Skocz do zawartości
Ferdek07

mf 255 przednie koła pod tura

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Koła
Ferdek07    62

proszę o kilka info kto ma tura na mf 255 lub 3512 będzie wspomaganie i tutaj zaczynają się schody bo muszę określić rozstaw kół ciągnika taki drążek mi przyślą i teraz chciałbym koła 10.0/15,3 ojciec upiera się na 7.50/16 teraz mam 1500mm ale z kołami 10.0/15,3 to chyba bardzo szeroki się zrobi ferdek i chciałem go zwęzić i pomierzyłem odległości i zastanawiam się jak to będzie bo balonówka pewnie troche większą srednicę ma a mocowania do tura 3b przechodzą nisko i czy koło nie będzie opierać o mocowanie tura przy max skręcie na rozstawie 1350?

Pytam bo jeśli tak by było to każdy kto ma zwężonego mf-a z turem, hydrametu i kołami 7,50/16 znał by ten problem o ile tak jest a uzytkowników takich specyfikacji ferdka zapewne niewielu więc niech pisze ktoś kto to przerabiał :)

ps. naprade tak dużo da taka balonówka w porównaniu do 7.50/16?

Edytowano przez Ferdek07

Ferdek07    62

zapytam inaczej czy z ładowaczem hydrametu mf 255 na rozstawie kół 1350mm z oponami 7.50/16 nie zaczepia o mocowanie ładowacza oponami przy max skręcie?

Rolnik1973    1333

Kup od busa 205/75/16c będziesz miał szerokość 7.50, a wysokość 6.00 czyli szerszy orginał, a w dodatku wytrzymałość na duży nacisk. Ja mam w 3512 takie i jest super, tylko bez tura bo mi nie potrzebny, ale oponki super się sprawują i na orginalnej feldze.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62

własnie kolego nie masz tura znajmy na c360 miał coś takiego i koła suwały się jak na płozach muszą być gumy z dobrym protektorem i trochę wyższe jak 6.00/16

ponawiam pytanie czy zwężony ferdek z oponami 750 z turem hydrametu nie zaczepia o rame oponami?

Rolnik1973    1333

Ja nie nie mam problemu z przyczepnością i nic na boki się nie sówa i wszystko robię bez przednich obciążników, jedynie do 3ki pługa zakładam obciążniki

Ferdek07    62

ale jak założysz tura to takie koła podczas roboty w polu w orce na bryle ziemi potrafi pchać przed sobą i się nie kręcić, ja chcę 7.50/16 tylko po wstepnych pomiarach wyszło mi że może zaczepiać o mocowanie tura takie koło

KTO MA TURA HYDRAMETU NA MF255 ZE ZWĘŻONYM PRZODEM CZY PRZY MAX SKRĘCIE KOŁA SĄ BARDZO BLISKO MOCOWANIA?

Tyger    2

opony 7.50 ważne żeby były 8mio płucienne, a koła 15,3 to raczej zbędny luksus i ciągnik ma ciężej w błocie na tym jeździć, co kierunkowe opony na przód to takie opony mają być

Ferdek07    62

3B zamówiony tylko co z tymi kołami zrobić, oglądałem różne 7.50/16 i jakoś nie za duże te oponki raptem 4cm szersze i 3,5cm wyższe czy to wystarczy?

no i z jakim rozstawem zamówić wsomaganie, czy te większe opony nie zaczepiają o ramę na zwężonym rozstawie przodu, bo chyba lepiej zwęzić żeby tak oś nie dostawała obciążeń??????????

Rolnik1973    1333

Założysz tura, potem będziesz kombinował z kołami, bo teraz to gdybanie. Bedzie rama to będziesz mierzył i dobierał.

kris14    259

Ferdek, tak jak Ci pisałem na PW, wszystko będzie się mieścić :)

Przy kołach 6.00 dla rozstawu 1350 przy maksymalnym skręcie kół do ramy zostaje jakieś 10-12cm od opony, więc 7.50 nie będą wadziły :)

Ferdek07    62

Założysz tura, potem będziesz kombinował z kołami, bo teraz to gdybanie. Bedzie rama to będziesz mierzył i dobierał.

heh tur przyjdzie za 5-6tyg w środku sezonu i będzie miał od razu pracować a teraz mam czas skompletować sprzęt ;)

Jeśli tam jest luz na tym rozstawie 1350 to tak pewnie ustawie, no i drążek do wspomagania nie ma regulacji więc dlatego muszę się decydować a na zwężonym rozstawie chyba lepiej będzie się manewrować w stodole czy to nie ma znaczenia, jak się kręci z turem w pomieszczeniu to zawadzają przednie koła?

Edytowano przez Ferdek07

simson2812    356

taki drążek to każdy przetnie i zespawa

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

potrekk    67

Wygrałeś złotą łopatę ta odkopanie tematu.

Edytowano przez potrekk

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ibanezrg1
      Witam Serdecznie Ludzi z Forum

Mam pytanie odnosnie Massey Ferguson 165 z lat 1967 w zwyz
      1. Traktor mialby mi sluzyc sporadycznie bardzie w teren lesny ,przywiezsc jakies drewno na opal lub w klocu , a takze koszenie 3 hektarow trawy rotacyjna, i do takich robot przydomowych ,czesem cos przewiesc- co myslicie o tym ciagniku czy warto inwestowac w takiego staruszka dodoam ze jestem tez przygotowany na wklad finansowy tylko czy nie ma problemu z czesciamy do nich i czy sa duzo drozesz jak do C330 czy 360
      2.Zastanwiam sie czy zamisat takgiego MF-165 nie kupic C330 czy 360 .Sam nie wiem bo ma okzaje kupic MF165 za jakies 7500zl na chodzie zaresjtrowany zniszczony wizulanie do wymiany opony wszytskie 4 sztuki skrzynia dziala 3.Czytalem tez natomiast ze w tym modelu 165 tez sa hamulce tak jak w C330 i 360 i ze to nie rewelacja ale jedzilem troszku C330 i tak tragicznie nie bylo

Prosze o wyczerpujace odpowiedzi i wszelkie informacje o tym modelu MF165 mile widziane .Chyba ze ma ktos jakies inne porpozycje co do C330 czy C360 ale z tego co patrzylem po internecie to za C330 do remontu trzeba dac od 9tys zl w zwyz a to dalej taki pachpajek tyle ze zgrabny bo mniejszy chyba od 165
    • Przez dominikl95
      Zakupiłem MF 699 i chciałbym sie was zapytać do czego służą wajchy od podnosnika jedna od podnoszenia a druga?Proszę o wytłumaczenie do czego one służą.
    • Przez Barm03
      Szanowni agrofotowicze :), nabyłem ostatnio bardzo ciekawy egzemplarza masseya fergusona 152 ze skrzynią multipower. Niestety po oględzinach okazało się, że półbieg nie działa, przerzucałem wajchą góa dół i nie było żadnego efektu. Ktoś miałł z tym do czynienia ? Mógłby się coś na ten temat wypowiedziec ?
    • Przez EmoGirl33
      Witam  kupiłem ciągnik MF  274 to jest podobno takie same co Landini 6500  i chce wymienić olej i jak gdzie sa wszystkie filtry np oleju paliwa czy mógł by mi kota powiedzieć lub wysłać jakiegoś linka  jak on wygląda?
    • Przez keeway
      Witam chce obic w ciagniku podsofitke eko skora i potrzebuje czarna z czerwonym szwem zamawial ktos taka lub ma link do ogłoszenia.   Zapodaje zdjęcie.   https://zapodaj.net/47f8ce9300934.jpg.html