mlody4564

Ceny maszyn w PRL

Polecane posty

mlody4564    12

w 1992 23000000

 

EDIT: Pomyliło mi się z MZ

Edytowano przez mlody4564

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

wiem że dziadek za c-330M w okolicach 1989 czy coś takiego to sprzedał buraki z 2 ha i tylko trochę dołozył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1988    1

dziadek dostał przydział na -U-R-S-U-S-a C-360 pod koniec lat '70 za najwięcej zdanych ziemniaków. A zetora pod koniec lat '80 ale nie wiem za co. Wcześniej też przydzielili dziadkowi wiele maszyn poznaniaka,pługi grudziądzkie 3 i 5, orkana 2a, KS-1,8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

3p rok 1989 4000 000 około 5 byków po 600 kg

 

ten rok 89-ty (podobnie jak 90 i 91) to były dziwne lata, ze względu na szalejacą inflację.

 

Widzisz ty dałeś 4 miliony zł za 3p, a ja znalazłem w szafie papiery od naszej 3p i ta kosztowała tylko 2 mln, (ale była kupowana w styczniu). Twoja pewnie w drugiej połowie roku i stąd taka róznica cen.

 

ps

Ojciec mówił, ze za 60tke w 89 zapłacił 2 mln a pod koniec 90tego roku dokupił do niej kabine za 3mln :o

 

Wtedy to dopiero była masakra z cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz8946    39

nunu 85-masz rację,ojciec w 1991 r. kupił 3 letniego Ursusa 1224,drożej od nowiutkiego kirowca K-700,który był połowę tańszy,na ursusa zarabiał usługowo ,sprzedał wszystkie zborze,i na styk mu wystarczyło,zaś 11 lat wcześniej na przydział na 12 ha dostał nową c-360 i MF,a 235.Znajomy kupił gospodarkę za pieniądze z 2 hektarowej plantacji buraków,lecz nie wiem w którym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5573

w 1990 roku fortschritt zt323a kosztował tyle co chyba 3 nowe 60-tki (dokładnie nie wiem ale na pewno był dużo droższy od urusua)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Rok 1990 był faktycznie dziwny. Tato wiosną 1990 za starą starą sześćdziesiątkę na łysych oponach, bez kabiny i akumulatorów dał 28mln. W tym samym czasie nowy zetor 5211 kosztował chyba 32-33mln, a zetor 7211 36mln. Wujas jesienią 1990 za lekko używanego zetora 7211 dał 73mln. Później Pan Balcerowicz zaczął chłodzić gospodarkę, to tato przez kilka lat na sam procent robił, żeby spłacić starego trupa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Nie wiem ile ma lat @matey czy jak mu jest ale widzę że bardzo młody skoro nie odróżnia PRL od lat 90 dlatego założyłem nowy temat. Dla moderatora matey http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Rzeczpospolita_Ludowa warto znać  historię 

Mi chodzi o ceny kombajnów super / rekord w latach 90 konkretnie lata 93 - 96 a ten temat to "Ceny maszyn w PRL" ale co tam dobrze ktoś napisał że chyba af upada skoro tak różne tematy łączy się w jeden ....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

W 88r kombajn Bolko kosztował 1200000 nowy mój tata kupił a orkan nowy kupił za 6t pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie co wam to da? Czy w Polsce zawsze musimy żyć przeszłością. Tak było teraz jest inaczej. Jaki sens ma takie pisanie? Zastanowił się ktoś z was, że do większości tych produktów dokładało państwo. A na tle maszyn z zachodu już wtedy były to maszyny przestarzałe konstrukcyjnie i często z wieloma wadami. A żeby je kupić to trzeba było łapówki dawać i znajomości mieć oraz po parę dni w kolejkach stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem ile ma lat @matey czy jak mu jest ale widzę że bardzo młody skoro nie odróżnia PRL od lat 90 dlatego założyłem nowy temat. Dla moderatora matey http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Rzeczpospolita_Ludowa warto znać  historię 

Mi chodzi o ceny kombajnów super / rekord w latach 90 konkretnie lata 93 - 96 a ten temat to "Ceny maszyn w PRL" ale co tam dobrze ktoś napisał że chyba af upada skoro tak różne tematy łączy się w jeden ....

rekord już niebieski 1995r 100 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

damianzbr mówisz że takie ceny już były w 95 za rekorda ? ale chyba były jeszcze wtedy czerwone ja w 94 kupiłem prase sipme i niecałe 10 tys kosztowała wtedy to było 100 mln zł (chociaż nie wiem dlaczego przypomnia mi się kwota 90 mln). Ale cen bizonów nie pamiętam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, a za rok już o 30% drożej kosztowały. Rok produkcji 1995 niebieski na małej chłodnicy, kupiony na jesieni, a pierwsze żniwa w 1996. Można go zobaczyć u mnie w galerii, niestety już sprzedany 3 lata temu. Trochę szkoda było, sentymenty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ludzie co wam to da? Czy w Polsce zawsze musimy żyć przeszłością. Tak było teraz jest inaczej. Jaki sens ma takie pisanie? Zastanowił się ktoś z was, że do większości tych produktów dokładało państwo. A na tle maszyn z zachodu już wtedy były to maszyny przestarzałe konstrukcyjnie i często z wieloma wadami. A żeby je kupić to trzeba było łapówki dawać i znajomości mieć oraz po parę dni w kolejkach stać.

 

Powspominać dobra rzecz. Grunt żeby nie uwierzyć w to że tak jak było kiedyś tak powinno być i teraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Chciałbym podziękować wielce wyedukowanemu koledze matey który zamknął mój temat dzieki temu mnóstwo ludzi domyśla się że prl to lata 90 i może mi odpowiedzieć jak na razie jedna osoba się .. Dzięki damianzbr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tak, a za rok już o 30% drożej kosztowały. Rok produkcji 1995 niebieski na małej chłodnicy, kupiony na jesieni, a pierwsze żniwa w 1996. Można go zobaczyć u mnie w galerii, niestety już sprzedany 3 lata temu. Trochę szkoda było, sentymenty...

W czasie wejścia do UE było to samo albo i gorzej, maszyny po ponad 100% rocznie nawet drożały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

do hubertuss :a czy dzis w starej uni (mówię tu o krajach sprzed aneksji polski w 2004 roku)nie dotują produkcji rolnej , to w naszej polsce jest stopniowo i powoli wyniszczane rolnictwo


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

U nas podbieracz do liści w 1990 czyli inflacja skaczaca niczym magik z okna (jeśli ktoś wie o co chodzi);).Podbieracz do liści kosztował 7 mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj