Zaloguj się, aby obserwować  
warzywkopl

Dyskusja o wydajności

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Grgoj chyba nie rozumiesz co warzywko ci tłumaczy

A mianowicie rok temu rmiecz sprzedał do mleczarni w ciągu 365dni 900tys. litrów mleka od 90 krów czyli daje nam to 10tys w skali roku.

W tym roku 140tys. miesiecznie od 130 krów co da nam w skali roku te 12,6tys litrów czyli wzrost o 20 % rozumiesz.

Może miał wiecej wycieleń akurat i tak moglo byc teoretycznie a jak jest nie wnikam.

A i jeszcze jedna sprawa wyniki z oceny a ilośc sprzedanego mleka do mleczarni zawsze się róznią na niekorzyść sprzedanego mleka bo zawsze sprzedamy go mniej niż jest w wynikach z róznych powodów zapewne dokladnie znanym nam wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

spoko, zrozumiałem w końcu.

Wszystko wynikło z niedogadania, a raczej niedoczytania przeze mnie jednego linka.

Inna sprawa jeszcze taka, że jeśli mu przybyło 40krów przez ostatnie pare miesięcy, to teraz są w szczycie laktacji, więc i w zbiorniku jest więcej niż będzie za pół roku przy tej samej liczbie krów (chyba, że dokupi jeszcze więcej nowych jałówek/krów), więc i sztucznie większa wydajność/sztuke wychodzi, już nieważne czy w 305dniach, czy w całym roku.

 

ps. dzięki Kargo, że w końcu ktoś napisał poprawnie mój nick :)

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Jeszcze co do tych 400tys, sam napisałeś o 400tys. spójrz na sam początek tematu ;)

tam jest o złotych nie litrach :) błąd polega na zysku on policzył 12x400 a powinno być 2x400

 

nie wiem dziecko w której klasie podstawówki jesteś bo na pewno nie w gimnazjum tam takich niedouków chyba nie ma :wacko:

 

 

Po prostu nie mogę jak dzieciaki kit na forum walą, że się w pale nie mieści.

Swoją drogą jak piszesz teksty typu

 

 

już nie musisz tego udowadniać, przedstawił swoją cakowitą wartość w temacie 120KM tylko z jakiej stajni :D


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21

te 10,5tys. tyczy się 305 dni. Spytaj się mądrych braci :)

A potem przyszedł 306, 307 itd. Więszkość tych krów dalej się doiła, to i ilość mleka oddanego do mleczarni wzrosła, ale wydajność z 305dni już nie wzrosła. Co tu jeszcze tłumaczyć.

nigdzie nie było napisane, że oddaje 10,5tys. od krowy, tylko taką ma średnią (wydajność), żeby nie było wątpliwośći napisał "w 305 dni". Napisał, że oddaje miesięcznie około 140tys, (pewnie obecnie, w zeszłym miesiącach, jak już miał te 130krów).

Nie wiem jak jeszcze inaczej Ci wytłumaczyć, że wydajność od krowy w 305dniach (bo tak się podaje), może się różnić od całości skupionego mleka podzielonego przez liczbę krów. Poddaję się.

 

Jeszcze co do tych 400tys, sam napisałeś o 400tys. spójrz na sam początek tematu ;)

 

Myślę, że ta dyskusja nie ma sensu, bo Tobie nie mieści się w głowie, że krowa może dać 10tys l, a średnią wydajność liczy się do 305dnia. Moim zdaniem w tych liczbach co podał miecz8 nie ma większego błędu, jeśli Piątnica mu płaci 1,57, ma te 130 krów, które dają 10500, to wszystko się zgadza.

cały post czysty bezsens

a tutaj masz dlaczego, dobrze że przynajmniej sam sobie na to odpowiedziałeś

Myślę, że ta dyskusja nie ma sensu, bo Tobie nie mieści się w głowie

Nie mogę zrozumieć jak podniesiona została wydajność w ciągu roku o 20% a nie to, że krowa dała 10,5 tysiąca litrów

Gdzie w pierwszym poście masz 400 tysięcy litrów mleka miesięcznie? :blink: Jest błąd tak ale w ilości zysku a nie litrów.

Grgoj chyba nie rozumiesz co warzywko ci tłumaczy

A mianowicie rok temu rmiecz sprzedał do mleczarni w ciągu 365dni 900tys. litrów mleka od 90 krów czyli daje nam to 10tys w skali roku.

W tym roku 140tys. miesiecznie od 130 krów co da nam w skali roku te 12,6tys litrów czyli wzrost o 20 % rozumiesz.

Może miał wiecej wycieleń akurat i tak moglo byc teoretycznie a jak jest nie wnikam.

A i jeszcze jedna sprawa wyniki z oceny a ilośc sprzedanego mleka do mleczarni zawsze się róznią na niekorzyść sprzedanego mleka bo zawsze sprzedamy go mniej niż jest w wynikach z róznych powodów zapewne dokladnie znanym nam wszystkim.

Dzięki o wielki bo już myślałem, że jakimś innym językiem się posługuję :)

Nie mam zamiaru niczego nikomu udowadniać bo wydajność to moja sprawa i nie musicie w to wierzyć. Znajdźcie sobie inny temat np. o warzywach.

nie ma problemu a o czym chcesz? uprawa pomidora na macie wodnej? :D

Łukasz dzięki zauważyłem, że dzieciak popisuje się też w innych tematach. Myślałem, że ja po nim jadę ale w tym 120KM to w ogóle dają chłopaki po całości :D

 

Masz prawo się nie zgadzać z wypowiedzią kolegi, ale nie prowokuj do kłótni !!!!!! OSTRZEGAM !!!!!!!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21
Masz prawo się nie zgadzać z wypowiedzią kolegi, ale nie prowokuj do kłótni !!!!!! OSTRZEGAM !!!!!!!!!

dzięki za ostrzeżenie (a dokładnie jego brak) więcej na ten temat nie mam zamiaru się wypowiadać, bo napisałem wszystko co napisać miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj