leman

JD 6330 vs JD 6105R vs MF 5440

Polecane posty

leman    0

Witam zbliża się realizacja Modernizacji gospodarstw rolnych i musze zdecydować sie na ciągnik o mocy około 100KM

Po odwiedzeniu kilku delerów otrzymałem następujace oferty po wstępnych rabatach za ciagniki wyposarzone w : TUR plus osprzęnt (paleciak łyżka krokodyl chwytak do bel) oraz przedni TUZ I WOM

 

John deere 6330 (105 KM) 303 tys

John deere 6105R (105 KM nowa seria ) 344 tys

Massey Ferguson 5040 (102 KM) 312 tys

dla porównania

Fendt 309 (105km) 358 tys

 

Prosze o podzielenie się opiniami na temat wyżej wymienionych ciągników oraz własnymi doświadczeniami które pomogą w wyborze

Edytowano przez leman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil07147    9

kolego fendt to raczej 310 bo 309 ma 95Km a jeśli to ma być cięgnik główny to ta nowa seria JD fajnie i masywnie się prezentuje ale trzeba spojrzeć również na aspekt ekonomiczny (spalanie) i tu na pewno będzie królował fendt chociaż porównując go z JD6R to raczej powinna to być seria400 a nie 300... cóż stoisz przed ciężką decyzją jeśli stać cię na każdy z tych ciągników to musisz dobrze przeanalizować ich moc i siłę uciągu do warunków w jakich będą pracować powiem szczerze, że osobiście podoba mi się nowa seria 6R ciekawe jak tam ze spalaniem bo kolega ma 6930 (6 cylindrowy)i 309 vario to po pierwszych pracach JD był przerażony jego apetytem na ON...tak wiec nikt za Ciebie decyzji nie podejmie powodzenia w wyborze i daj znać którym z tych 4 fajnych ciągników się cieszysz w tym nowym sezonie... pozdrawiam. A i MF to raczej 5445

Edytowano przez kamil07147

Case 5150 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leman    0

Witam Decyzja podjęta zamówiony został ciągnik John Deere 6330 za 317 tys brutto. Cena wyższa ponieważ zmieniona został skrzynia biegów na 24/24 oraz dodany TLS przedniej osi. Termin realizacji 3 miesiące ... więc ciągnik jak dobrze pójdzie będzie na koniec lipca napisze jak się sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Witam Decyzja podjęta zamówiony został ciągnik John Deere 6330 za 317 tys brutto. Cena wyższa ponieważ zmieniona został skrzynia biegów na 24/24 oraz dodany TLS przedniej osi. Termin realizacji 3 miesiące ... więc ciągnik jak dobrze pójdzie będzie na koniec lipca napisze jak się sprawuje

Mimo TLS wydaje mi się że trochę drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Znajomy zakupił 6330 z TLS (i jeszcze wiele jakiś pierdółek) i turem JD za 240 netto.

Edytowano przez Ursus11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leman    0

Witam 6330 nominalnej mocy ma 105 KM jak pisał danielhaker. co do ceny ciągnika oferty od 3 delerów i żaden poniżej ten ceny nie chciał zejść. Przypominam że jest to wersja z przednim TUZ WOM TLS skrzynią 24/24 szerszymi oponami oraz nowym Turem JD H-340 (nie 633) i osprzętem łyżka, krokodyl 1,8m łyżko-krokodyl 2,0m palciak oraz chwytak do bel. Ceny coraz bardziej windowane są przez delerów ze względu na dużą ilość osób realizujących modernizacje gospodarstw myślę za 1,5 roku podczas realizacji 2 etapu ceny spadną wraz z mniejszym zainteresowanie ze strony rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co mowi Marcin1997 jest swieta prawda Jd 6330 ma nominalnie 110 a maksymalnie 115 wiem bo posiadam model 6430 ktory ma 115-121. A Fendt to ma 95 a nie, JD 6330 to trzeba porownywac z Fendtem 410. ;D

 

A nie 105 *

 

Zakupu jd napewno nie bedziesz zalowal! pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Jak chcesz to dla ciebie może i 150KM mieć a w rzeczywistości 6330 ma nominalnej 105 a maksymalnej 110 a 6430 nominalnej 115 a maksymalnej 121. Inaczej się nie da bo danych technicznych nie oszukasz.

P.S. Przyjęło się, że moc ciągnika podajemy w jednostce mocy nominalnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

podłaczam się pod temat

 

 

ja stoję nad podomnym wyborem ciągnika według ceny a mianowicie Massey Ferguson 5430 z ładowaczem szerokie opony w podstawie,Massey Ferguson 5440 szerokie opony w podstawie,John Deere 5100r szerokie opony w podstawie,John Deere 6230 szerokie opony w podstawie,Zetor 140 HSX szerokie opony w podstawie i Case mx 100 szerokie opony w podstawie

 

 

 

ciągnik miałby głównie pracować z talerzówką,ładowaczem,agregatem uprawowo siewnym ( ok 1900 kg) oraz pługi 4x35 obrotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojo5620x    3

do pługa to ta rka może być trochę przy lekka


C330M
John Deere 5620
John Deere 6430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda posiadam ciągnik jd 5080r i jd 6430,to różnica masy jest spora. ;D To podanego sprzętu odpowiedni bd jd 6230, r może okazać sie za lekka chyba ,że zostanie dobrze dociażona.

Ja polecał bym ci jd 6230 lub mf 5440. jd lepszy w pole mf może być troche lepszyw transporcie (skrzynia).

P.S. dlaczego Zetor ok 140 km a reszta ok 100? :)

 

Jd jest na ramie a to spory plus w pracy z ładowczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest mówione przy kupnie jd=duże spalanie a to nie prawda, zgoda jd może spalić więcej od mf w lekkich pracach.

A w tych maszynach co podal nasz pytajacy to jd napewno spali mniej i przy tym swoje zrobi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

Massey Ferguson ma skrzynie Fendta mało pali kombatura jest nawet nawet nic dodać nic ująć tylko ta cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

kolego @kris ja to słyszałem i mi nawet potwierdzili na AF i chyba tak jest że Mf ma skrzynie od fendta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Napisano (edytowany)

Skrzynie od Fendt to MF ma tylko bezstopniowe, inne są produkcji własnego zakładu produkcyjnego AGCO, czyli GIMA (DYNA4 i DYNA6).

WG testów MF 5425 pali mniej niz JD5080R, zapewne analogicznie mniej palą mocniejsze modele MF nie posiadające CR, modele z serii 5445 i 5455 z CR są dość łakome na paliwo.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj