dentka17

Czy po samochodówce można byc rolnikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dentka17    5

Witam

 

Kolega chodzi do Technikum mechanicznego pojazdów samochodowych i ojciec jego ma gospodarstwo i czy po tej szkole będzie mógł je przejąć i dalej prowadzić czy po tym technikum będzie zmuszony pójść na studia rolnicze czy jakies inne. Jego ojeciec też jest po tym technikum i prowadzi to gospodarstwo więc się zastanawiamy czy teraz też tak może być. Jeśli nie będzie miał wykrztałcenia rolniczego to wszystko będzie ok, czy nie dostanie dopłat do ziemy czy dotacji do maszyn czy dostanie to jak rolnik z wykrztałceniem rolniczym?

 

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Mój ojciec uczył się w Technikum mechanicznym i teraz ma gospodarstwo i nie ma żadnych problemów z dopłatami . Myślę że się nić nie zmieniło .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

jak nie będziesz miał rolniczego to na starci nie dostaniesz młodego rolnika a to było tylko 75ty a czy dalej będzie nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

A co z dopłatami do ziemi? Bo jego ojciec to ta dawno robił tą samochodówke więc jemu może dają już spokój ale jemu może nie pujśc już tak łatwo co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

To dzięki wam za info.

Podsumowując to

NIe dostanie PROW'u młodego rolnika

Dostanie dopłaty do uprawy ziemi i koniec tak czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Nie dostanie się na żadne działanie z PROW tak to ujmijmy czyli Młody Rolnik, Modernizacja Gospodarstw Rolnych, Różnicowanie w Kierunku Działalności Nierolniczej czy jakoś tak i jeszcze jakieś z prow-u


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu82    0

czyli co dostanie gospodarstwo i bendzie dostawał tylko dotacje do pola co są co rok? i kase za paliwo bendą oddawać ? te 80gr na 1l czy podobnie bo nie kumam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil07147    9

tak jest kolego nic z PROW-u nie dostanie jeśli chce na to liczyć musi ukończyć szkołę o kierunku rolniczym (studia bądź coś policealnego zaocznie) i do tej pory byłą możliwość uzyskania tych przywilejów przez opłatę KRUS-u bodajże przez okres 5 lat...


Case 5150 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu82    0

A ile lat czeba chodzic do takiej szkoły rolniczej?? czy są też jakieś kursy co trwają krudzej i sie zrobi wykształcenie?

To jak z tymi dopłatami sa dopłaty do ziemi te co wszyscy dostawają i ta kasa na rope czy nie jak sie nie ma zawodu?

 

A ile lat czeba chodzic do takiej szkoły rolniczej?? czy są też jakieś kursy co trwają krudzej i sie zrobi wykształcenie?

To jak z tymi dopłatami sa dopłaty do ziemi te co wszyscy dostawają i ta kasa na rope czy nie jak sie nie ma zawodu?

A i takie pytanie mój znajomy nie ukończył gimnazjum i np. jak by teraz chciał isc do szkoły rolniczej to musi najpierw ukończyć gimnazjum czy da sie to ominąć pytam tak tylko z ciekawosci bo ma gospodarstwo to chyba mu przepiszą ale ja nie wiem odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

No niestety gimnazjum musi skończyć:P kursów nie ma jedynie szkoły 2letnie policealne ale jak sama nazwa mówi to liceum trzeba ukończyć. Jednak to się już kończy od września nie będzie. Pozostaje mu technikum rolnicze lub studia ale jak nie ma gimnazjum to raczej jak je ukończy niech idzie do technikum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

co za temat! żeby dostawać dopłaty bezpośrednie to nawet podstawówki nie trzeba mieć skończonej, trzeba tylko umieć pisać(co nie wszyscy tutaj potrafią oraz posiadać jeden hektar ziemi) dopłaty do paliwa to samo. co do dopłat z PROW typu młody rolnik, modernizacja czy różnicowanie to jest to regulowane osobno, w MR trzeba mieć a w różnicowaniu np nie, natomiat w KRUSIE trzeba być ubezpieczonym. jakby to kogoś interesowało to KRUS można zapłacić wstecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Pogadamy kolego po 2013 jak wprowadzą nowe przepisy. Coś jest na rzeczy skoro likwidowane są zaoczne szkoły policealne które przygotowują do egzaminu na technika rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ale ściemniacie. Ja jestem po samochodówce i mimo to młodego rolnika dostałem, dopłaty bezpośrednie biorę, dopłaty na paliwo biorę, do materiału siewnego również biorę. I kupiłem 2 ha ziemi rolnej i nikt nie pytał o szkołę.

Ale dodam że od 16 roku życia jestem ubezpieczony w KRUS. To jest własnie haczykiem. Mam nadzieję że w programie po roku 2013 równiez nie będzie wymagane wykształcenie rolnicze bo zamierzam korzystać w miare możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Właśnie staż w pracy w gospodarstwie ileś tam lat jest liczony jako wykształcenie. A gdzie mogę znaleźć listę zawodów które kwalifikują się jako wykształcenie rolnicze ?? Ponieważ studiuje na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie na stacjonarnych, kierunek Geodezja i Kartografia specjalizacja geodezja rolna i wycena nieruchomości... Raczej ten kierunek nie będzie się liczył ale myślę o czymś zaocznym na tej uczelni tylko jaki kierunek ? A może wystarczy już ten kierunek co mam ... Rodzice mają gospodarstwo to może się kiedyś przydać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Po technikum weteynaryjnym to można korzystać z MR i innych programów, dopłat itd. tak czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W przypadku ukończenia studiów na kierunku innym niż rolnictwo, ogrodnictwo, weterynaria, technika rolnicza i leśna, zootechnika, architektura krajobrazu, za kierunek, którego ukończenie uznaje się za posiadanie wykształcenia wyższego rolniczego, uznaje się kierunki studiów, na których w zakres kształcenia wchodziły przedmioty dotyczàce technologii produkcji roślinnej, zwierzęcej lub melioracji wodnych w wymiarze co najmniej 120 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macb    0

Od pewnego czasu mysle o tym samym, chciałbym zostac rolnikiem, ale nie ma wyksztalcenia rolniczego, mam 24lata.Moi rodzice maja 3h aktualnie łaki, kupili w dawnych czasach zeby byc na krusie, zaliczaja sie do rolnikow.Moj tata pochodzi z wiekszej ok 20h gospodarki gdzie wlascicielem jest jego siostra wraz z wujkiem.Od wczesno mlodych lat wiekszosc wolnego czasu spedzalem u nich bo lubie pracowac na gospodarce tak jest do teraz, w weekendy i jak mam tylko wolne jade im pomagac.Prawdopodobnie kiedys przejme ta gospodarke bo nie maja oni dzieci i pewnie zapisza ja na mnie.Chcialbym juz zaczac od czegos bo wiadomo 20h to w tych czasach malo.Jakie mam szanse na kupno ziemi, na dotacje z roznych programow?Czy mam wogole jakis staz w rolnictwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez liducha8
      Witam,
      czy kto z Was zdaje egzamin w styczniu?
      Testy rozwiązuję non stop ale nie wiem gdzie znaleźć na stronie szkoły CKeduka rozwiązania zadań z egzaminu praktycznego, podobno są umieszczone  ???  
       
    • Przez Natka95
      Cześć wszystkim,czy ktoś zdawał egzamin przez ck-edukat w Rozprzy?
      Mozecie powiedzieć jak odbywa się taki egzamin, czy jest trudno? Materiału jest bardzo dużo. Czy egzaminy się powtarzają z poprzednich lat?jak wyglada praktyczny?
    • Przez Roksana89
      Witam czy zdawał ktos już egzamin praktyczny ról 04 w styczniu 2023?
    • Przez Aniutka
      Czy zdawal może, ktoś egzamin w czerwcu praktyczny lub bedzue zdawał w sobotę rano?? 
    • Przez Rolnik0404
      Witam.Szukam praktyk na kursie Rol04,proszę i kontakt.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj