jedno opakowanie. Zawsze stosuję środki z rodziny chwastox, bo są sprawdzone i dają rade chwastom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

pisałem kiedyś pod zdjeciem jakiegoś użytkownika w galerii. Opryskałem 50 ha po 2 dniach widze że przytulię wykę i chabry poskręcało wiec jest ok - o to mi chodziło. Nie wyszedł drogo bo niecałe 50 zł/ha. Wg ulotki bierze wszystko oprócz miotły. Na razie jest spoko zobaczymy jak dalej....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No ja w tym roku kupiłem ale jeszcze nie pryskałem zobaczymy jak się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Dzisiaj zakupiłem ten środek. Do tego dodam Protugan i Adiuwant i zobaczymy czy tak zadziała jak w tym spocie reklamowym. Cenowo ta mieszanina wychodzi 100zł/ha. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Czy tak ciężko wejść na ministerstwo rolnictwa i przeczytać etykietę.

 

Galaper 200 SC - jest zarejestrowany do użytku tylko w pszenicy ozimej.

 

Jednak są inne herbicydy z tą substancja dopuszczone w jęczmieniu (wiec wiadomo o co chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Po 5 dniowej obserwacji, stwierdzam że ten środek działa na chwasty. Skręcają się równo, a efekt zupełny ma być widoczny po 2 do 4 tygodni. Tylko trzeba odczekać tydzień aby odżywkami prysnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja stosowalem ten srodek 3 tygodnie temu niestety tyzien temu poprawialem mustangiem forte powiedzieli mi w sklepie ze za zimno bylo w czasie oprysku i mokro po oprysku bo padal deszcz po kilku godzinach po mustangi wszytko dobilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

Po pięciu dniach od oprysku widać że chwasty ładnie pokręciło nawet duże chabry i bardza duża przytulja już w większości pobunatniała, wienc jest ok. Pryskałem też jęczmień efekt równie dobry, z ozimym sąsiaduje jary miał ze 2 liście i miejscem jak zawiało to listki częściowo pożółkły więc w jarych może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Galaper najlepsza kosa na chwasty. Pryskałem w zeszłym roku, kiedy to nie było jeszcze jego reklamy. Mieszałem z izopropuronem i brało wszystko łącznie z miotłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Stosowałem starszą wersję w zeszłym roku i byłem bardzo zadowolony w tym roku kupiłem na pszenicę jarą .

 

Na ulotkach tego nie ma i na www ale można go stosować w jarych -podobno w trakcie rejestracji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

mi mój sklepowy na razie nie chciał tego sprzedać powiedział ze musi najpierw to wypróbować na innych mniejszych rolnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janka    1

Ja użyłem tego w zeszłym tygodniu. szybko poskrecało chwasty, jedną odmianę nieco przebarwiło ale już jest ok. w zeszłym roku też to miałem i było super czysto, no i cena czyni cuda, w 100% polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janka    1

był zestaw galaper + golden triben względnie helm-tribi, a teraz jest z galmetem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3
Napisano (edytowany)

Na chwasty działa bardzo dobrze ale mi nie wiem czemu trochę przyhamował pszenice jara a i tak zmniejszyłem dawkę a zwiększyłem ilość wody na ha jutro dodam foto gdzie jest widoczna różnica między pryskanym zbożem a nie pryskanym

Edytowano przez d4r4s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Na chwasty działa bardzo dobrze ale mi nie wiem czemu trochę przyhamował pszenice jara a i tak zmniejszyłem dawkę a zwiększyłem ilość wody na ha jutro dodam foto gdzie jest widoczna różnica między pryskanym zbożem a nie pryskanym

coś w tym jest za hamuje . Bo mi znajomy mówił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

U znajomego też widziałem że przychamował zboże ale za to zielsko leży! Raz pryśniesz i po kłopocie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

U mnie jest na tyle dziwny przypadek ze jęczmieniowi galaper nie zaszkodził ani trochę ale pszenicy jarej zaszkodził ma czubki popalone delikatnie wyhamowany wzrost i straciła kolor tam gdzie nie przyszedł oprysk przy słupach jest całkiem inne zboże na dniach do znajomego od którego brałem środek ma przyjechać Chemirol i zobaczymy co powiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

U mnie też pszenica po oprysku zrobiła się jaśniejsza i czubki poprzypalało,Jak myślicie to przejściowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

raczej przejściowe roślina się zregeneruje ja czekam za opinia chemirolu zrobili taka reklamę dali taki nakład na ten środek więc muszą się z tego jakoś wytłumaczyć :) ja i tak na dniach dam jej znów siarczanu magnezu plus odzywka więc na pewno jej to przejdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj