Ferdek07

mf 255 przednie koła pod tura

Polecane posty

Ferdek07    75

proszę o kilka info kto ma tura na mf 255 lub 3512 będzie wspomaganie i tutaj zaczynają się schody bo muszę określić rozstaw kół ciągnika taki drążek mi przyślą i teraz chciałbym koła 10.0/15,3 ojciec upiera się na 7.50/16 teraz mam 1500mm ale z kołami 10.0/15,3 to chyba bardzo szeroki się zrobi ferdek i chciałem go zwęzić i pomierzyłem odległości i zastanawiam się jak to będzie bo balonówka pewnie troche większą srednicę ma a mocowania do tura 3b przechodzą nisko i czy koło nie będzie opierać o mocowanie tura przy max skręcie na rozstawie 1350?

Pytam bo jeśli tak by było to każdy kto ma zwężonego mf-a z turem, hydrametu i kołami 7,50/16 znał by ten problem o ile tak jest a uzytkowników takich specyfikacji ferdka zapewne niewielu więc niech pisze ktoś kto to przerabiał :)

ps. naprade tak dużo da taka balonówka w porównaniu do 7.50/16?

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zapytam inaczej czy z ładowaczem hydrametu mf 255 na rozstawie kół 1350mm z oponami 7.50/16 nie zaczepia o mocowanie ładowacza oponami przy max skręcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

Kup od busa 205/75/16c będziesz miał szerokość 7.50, a wysokość 6.00 czyli szerszy orginał, a w dodatku wytrzymałość na duży nacisk. Ja mam w 3512 takie i jest super, tylko bez tura bo mi nie potrzebny, ale oponki super się sprawują i na orginalnej feldze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

własnie kolego nie masz tura znajmy na c360 miał coś takiego i koła suwały się jak na płozach muszą być gumy z dobrym protektorem i trochę wyższe jak 6.00/16

ponawiam pytanie czy zwężony ferdek z oponami 750 z turem hydrametu nie zaczepia o rame oponami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

Ja nie nie mam problemu z przyczepnością i nic na boki się nie sówa i wszystko robię bez przednich obciążników, jedynie do 3ki pługa zakładam obciążniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ale jak założysz tura to takie koła podczas roboty w polu w orce na bryle ziemi potrafi pchać przed sobą i się nie kręcić, ja chcę 7.50/16 tylko po wstepnych pomiarach wyszło mi że może zaczepiać o mocowanie tura takie koło

KTO MA TURA HYDRAMETU NA MF255 ZE ZWĘŻONYM PRZODEM CZY PRZY MAX SKRĘCIE KOŁA SĄ BARDZO BLISKO MOCOWANIA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

opony 7.50 ważne żeby były 8mio płucienne, a koła 15,3 to raczej zbędny luksus i ciągnik ma ciężej w błocie na tym jeździć, co kierunkowe opony na przód to takie opony mają być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

3B zamówiony tylko co z tymi kołami zrobić, oglądałem różne 7.50/16 i jakoś nie za duże te oponki raptem 4cm szersze i 3,5cm wyższe czy to wystarczy?

no i z jakim rozstawem zamówić wsomaganie, czy te większe opony nie zaczepiają o ramę na zwężonym rozstawie przodu, bo chyba lepiej zwęzić żeby tak oś nie dostawała obciążeń??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

Założysz tura, potem będziesz kombinował z kołami, bo teraz to gdybanie. Bedzie rama to będziesz mierzył i dobierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ferdek, tak jak Ci pisałem na PW, wszystko będzie się mieścić :)

Przy kołach 6.00 dla rozstawu 1350 przy maksymalnym skręcie kół do ramy zostaje jakieś 10-12cm od opony, więc 7.50 nie będą wadziły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Założysz tura, potem będziesz kombinował z kołami, bo teraz to gdybanie. Bedzie rama to będziesz mierzył i dobierał.

heh tur przyjdzie za 5-6tyg w środku sezonu i będzie miał od razu pracować a teraz mam czas skompletować sprzęt ;)

Jeśli tam jest luz na tym rozstawie 1350 to tak pewnie ustawie, no i drążek do wspomagania nie ma regulacji więc dlatego muszę się decydować a na zwężonym rozstawie chyba lepiej będzie się manewrować w stodole czy to nie ma znaczenia, jak się kręci z turem w pomieszczeniu to zawadzają przednie koła?

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

taki drążek to każdy przetnie i zespawa


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wygrałeś złotą łopatę ta odkopanie tematu.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Piotrpiotrek89
      Cześć,
      Gdzie znajdę dane dot. Dmc przyczepy z hamulcem? Niestety wymagają tego przy rejestracji, a nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Z góry dziękuję.
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Potrzebuje ustawić pompę wtryskową w MF690 1983r. Odebrałem pompę i wtryski od fachowca. Chcę ustawić prawidłowo pompę wtryskową ale nie mam pewności czy dobrze się do tego zabieram. Zaraz po świętach chce to zrobić. 
      Od początku. Kręcę kołem zamachowym, pojawiają mi się dwa znaki jeden po drugim, wnioskuję że to moment wtrysku, dalej kręcę mam jedną kreskę podejrzewam GMP 1 tłoka. Cofam do tych pierwszych dwóch znaków ale nie wiem na który ustawić. Bo jak ustawiam na drugim to w pompie nie mogę ustawić znaku C na koniec segera. Pompa była u dobrego fachowca. Może ja na zły znak ustawiam. Proszę o poradę czy ustawiać na tym pierwszym z tych dwóch czy na dym drugim z tych dwóch. Będę wdzięczny za podpowiedź jak ustawić koło zamachowe żeby potem ustawić pompę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj