Zaloguj się, aby obserwować  
warzywkopl

Dyskusja o wydajności

Polecane posty

warzywkopl    21

Temat podzielony

 

Poprzednia część wątku tutaj

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/20976-najlepsza-sieczkarnia-samojezdna/page__st__20__gopid__928778#entry928778

 

 

 

Przy moich zarobkach na produkcji mleka 400tys. to mam w 6 miesięcy na czysto. Może przesadziłem z tym ponad milion, bo chciałem zaznaczyć mniej więcej ile kosztuje a nie szczegółowo.

pierdel serdel burdel jak mawiał Marszałek Piłsudski

400 tyś*12 =4800 tyś rocznie

twierdzisz, że masz 130 krów

od 130 dojnych

cena mleka 1,57 zł

OSM Piątnica 1,57zł/l za marzec , białko 3,41%, tłuszcz 4,30%. Miesięcznie oddaję ponad 140tys.l, na odbiór ponad 9000 l.

http://www.agrofoto..../page__st__2300

4 800 000/1,57= ok 3 057 tyś litrów mleka

3 057 000/130= ok 23 500 litrów mleka od krowy na sam zysk

istny szał :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

To i tak 400 tys na 6 miesięcy to nie jest 200 na miesiąc, no chyba że razem z innymi dochodami, albo to jest tylko przychód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21

to zacznij pisać sensownie bo stylistyka to u ciebie leży i kwiczy, ale dalej twierdzę, że zwykły ściemniacz z ciebie

bo niby jakim cudem można przy 130 krowach oddać 140 tysięcy mleka na miecha? no chyba że się doją przez 365 dni :lol:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Nie każdym się udaje i nie każdy ma możliwość osiągnąć taką wydajność ze stada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21
140tys.l /30dni =4666 l na dzień

4666 l /130 krów = 36 l na dzień od jednej krowy

Przy mojej średniej 10500 l na 305 dni podobny wynik wychodzi

10500l / 305 dni = 34,4 l na dzień a to są dane z tamtego roku, a w tym roku powinienem mieć wyższą średnią.

Więc nie wiem dlaczego dla ciebie jest to nierealny wynik, bo średnia dzienna produkcja 36 l to wcale nie jest kosmos

nie wiem dziecko w której klasie podstawówki jesteś bo na pewno nie w gimnazjum tam takich niedouków chyba nie ma :wacko:

rok ma 365 dni a nie 305

rok ma 12 miesięcy

12*140 000= 1680 000

1 680 000/130 = 12 920 l na sztukę rocznie

a ty twierdzisz, że masz 10,5 tyś rocznie także ok 113 000 l miesięcznie no chyba że masz raptem wzrost wydajności o ponad 20% :lol:

dla mnie to po prostu coś od rodziców usłyszysz do końca nie wiesz o co chodzi i tak piszesz, o nóż widelec ktoś uwierzy.

Zaraz pewnie się dowiemy, że przez 10 miesięcy tylko mleko odstawiacie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wydaje mi się , że te 305 dni to okres wydajnej laktacji krowy .

spóźniłem się ;[

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

warzywkopl, sorry, ale w kwestii krów i teraz też wychodzi, że matematyki, to jesteś kompletnym ignorantem i nieukiem. Kolega policzył ci wszystko tak, jak jest i jeśli to prawda (a można spokojnie sprawdzić w książce z Federacji czy faktycznie ma/miał w 2011 te 130 krów i 10500 od nich), to szukasz dziury w całym, czepiasz się i tylko bijesz pianę,

Swoją drogą miecz8, do tego co ci wychodzi z krów średnio w laktacji musisz dodać to mleko które już dają po 305dniu. Wtedy rachunek się w 100% zgadza, ale to tylko niuans ~5%.

 

co do sieczkarni- NH najłatwiej znajdziesz w tej cenie, we Francji np. jest pełno, ale praktycznie w każdą trzeba jeszcze wsadzić trochę $.

poszukaj na agriaffaires albo traktorpool

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

gdyby krowy dawały po 300dniu laktacji tyle co w 100., to może i tak :)

mi chodziło o sumę mleka, które odbiera mleczarnia- składa się na to i to co wyprodukują w 305dni i później. Średnią wydajność podaje się tylko do 305dnia, a kasy za mleko jest więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21
Średnią wydajność dla krów liczy się na 305 dni a krowa mleko oddaje dużo dłużej i doje ją do kiedy chcę. Proszę nie pisz już tych głupot bo widzę że nie znasz się na krowach. Ja mam 31 lat i nie mam zamiaru czytać twoich wypowiedzi.

Problem polega na tym, że jest nas 5, ja mam warzywka a 4 braci bydło mleczne i na krowach to się akurat znam bo jak któryś chce pojechać gdzieś na wakacje to ja mam pieczę nad stadem a średnia w rodzinie to 210 DJP ( licząc 4 gospodarstwa)

Mnie nie interesuje, średnia produkcja mleka w laktacji bo krzywa produkcji jest różna dla każdej krowy)

skoro twierdzisz, że przy 90 krowach odprowadziłeś pomiędzy 900 tyś a 1 mln l w ciągu roku to daje max 11 tyś l mleka na krowę, także 10,5 tysiąca średnia w stadzie nie jest dla mnie abstrakcją.

Wydajność krowy to całe mleko jakie odda/wyprodukuje w ciągu roku, no chyba że zootechnik z montagro kłamie :D

 

Wydaje mi się , że te 305 dni to okres wydajnej laktacji krowy .

Tak, ale te pozostałe 60 dni w roku to krowa jest zasuszona albo karmi cielaka więc mleka do mleczarni nie odda.

 

 

warzywkopl, sorry, ale w kwestii krów i teraz też wychodzi, że matematyki, to jesteś kompletnym ignorantem i nieukiem. Kolega policzył ci wszystko tak, jak jest i jeśli to prawda (a można spokojnie sprawdzić w książce z Federacji czy faktycznie ma/miał w 2011 te 130 krów i 10500 od nich), to szukasz dziury w całym, czepiasz się i tylko bijesz pianę,

Swoją drogą miecz8, do tego co ci wychodzi z krów średnio w laktacji musisz dodać to mleko które już dają po 305dniu. Wtedy rachunek się w 100% zgadza, ale to tylko niuans ~5%.

jeśli dla ciebie i ogółu ilość oddanego mleka w ciągu roku nie jest iloczynem 12 miesięcy i liczby oddanego mleka w ciągu miesiąca, to tak jestem niedoukiem. Ale jakoś nie możesz tego udowodnić, ciekawe dlaczego?

Na radzie to się śmieję na całego, a nie pianę biję. Po prostu nie mogę zrozumieć jak przy średniej 10,5 tyś. i 130 krowach można oddawać miesięcznie 140 tyś. l mleka? wydajność w ciągu roku wzrosła o 20%? przecież twierdzi, że przez 6 miesięcy ma 140 tyś :) to co później nie oddaje?

 

Przecież on sie plącze za każdym razem :) teraz raptem wydajność wzrosła mu do ponad 12 tyś :D

Po prostu nie mogę jak dzieciaki kit na forum walą, że się w pale nie mieści.

Swoją drogą jak piszesz teksty typu

 

JD też kiedyś posiadałem i wypalił mi tyle paliwa przez 5 lat co ten Fendt przez całe moje życie nie spali. Awarie też tam często występowały i więcej JD bym nie kupił.

jakie modele, ile i oczywiście co to ciężko

 

to faktycznie jesteś mocno bystry jak na 31 lat :lol:

dobra starczy tego nabijania bo zaraz mnie zlinczują, że się z dzieciaka nabijam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

Problem polega na tym, że jest nas 5, ja mam warzywka a 4 braci bydło mleczne i na krowach to się akurat znam bo jak któryś chce pojechać gdzieś na wakacje to ja mam pieczę nad stadem a średnia w rodzinie to 210 DJP ( licząc 4 gospodarstwa)

Mnie nie interesuje, średnia produkcja mleka w laktacji bo krzywa produkcji jest różna dla każdej krowy)

skoro twierdzisz, że przy 90 krowach odprowadziłeś pomiędzy 900 tyś a 1 mln l w ciągu roku to daje max 11 tyś l mleka na krowę, także 10,5 tysiąca średnia w stadzie nie jest dla mnie abstrakcją.

Wydajność krowy to całe mleko jakie odda/wyprodukuje w ciągu roku, no chyba że zootechnik z montagro kłamie :D

 

 

Tak, ale te pozostałe 60 dni w roku to krowa jest zasuszona albo karmi cielaka więc mleka do mleczarni nie odda.

 

 

jeśli dla ciebie i ogółu ilość oddanego mleka w ciągu roku nie jest iloczynem 12 miesięcy i liczby oddanego mleka w ciągu miesiąca, to tak jestem niedoukiem. Ale jakoś nie możesz tego udowodnić, ciekawe dlaczego?

Na radzie to się śmieję na całego, a nie pianę biję. Po prostu nie mogę zrozumieć jak przy średniej 10,5 tyś. i 130 krowach można oddawać miesięcznie 140 tyś. l mleka? wydajność w ciągu roku wzrosła o 20%? przecież twierdzi, że przez 6 miesięcy ma 140 tyś :) to co później nie oddaje?

 

Przecież on sie plącze za każdym razem :) teraz raptem wydajność wzrosła mu do ponad 12 tyś :D

 

 

myślę, że to Ty się plączesz, co widać nawet w tym jednym poście :)

Po kolei:

miecz9 nie napisał że ma 90 krów, a 130. Może akurat się przejęzyczyłeś z tymi 90krowami warzywko, to nie problem.

 

Miecz8 napisał, że jego krowy dały w 2011 10500litrów/305dni. To jest ogólnie przyjęta metoda mierzenia produkcji w Europie, nikt z tym nie dyskutuje. Chodzi w tym o to, że wysokowydajne krowy ciężko się zacielają (czyli zachodzą w ciążę), więc nie jest to taki pewnik, czy jej laktacja (cała) będzie trwała 305 czy 400dni, a może nawet 500. Co oczywiste wtedy mleka wyprodukuje więcej, niż w 305.

W 305dniu zasusza się krowy, które zaszły w ciążę po 2,5-3miesiącach od poprzedniego porodu. Powtarzam- to nie jest pewnik, to nawet w wielu stadach nie jest standard.

Powinieneś sobie przyswoić dwa różne pojęcia: wydajność z laktacji, a wydajność z 305dni (to jest właśnie ta różnica pomiędzy 10500, a ponad 12000). Jest różnica, a technik z montagro chyba nie powiedział Ci wszystkiego, co wiedział.

 

Kolejna sprawa:

"jeśli dla ciebie i ogółu ilość oddanego mleka w ciągu roku nie jest iloczynem 12 miesięcy i liczby oddanego mleka w ciągu miesiąca, to tak jestem niedoukiem", a chwilę wcześniej mówiłeś coś o krzywej laktacji, wg której wydajność krowy zmienia się. To tak jakbyś pomnożył średnią opadów ze stycznia x12 i uważasz, że znasz opady całkowite.

Swoją drogą ciekaw jestem jak się zmienia Twoim zdaniem ta krzywa laktacji? :)

Wobec tego nie możesz pomnożyć wartości z jednego miesiąca przez 12, żeby wyszła Ci wydajność z całego roku, nieważne czy się to tyczy jednej krowy, czy całego stada. Ilość tego mleka zależy od wielu rzeczy.

 

I na koniec

to co jest w kartotekach krów i w notesie oborowym wypełnianym przez zootechnika, a to co jest na fakturze z mleczarni ma prawo się różnić, chyba, że mierzysz ilość mleka od każdej krowy codziennie i wpisujesz (zootechnik wpisuje/system komputreowy w dojarni) do jakiegoś arkusza.

Gdy krowa ma karencję na mleko, nie dostajesz za nie pieniędzy z mleczarni, bo to mleko się wylewa. Ale gdy akurat jest pomiar z federacji, to tę ilość wylanego mleka wpisuje się krowie do kartoteki.

 

 

Generalnie to tylko takie małe dygresje, które w uprawie warzyw się nie przydają :)

ale myślę, że najpierw powinno się poznać fakty, a dopiero później oceniać.

Pozdrawiam

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

goraj

http://www.agrofoto..../page__st__2320

post 2324

jak na Mnie to o to mu chodzi ;)

zobacz w ile chce nazbierać 400 tyś

Przy moich zarobkach na produkcji mleka 400tys. to mam w 6 miesięcy na czysto

jak dla Mnie to ta jego krzywa przez pół roku jest prosta

ale co można oczekiwać po osobie która twierdzi:

Powiem ci że maszyny to gówno mnie obchodzą bo kupuję najlepsze i niech pracownicy sobie nimi jeżdżą, a jak się zepsują to sprzedaję. Wiem że jest to rozrzutne ale stać mnie na to.

:D

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21

grgoj obrońco pokrzywdzonych dzieci

Po kolei:

miecz9 nie napisał że ma 90 krów, a 130. Może akurat się przejęzyczyłeś z tymi 90krowami warzywko, to nie problem.

to już widzę, zostało wyjaśnione

 

 

 

Miecz8 napisał, że jego krowy dały w 2011 10500litrów/305dni. To jest ogólnie przyjęta metoda mierzenia produkcji w Europie, nikt z tym nie dyskutuje. Chodzi w tym o to, że wysokowydajne krowy ciężko się zacielają (czyli zachodzą w ciążę), więc nie jest to taki pewnik, czy jej laktacja (cała) będzie trwała 305 czy 400dni, a może nawet 500. Co oczywiste wtedy mleka wyprodukuje więcej, niż w 305.

a czy dla ciebie jest tak trudno pojąć że sam napisał iż od 90 krów oddał pomiędzy 900 a 1000 tyś litrów? to skoro w zeszłym roku miał średnio 10,5 tysięcy l mleka to jakim cudem teraz mu wzrosło o 20%? czy ty kiedyś widziałeś jak ciężko jest podnieść wydajność w dobrym stadzie o 5% a co mówić o 20 :lol:

 

Powinieneś sobie przyswoić dwa różne pojęcia: wydajność z laktacji, a wydajność z 305dni (to jest właśnie ta różnica pomiędzy 10500, a ponad 12000). Jest różnica, a technik z montagro chyba nie powiedział Ci wszystkiego, co wiedział.

 

umiesz czytać ze zrozumieniem czy nie? bo z tego co widzę to nie dość że matma u ciebie leży to i jeszcze nie potrafisz czytać. Roczna wydajność to roczna wydajność okres 365 dni jakbyś nie wiedział.

 

a chwilę wcześniej mówiłeś coś o krzywej laktacji, wg której wydajność krowy zmienia się. To tak jakbyś pomnożył średnią opadów ze stycznia x12 i uważasz, że znasz opady całkowite.

skoro przez 6 miecha daje po 140 tysięcy l a mamy wiosnę, to w lecie jeszcze wydajność powinna wzrosnąć, skoro pisze, że oddaje tyle mleka na miesiąc to są to dane z zimy gdzie krowa daje mniej mleka. Nie wiem co z twoją geografią ale jak dla Mnie to opady są zmienne, a w dobrych oborach tak są krowy ustawiane, aby zniżek w produkcji nie było lub były znikome, a jeśli mamy podane ile odda przez pół roku a obecnie zmierza ku górze wydajność to jesteś w stanie określić ile odda w drugim półroczu w którym to wydajność spadnie bo przyjdzie zima. Tego też nie rozumiesz

 

Swoją drogą ciekaw jestem jak się zmienia Twoim zdaniem ta krzywa laktacji? :)rozumiesz?

nawet jakbym ci to narysował to coś mi mówi że byś nie wiedział kiedy rośnie kiedy maleje\ :lol:

 

 

I na koniec

to co jest w kartotekach krów i w notesie oborowym wypełnianym przez zootechnika, a to co jest na fakturze z mleczarni ma prawo się różnić, chyba, że mierzysz ilość mleka od każdej krowy codziennie i wpisujesz (zootechnik wpisuje/system komputreowy w dojarni) do jakiegoś arkusza.

Gdy krowa ma karencję na mleko, nie dostajesz za nie pieniędzy z mleczarni, bo to mleko się wylewa. Ale gdy akurat jest pomiar z federacji, to tę ilość wylanego mleka wpisuje się krowie do kartoteki.

ty u niego pracujesz, że tak tyle wiesz? rok temu mleko wylewał,, bo była karencja? a teraz raptem zdrowotność krów tyle w górę, że wydajność poszła o 20% wzwyż?

dla Mnie to zwykły ściemniacz, który chciał zaszpanować ile to jego ojca krowy mleka dają

 

Jestem pełen podziwy dla moda, myślałem, że nas wy banują a tu odrębny temat dał :)

Edytowano przez warzywkopl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

widzę,że nie potrafisz zrozumieć różnicy, że pisze się że krowa dała w 305dni 10500litrów, a w całej laktacji 12tys. Tyle pisania na nic. Proszę, zrozum chociaż to:

904q3n.jpg

whip3n.jpg

 

co do tych 90 i 130 krów, to sam masz jakieś problemy, bo w pierwszym poście 2razy napisałeś, że 130, a teraz nagle wyjeżdżasz z 90. Jak dla mnie to w dyskusji mówiliśmy o wydajności od 130krów.

Tak samo z tymi 400tys. Jak dla mnie jasno napisał "400tys. na czysto w 6 miesiecy", a Ty zacząłeś myśleć, że 400tys. oddaje miesięcznie. WTF? Jakiś inteligentny inaczej?

Nie mam ochoty na głupie wycieczki o podstawówkach, niedouctwie itd., ale kolego najpierw czytaj, potem myśl, a na końcu pisz.

 

Pozdrawiam :)

 

ps. tak, rok ma 365 dni

 

pps. jak dla mnie obaj jesteście anonimami, nie bronie tu niczyjego interesu, ani nie stoje w tej dyskusji z niczyjej strony, oprócz strony logiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21

jak nie jesteś dzieckiem to trzeba ci mocno łopatologicznie tłumaczyć

 

 

widzę,że nie potrafisz zrozumieć różnicy, że pisze się że krowa dała w 305dni 10500litrów, a w całej laktacji 12tys. Tyle pisania na nic

widzę, że nie potrafisz zrozumieć, że w zeszłym roku, powtarzam w zeszłym roku, (tak na wypadek jakbyś nie zaskoczył) oddał średnio 10,5 tysięcy litrów mleka od krowy, jest to całkowita ilość mleka jaką oddał, mam nadzieję, że zrozumiałeś.

Dodatkowo napisał, że ma wydajność 10 500l mleka od krowy zrozumiałeś? czy powtórzyć?

ilość oddanego mleka w zeszłym roku u niego od jednej krowy (średnio, rozumiesz?) wynosi tyle co wydajność z 305 dni, rozumiesz? bo

Tyle pisania na nic

 

co do tych 90 i 130 krów, to sam masz jakieś problemy,

ty to masz problemy ze wzrokiem

a czy dla ciebie jest tak trudno pojąć że sam napisał iż od 90 krów oddał pomiędzy 900 a 1000 tyś litrów? to skoro w zeszłym roku miał średnio 10,5 tysięcy l mleka to jakim cudem teraz mu wzrosło o 20%?

"oddał" czas przeszły w zeszłym roku miał 90 krów obecnie twierdzi, że ma 130 jeszcze czegoś nie potrafisz pojąć. Lukasz1987 podał ci link i nr postu myślałem, że zaskoczysz ale widać, że nie

ponad 900tys. W tym roku będzie ponad milion, bo przez większość tamtego roku miałem mniej niż 90 sztuk.

tutaj masz 90 krów, tak na wypadek jakbyś do tej pory jeszcze nie zaskoczył

 

 

Jak dla mnie to w dyskusji mówiliśmy o wydajności od 130krów.

tak ale z odniesieniem do zeszłego roku gdy miał powtórzmy 90 krów

 

Tak samo z tymi 400tys. Jak dla mnie jasno napisał "400tys. na czysto w 6 miesiecy", a Ty zacząłeś myśleć, że 400tys. oddaje miesięcznie.

człowieku 400 tysięcy to złotych nie litrów, nap[isałem wyraźnie "skoro przez 6 miecha daje po 140 tysięcy" problem ze wzrokiem czy litrów od złotych nie odróżniasz

 

 

Jakiś inteligentny inaczej

 

 

Fajnie, że się w końcu przyznałeś, bo do bystrych to ty nie należysz jak ponownie czytać, ze zrozumieniem nie potrafisz.

 

ani nie stoje w tej dyskusji z niczyjej strony, oprócz strony logiki.

to dlaczego łamiesz zasady logiki?

Edytowano przez warzywkopl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Dodam coś od siebie niekoniecznie stricte o wydajności ale uwaga powiązana a mianowicie: wszyscy już odczuli mleczną górkę albo jak kto woli powódź. I teraz pytanie do was. Z czym to się wiąże? Z tym że oszukują nas na każdym kroku i teraz spekulują na cenach napychając worki pieniędzmi czy może to nasza wina bo zbyt dużo produkujemy?

Każdy kombinuje jak może aby zwiększyć obsadę, wydajność ale panie i panowie... Kto to kupi?

Co jakiś czas liczba sztuk potrzebna do zapewnienia "godnego życia" wzrasta. Kilka lat temu mówiono: 15 krów to minimum, potem liczbę zwiększono do 20, teraz mówi się że optymalna liczba to 60-70 aby zmniejszyć czas pracy przez automatyzację i robotyzację.

Ekonomiści twierdzą że małe gospodarstwa upadną i jedyne wyjście to powiększanie areału i obsady. Problem jest w tym że zwiększamy tą wydajność, zwiększamy stada i mimo wycofywania się małych gospodarstw z branży mleczarskiej ilość produkowanego mleka stale rośnie a spożycie jest na tym samym poziomie. Co to oznacza... a no to że będziemy pracować za darmo.

Zaraz pojawią się głosy że zazdroszczę i jestem zawistny ale apeluję do waszego zdrowego rozsądku szanowni rolnicy: niech każdy się zastanowi 100 razy zanim dobuduje kolejne 50m obory. Wielkim błędem jest wasze myślenie że im więcej będę hodował tym lepiej będę żył. Idzie marny czas, wielu nie wytrzyma ale spokojnie... będą nowi zapaleńcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

jak nie jesteś dzieckiem to trzeba ci mocno łopatologicznie tłumaczyć

 

 

widzę, że nie potrafisz zrozumieć, że w zeszłym roku, powtarzam w zeszłym roku, (tak na wypadek jakbyś nie zaskoczył) oddał średnio 10,5 tysięcy litrów mleka od krowy, jest to całkowita ilość mleka jaką oddał, mam nadzieję, że zrozumiałeś.

Dodatkowo napisał, że ma wydajność 10 500l mleka od krowy zrozumiałeś? czy powtórzyć?

ilość oddanego mleka w zeszłym roku u niego od jednej krowy (średnio, rozumiesz?) wynosi tyle co wydajność z 305 dni, rozumiesz? bo

 

 

te 10,5tys. tyczy się 305 dni. Spytaj się mądrych braci :)

A potem przyszedł 306, 307 itd. Więszkość tych krów dalej się doiła, to i ilość mleka oddanego do mleczarni wzrosła, ale wydajność z 305dni już nie wzrosła. Co tu jeszcze tłumaczyć.

nigdzie nie było napisane, że oddaje 10,5tys. od krowy, tylko taką ma średnią (wydajność), żeby nie było wątpliwośći napisał "w 305 dni". Napisał, że oddaje miesięcznie około 140tys, (pewnie obecnie, w zeszłym miesiącach, jak już miał te 130krów).

Nie wiem jak jeszcze inaczej Ci wytłumaczyć, że wydajność od krowy w 305dniach (bo tak się podaje), może się różnić od całości skupionego mleka podzielonego przez liczbę krów. Poddaję się.

 

Jeszcze co do tych 400tys, sam napisałeś o 400tys. spójrz na sam początek tematu ;)

 

Myślę, że ta dyskusja nie ma sensu, bo Tobie nie mieści się w głowie, że krowa może dać 10tys l, a średnią wydajność liczy się do 305dnia. Moim zdaniem w tych liczbach co podał miecz8 nie ma większego błędu, jeśli Piątnica mu płaci 1,57, ma te 130 krów, które dają 10500, to wszystko się zgadza.

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

groj wypominasz warzywkopl ze się myli a sam zacytowałeś fragment którego nie rozumiesz :lol: bo z tego co tutaj zostało zaznaczone oraz w podanych linkach wyraźnie jest napisane w jednym poście że ma wydajność 10 500l a w z drugiego wynika, iż tyle litrów średnio przypada na jedną krowę twierdzą tak warzywko, Lukasz i rmiecz , ostatnie zdanie z zacytowanej przez ciebie wypowiedzi ośmiesza 3/4 twojego postu ;)

Edytowano przez bushmaster

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

140tys.l /30dni =4666 l na dzień

4666 l /130 krów = 36 l na dzień od jednej krowy

Przy mojej średniej 10500 l na 305 dni podobny wynik wychodzi

10500l / 305 dni = 34,4 l na dzień a to są dane z tamtego roku, a w tym roku powinienem mieć wyższą średnią.

 

W sumie, to nie dojdziemy nigdy do punktu wyjścia, dopóki rmiecz8 nie wklei tu swojej faktury i miejsca w tabeli z PFHBiPM. Oczywiście nikt nie każe mu tego robić. Ja swoich faktur też wklejać tu nie zamierzam, choć na forum jestem po nazwisku i każdy w książce może sprawdzić ile tej wydajności u mnie w stadzie jest (woj. śląskie).

 

Co tu jest niejasne?

Punkt wyjścia- powiedział, że w 6miesięcy na czysto zarabia 400tys, a miesięczna wypłata to 200tys. zł (nie miesięczny zysk, gdyby ktoś nie wiedział).

Oczywiście ta wypłata mogła być poniżej 200tys, mogła być powyżej.

 

200.000 / 1,57zł= 127.388litrów.

127.388 / 30 dni = 4.240 litrów/dzień

Powiedział, że na jedną cysternę oddaje 9tys.

 

I tyle. Jeśli podzielimy te litry na ilość krów, to nie wyjdzie średnia wydajność, bo krowy po 305dniu też dają mleko- tak jak napisałem tutaj jest to kilka procent. Średnia wydajność zostaje na poziomie 10500, ale średnia ilość mleka oddanego od krowy rośnie, bo rośnie total produkcja. Oczywiście wtedy wydłuża się okres miedzywycieleniowy.

W poście nr 13. rmiecz8 napisał, że za 365 dni to byłoby ponad 12000l.

 

Sprostowanie - w poście 14. warzywkopl ma rację tutaj (proszę o wybaczenie):

przy 90 krowach odprowadziłeś pomiędzy 900 tyś a 1 mln l w ciągu roku to daje max 11 tyś l mleka na krowę, także 10,5 tysiąca średnia w stadzie nie jest dla mnie abstrakcją.

natomiast następnie zdanie jest nieprawdziwe- średnią wydajność krowy podaje się w 305 dniach, tak jak na zdjęciu, które wkleiłem. Tak pisze się w papierach z PFHBiPM.

 

Pozostają więc 3 możliwości:

1. albo rmiecz miał w 2011 bardzo krótki okres międzywycieleniowy, praktycznie średnia w stadzie 305dni.

2. albo wyniki z próbnego udoju podawane do PFHBiPM są zawyżane, natomiast litry oddane do mleczarni są takie jak w rzeczywistości,

3. albo po prostu podał niewłaściwe (niedokładne, zawyżone, albo zaniżone dane), ewentualnie w 2011 tych krów było średnio mniej niż 90, albo litrów ponad 1000.000.

 

Piszcie dokładnie, co waszym zdaniem się nie zgadza.

ps. faktycznie bushmaster, namieszałem w tamtym poście. Chodziło mi o to, że mógł mieć średnią wydajność/305 dni 10500l, a do mleczarni oddać >900tys.

 

 

edycja:

w tym poście napisał, że średnia była poniżej 90krów, więc rachunek by się zgadzał.

Edytowano przez GRGOJ
Post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Akardin
      Witam czym dezynfekujecie legowiska , obecnie używam sandezii ale wychodzi dość drogo bo bodajże 10 kg 40 zł , stosował ktoś coś innego , może jakieś opinie o Preparat do suchej dezynfekcji, Lider Dezynfekant??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj