hatetusk

Konie jako hobby - koszt utrzymania

Polecane posty

Olecka    25

Słuchaj to że dostaje marchew i jabłka to bardzo dobrze, bo na jesieni i na wiosnę konie linieją potrzebuję mikro i makroelementów.

Co do owsa to ja byłabym sceptyczna, ja np wolę swojemu dać wiadro marchwi i siano do oporu jak owies.

Częstym problemem jest to że konie niepracujące dostają owies i stają się "narowiste", a to tylko i wyłącznie wina skumulowanej ale nie wykorzystanej energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@Olecka dobrze prawi polać jej

z resztą warzywa nikomu krzywdy jeszcze nie zrobiły no chyba że brokuły dzieciakom w szkole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stables    13

Olecka-narowistośc narowistościa,ale czesto przez to ze chcemy dogodzic koniom robimy im krzywde.Konie nie pracujace nie powinny dostawac duzych ilosci owsa,a juz na pewno nie teraz kiedy zacznie sie sezon pastwiskowy,co za duzo to nie zdrowo,a ochwat to powazna sprawa..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pastwiskowy to u mnie jeszcze nie jeszcze z 20cm śniegu na polu :D jak wykryć ruje u klaczy i gdzie znaleźć inseminatora jak to sie robi u koni wystarczy wywołać ruje i pokryć czy jakieś reinseminacje robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olecka    25

A u nas zamiast śniegu wszędzie woda i wszędzie błoto :D

To jednak będziesz klacz krył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

ma ktoś tu konie zimnokrwiste ja mam punkt kopulacyjny ogierami zimnokrwistymi z papierami w tej chwili mam 3 ogiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olecka    25

A jeśli mówiąc o utrzymaniu to obejrzyjcie :

 

Kto nie wpisał jeszcze 1% to namawiam do pomagania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie wyśle żydach % na takie akcje jakoś rok temu możne mniej było w interwenci o takich akcjach pokazywali 4 akcje charytatywne nie pamiętam nazw były przypadkowe 2 sprawy na chore dzieci i 2 na zwierzęta to z tej kasy co oni biorą maluśkie % ida na pomoc po za tym teraz łatwo fundacje założyć stowarzyszenie itp kiedyś nawet byłem członkiem takiej fundacji tylko zajmowała sie czym innym po za tym dla mnie koń czy krowa czy świnia jak zabijają cielaki na cielęcinkę tak samo konia na koninę która jest bardzo smaczna moim zdaniem powinno sie promować żywność nie odstraszać takimi reklamami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak by sie nadawały pewnie ludzie nie mieli by nic przeciwko jest wyspa na święcie gdzie jedzą świnki morskie i uważają je za przysmak ja bym swojej świnki nie zjadł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olecka    25

No widzisz Ty byś swojej nie zjadł, a ja bym nie zjadła swojego konia. Bo nie po to nasi dziadkowie i pradziadkowie walczyli o konie, walczyli o Polskę szanowali je, żebyśmy my teraz bezkarnie je sobie wywozili na mięcho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zjadł bym z czysto ekonomicznego powodu ni to oskubać ni osmalić i po zdjęciu skóry wyglądało by jak szczur po za tym nie drażni mnie i go lubię wiele innych zwierząt hoduje takie jak perliczki bażanty pawie itp i nie tylko ładnie wyglądają ale i smakują :D ja szanuje każde zwierze i te fundacje powinny sie zająć ludźmi i karaniem takich co sie znęcają głodzą zwierzaki bo jak wiesz pewnie jest trudno odebrać owe zwierzaki od tych ludzi i maja pełne prawo do ich odzyskania to jest dla mnie chore nie to ze z koni rzeźnych ludzie też żyją i takim czymś sie im utrudnia bo jest słabo promowana konina nie mówię o opłacalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olecka    25

Ale oni dokładnie tym się zajmują. Zajrzyj na stronę tary, pegasusa itp. i zobaczysz ile tam jest chęci odebrania głodzonych zaniedbanych zwierząt. Ostatnio była akcja odbierania krów i kilku koni. https://www.facebook...75710516&type=1

 

Wiesz co ja myślę że problem nie polega w promowaniu itd tylko w świadomości ludzi. Sami sprzedajemy opasy na rzeź ale nie robimy tego tak, że po otrzymaniu faktury nie interesuje nas co się stało z naszym bydłem. Nie sprzedajemy handlarzom, zawozimy zwierzęta 20 km bo tam mamy pewnego kupującego i wiemy w jakich warunkach zwierzę dociera do rzeźni, że nie jest poranione połamane i ściągane linami z przyczepy.

 

Tak samo sprzedaż koniny byłaby w porządku gdyby rolnicy o to dbali.

Zapewne czytałeś o akcjach w Skaryszewie. I teraz jako hodowca powiedz czy sprzedałbyś krowę w wysokiej ciąży? Zacznijmy od tego że żaden normalny skupujący nie kupiłby od Ciebie takiej krowy. Niestety w końskim światku tak nie jest.

Do tego dołóżmy jeszcze to że faktycznie, są konie zimnokrwiste specjalnie hodowane na mięso, ale wiele jest też koni które były wysłużonymi rekreantami, bez żadnej wartości jeśli chodzi o mięso i one również są sprzedawane. Zastanów się czy sprzedając swoją klacz chciałabyś widzieć jak pakują ją do ciężarówki można powiedzieć na siłę, po czym jest kopana przygniatana i raniona przez inne konie i jedzie tak 24 godziny.

Sorry ale ja nawet szczura nie chciałabym widzieć w takiej sytuacji bo to nie jest zwyczajnie humanitarne. Wolałabym sama zabić go łopatą jak miałby ginąć w takich męczarniach tylko po to aby po tym czasie podcięli mu gardło.

 

Jeśli nie uszanujemy zwierząt, to niedługo nie będziemy szanować ludzi i się po prostu powybijamy.

Edytowano przez Olecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta tylko koło mnie była akcja odebrania krów i konia która zakończyła sie tak ze wszystkie zwierzęta odwieźli mu sprzedał konia przez 2 lata było ok teraz niby jest to samo inspekcja weterynarii nie ma władzy karania ani odebrania mi chodzi tylko i wyłącznie o humanitarne sposoby dlatego nie sprzedaje zwierząt nie wiedząc co z nimi sie będzie działo kocham zwierzęta nie faworyzuje traktuje wszystkie z ta sama troską i zaangażowaniem ale niestety żyć z czegoś trzeba po za tym nie widzę naprawdę nic złego w HUMANITARNYM zabijaniu i spożywaniu tylko aby było to pod kontrolą w innym wypadku nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olecka    25

Jasne że z czegoś trzeba żyć, ale trzeba umieć żyć godnie i szanować to co się wypracowało. Ziarno szanujesz bo to chleb, zwierze powinno się podobnie szanować bo to istota ludzka.

Dlatego jeśli sami nie zaczniemy od siebie to nic się nie zmieni. Jak nie wrócą idee Żeromskiego w "Ludziach bezdomnych" o pracy u podstaw, to Polska się całkiem rozleci, a my razem z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Można zjeść konia, psa, kota byle to zwierzę nie cierpiało niepotrzebnie przed śmiercią. Mam kurczaki od pisklaka, dbam o nie, karmię odpowiednim jedzeniem, biegają sobie po podwórku. Gdy nastaje odpowiedni moment łapie i zadaje szybką śmierć. Nie łamie im nóg, nie głodzę, nie straszę. A to co dzieje się z końmi rzeźnymi...Dlaczego do Włoch czy Francji nie jadą półtusze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Tak czytam te posty pani Olecka to przypomina mi się rozmowa z panią z fundacji TARA nie dlugo będziemy w domu trzymać konie krowy świnie kozy owce i inne zwierzęta jako pupile a jeść będziemy korzonki.ja rozumiem że zwierzęta trzeba szanować i nie robić im krzywdy ale mówić że to istoty ludzkie to trochę przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja myślę ze zjechaliśmy trochę z tematu dyskutować można długo o wszystkim ale proponował bym wrócić jednak do przyjemniejszych tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olecka    25

Jadą do Włoch i Francji bo tam są lepsze ceny.

 

Porównując mnie do pani z Tary to troszkę za dużo. Ja chcę tylko aby zwierzę miało godne warunki. Tak jak pisałam sami hodujemy bydło na rzeź.

A konie popieram dlatego że wychowałam się w ułańskiej tradycji i wiem co ludzie poświęcali żeby uratować konia, i to bliscy mi ludzie.

 

Ale jestem też świadoma tego że nie każdy ma hopla na punkcie koni, i niestety polscy rolnicy często są zacofani jeśli chodzi o traktowanie zwierząt.

 

Zaraz znów zostane zlinczowana ale trudno przynajmniej mam satysfakcję że walczę o swoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj