Skocz do zawartości
yacenty

Filtry w opryskiwaczach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Filtry
yacenty    557

Witajcie,

Nasz nowy opryskiwacz nie ma filterków na dyszach.

W ich miejsce są wstawione filtry sekcyjne.

Dzwoniłem do dystrybutora dyszy czy to rozwiązanie jest ok? Stwierdził ze jak najbardziej tak. Prosił tylko aby sprawdzić jaki mamy filtr i powiedział ze powinna to być 80.

Sprawdziłem filtr sekcyjny i jest tam 50.

Pytanie może głupiutkie może nie.

Co to znaczy? rozmiar otworków filtra w mikronach? czy co innego?

Czy filtr 50 jest bardziej szczelny od 80 czy odwrotnie 80 jest bardziej szczelna (wyłapuje więcej badziewia) niż 50?

ahme999    115

to jest skala Mesh, tzn ilość otworków na cal.

Edytowano przez ahme999

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witajcie,

Nasz nowy opryskiwacz nie ma filterków na dyszach.

W ich miejsce są wstawione filtry sekcyjne.

Dzwoniłem do dystrybutora dyszy czy to rozwiązanie jest ok? Stwierdził ze jak najbardziej tak. Prosił tylko aby sprawdzić jaki mamy filtr i powiedział ze powinna to być 80.

Sprawdziłem filtr sekcyjny i jest tam 50.

Pytanie może głupiutkie może nie.

Co to znaczy? rozmiar otworków filtra w mikronach? czy co innego?

Czy filtr 50 jest bardziej szczelny od 80 czy odwrotnie 80 jest bardziej szczelna (wyłapuje więcej badziewia) niż 50?

Dokładnie jak liczy się "mesh" można zobaczyć http://bott.com.pl/agro/omaCMS/uploads/pdfs/UK_cat_ALBUZ.pdf strona 34

stosowanie filtrów sekcyjnych wydaje się być dobrym rozwiązaniem, mają dużo większą powierzchnię filtrowania niż suma pojedyńczych filterków indywidualnych na sekcję. Łatwiej jest je czyścić, np tylko 5 sekcji zamiast 30 filterków. 50 mesh może być do rozpylaczy 03, 04, do 02, 025 lub dwustrumieniowych powinny być mesh 80 czyli bardziej gęste.

Wiadomość z agroFakt.pl

CARYX    4

Dokładnie jak liczy się "mesh" można zobaczyć http://bott.com.pl/a...K_cat_ALBUZ.pdf strona 34

stosowanie filtrów sekcyjnych wydaje się być dobrym rozwiązaniem, mają dużo większą powierzchnię filtrowania niż suma pojedyńczych filterków indywidualnych na sekcję. Łatwiej jest je czyścić, np tylko 5 sekcji zamiast 30 filterków. 50 mesh może być do rozpylaczy 03, 04, do 02, 025 lub dwustrumieniowych powinny być mesh 80 czyli bardziej gęste.

no dobra a jakie filtry sekcyjne powinny być w skali mesh skoro do dwustrumieniowych avi twin zalecane są mesh 80 na końcówkach

kgbck    6

Hm w berthud moim mam tylko 1 filtr na 20 metrow lancy niemam do kazdej sekcji czy zle ja cos rozumuje?! 1 filtr na pompie i 1 na lance i jakos sie to sprawdza niema czegos takiego jak zapychanie koncowek a pryskam 5 rok

RSM32    0

Jacku filtry sekcyjne mają tą wadę że nierówno zanieczyszczają się i sekcje nierówno dawkują.

Jeżeli mają przezoczyste obudowy to widać jeżeli nie to zalecam częstą kontrolę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się