Pawlusiek3

Wybrzuszenie na oponie

Polecane posty

Pawlusiek3    12

Witam

 

Dzisiaj zauważyłem na oponie u ciągnika JD takie wybulenie:

 

1233380.jpeg

1233381.jpeg

 

Firma opony to chyba firestone? Coś takiego

 

Czy to jest niebezpieczne? Opona została na pewnoe nie przytarta. Może wzmocnienia puściły? Nie wiem.. Wymiana takiej opony będzie kosztowac gdzies 1500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

Jak Ci wyszczeli np. w pracy przy ładowaczu to moze byc wiecej straty moze troche mniej powietrza pomoze ale watpie, to cos ze struktura tak jak mówisz .

 

Chyba "wystrzeli"

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Dokładnie tak jak napisałeś czyli te zbrojenia niemal pewne że puściły. W przypadku czegoś takiego to opona do wymiany(do naprawy się nie nada) tym bardziej że do ciągnika podczepia się różne ciężkie maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlusiek3    12

Ciągnik pracuje przy ładowaczu. ostatnio 1.5 toony nosiłem, ale to mogło z tego się stać? Wątpie. Może z większą prędkością skręciłem na kostce brukowej. Nie wiem naprawde :D

 

 

A jeśli ściągnąc oponę i najkleić od środka łate 2 cm grubości. taką duża, ona chyba 50 zł kosztuje? Może wtedy by tak nie pompowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

kolego pojedź do wulkanizatora moze coś poradzi , wiem że w samochodach to na takim wybrzuszeniu wulkanizator robi dziurkę a potem zakleja i opona jak nowa ale jednak w ciągniku masz wieksze obciążenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

zdejmij oponę i do wulakanizatora zawieź dopóki nie wystrzeliła, dasz tw 100-200zł i bedziesz dalej śmigał... kiedys ojciec załatwił ze stomilu olsztyn stara przeciętych opon, przecięcia były wzdłóż barku po 20-30cm, jak to opony odpadowe... i powiem Tobie, że w 1224 na przodzie juz chodzą ze 15lat albo i więcej na tyle też miałem i nadal są dobre ,tylko, że były nie od pary i zamieniłem na nowe kormoranki, a sam wujek zjeździł 3 komplety na swoich ciągnikach i a nie puściły łaty... wiec nie czekaj i wieź do do dobrego wulkaniazatora, powtarzam dobrego co sie zna na rzeczy a nie takiego papraka co potrafi tylko łatki przyklejac w oponach samochodowych... bo wtedy tylko w koszty wejdziesz...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Łatka tu nie pomoże, pękł kord a na to nic się nie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek420    3

Na obrazku widać że opona nie pierwszej młodości :P Ja bym radził jechać do wulkanizatora łatkę na gorąco przyklei i po sprawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlusiek3    12

Najlepiej do Dealera reklamacje na opone i po sprawie ;) Jutro umyje koło, porobie fotki i wyśle mu :)

 

 

Bezdętkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

mi sie zrobiło tak w radialkach w 60-tce jak wujek napompował za dużo powietrza i później jeździliśmy z dużym ciężarem, niestety opona była do wymiany:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

 

 

 

Bezdętkowa.

Pytałem , bo miałem przypadek rozwarstwienia opony i powietrze zrobiło podobną gulę wchodząc małą dziurką pomiędzy kord, a warstwę zewnętrzną opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@Goral1, ja nie mam na myśli jakiejś łatki za 10 zł tylko konkretne zgrzewanie od zewnątrz i wewnątrz i gwarantuje że na pewno dłużej wytrzyma jak jazda na takim guzie... wiadomo, że wulkanizowana opona nie wytrzyma tyle co cała ale dobra łata zrobiona na gorąco też trochę pochodzi a jeszcze opona nie wystrzelona więc trzeba coś działać


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Witam. Chciałbym odświeżyć temat. Mam podobny problem przy przyczepie. Opona 14.0/65 x 16. Wyszła gula z boku. Warto kombinować u wulkanizatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj