TheDamian330m

C 330M Sipma z224/1

Polecane posty

W najbliższym czsie mam zamiar kupić prase Sipme z 224/1. Ale nie wiem jak sobie będzie radzić Ursus c 330M z nią. Czy da rade i czy nie będzie to dla niego męczarnia.

Prosze o wasze opinie i porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Męczarnia to nie, ale lekko nie będzie.

Na ile ha będziesz ją używał?

Jak tylko dla siebie to kupuj.

Dużo będzie zależeć jak już kolega @GoRAL1 wspomniał od pola, ale także od ilości słomy w pokosie, po jakim kombajnie będzie prasowane.

Tylko żeby była z kołem zamachowym, bo kolega kiedyś kupił to była bez to od razu dokupował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Przeciwwaga oczywiśćie musi być bo bez niej to ten cignik będzie skakał po polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bede ją używał na 7ha i tylko dla siebie no chyba że gdzieś do rodziny (4ha)

Pola mam równe tylko jedną górkę

Kosi u mnie co roku Bizon

Prasa ma przeciwwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

To śmiało poradzi trzba tylko na dól uważać bo przy poślizgu może sie zapchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

lekko z nią c-330 miała nie będzie w moich rejonach c-330 pracują z tymi prasami ale ale pod górę mają ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

pod góre nie ma proglemu bo przez poślizg zwalniasz przez co idzie mniej słomy i jest lżej,a nadół przy większym poślizgu sie zadławi

A używacie belki do docaiżenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Da radę tak jak piszą koledzy wyżej w mojej wiosce pracuje taki zestaw na ok 15 hektarach od nowości czyli grubo ponad 20 lat i wszystko jest ok-wszystko zależy wyłącznie od operatora i ukształtowania terenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

@GoRAL1 oni nie będą wiedzieć o co chodzi bo nie mają górek :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

U nas to sie robi tak ,do cięgien podnośnika zakłada sie belke (fabryczna musi być wzmocniona bo sie zegnie) gdy jest ciężko to ręka na wajche podnośnika i bela wgóre pod zaczep aż podnośi przód (na cigniku można ustawić sobie siłe ) ale najlepiej to z ręk na wyczucie ,a z góry to jeszcze mocniej

myśle że rozumiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pod górę(ale taką porządną) to c-360 ma ciężko, i nie chodzi już o obciążenie na WOM, po prostu ciężko jest uciągnąć taki kawał żelastwa. W skrajnych przypadkach pomagał MF 255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

A tak wogóle to przez 30 lat doliczyłem sie 5 znajomych którzy zginęli pop cignikiem

 

Pod górę(ale taką porządną) to c-360 ma ciężko, i nie chodzi już o obciążenie na WOM, po prostu ciężko jest uciągnąć taki kawał żelastwa. W skrajnych przypadkach pomagał MF 255.

U nas jest glina jeżeli jest sucho to wszędzie da sie wyjechać ale jeżeli złapie buża to casem trudno do domu wrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Dokładnie po deszczu jedziesz jak po lodzie :)

Wróćmy do tematu .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie to raczej piaski, gliny miejscami się trafiają. Piasek nie daje dobrego zaparcia i ciągnik ma słaby uciąg przez to. O ile jeszcze na ściernisku można grzebać do woli, to na trawie już nie bardzo. Dlatego też c-360 to takie minimum do prasy, MF 255 jest już za lekki, za słaby i nie warto go nawet podczepiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek244512    2

nie jest tak zle , ja prasowałem 30 i dawał rade. mam dużą góre i też dawał spokojnie.. znajomy prasuje 330M i też spokojnie prasuje. a wiec kupuj oby dobra była.

jak chcesz sie dowiedzieć pisz na gadu. nr masz na profilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mariusz x dobre sobie MF255 jest za słaby do prasy. według mnie jest to idealny traktor. u mnie przepracował 10 lat i to ostrej harówki i nic się nie działo. traktor mało palił. nie miał ciężko i szedł jak burza. tylko po 10 latach trzeba było zrobić kapitalny remont w prasie bo wszystko się powyrabiało. a wracając do tematu. 330 M powinien chodzić w prasie. u mnie sąsiad prasuje tylko u siebie, na 12 ha już ładnych parę lat i nie narzeka. jedyny wymóg to przeciwwaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

@mariusz x u mnie MF 235 ciągał prasę przez 17-18 lat po kilkanaście a bywało że po kilkadziesiąt ha i jakoś mogło być. Większość po równym czasami górka i przyznam że był wtedy za lekki lecz trzeba było sobie radzić. No i może rzeczywiście przy słaby był momentami ale na taką ilość co robił to dało się to zauważyć, a tu gościu ma raptem kilka ha to przecież spokojnie sobie sprasuje. Będzie czasami ciężkawo ale na taką skalę nie będzie miał problemu. Da radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pisałem o prawdziwych górach, u mnie MF nie ma szans. Po prostu nie wyjedzie pod górę i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w gospodarstwie C 330 kilka sezonów współpracował z taką właśnie prasą. Nie powiem bo traktor dostawał po garach i to dość ostro co było widać podczas eksploatacji jednak staraliśmy się jeździć delikatnie żeby nie obciążać zbytnio ciągnika. Górki u nas są i to czasem dość spore więc tam czasem bywało ciężko. W zeszłym roku prasowaliśmy już MTZ 820 :) Z doświadczenia wiem że "trzydziestka" to troszkę za słaby traktor do prasy ale na upartego można pracować.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj