HondaMtx

Klub Właścicieli Massey Ferguson :)

Polecane posty

kamilc017    163

no niewiem :) trzeba by podpatrzeć w 64xx tam jest taka sama kabina i na poduszkach podobno czy tam amortyzatorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Tylko w 64xx jest skrzynia dyna 4 lub dyna 6 (chyba elektryczna) a tu na dźwignię i zastanawia mnie czy jak będzie kabina chodzić na poduszkach to czy nie będzie biegów wyrzucać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jest też sporo wersji z taką skrzynią jak w naszych mf 62xx. Ma taką wersje uziu92 [galleryimg=669856] Tylko tam masz odzieloną kabinę od maski a u nas jest troszkę inaczej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekc360    1

witam czy to normalne w mf 3070 że po odpaleniu zawsze załączony jest przedni napęd i trzeba go wyłączac po nacisnieciu hamulca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekc360    1

a jaki powinien byc rozmiar opon w mf 3070 na przodzie i tyle ?czy możliwe jest aby były przy nim orginalne opony z rozmiaru 13,6R24 i na tyle 16,9 R34  ? Firmy są good year

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Hmm ciężko powiedzieć rocznik to będzie około 93 niewiem a na oponach nic nie pisze ? Czasem widnieje rok jak na tym zdjęciu np. najpierw jest który tydzień a potem rok.dot-4-cyfrowy_MTQ-0.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Tak na oko dałem a który jest ? Bo może w tamtych czasach nie montowali opon profilowych.

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Najlepiej to sprawdzić 2 sposobami. 1sposób to na oko. Jedziesz sobie np 10km/h i załączasz napęd jak odczujesz takie delikatne przyśpieszenie to wtedy opony się zgrywają. Czasem tego nawet nieczuc ale żeby niebyło tak że włączysz napęd i ciągnik ci przychamuje. A drugi sposób to kiedyś mi mechanik mówił że 1obrót tylnego koła to 2.5obrotu przedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Napisano (edytowany)
Dnia 31.01.2017 o 18:57, kamilc017 napisał:

Raczej nie

 

Jesteś tego pewny czy zwyczajnie się nudzisz ? Może potwierdź swoją myśl jakimś argumentem. Stop spamerom.

 

 

Starsza seria 3000 z pierwszym autotroniciem. Jak dobrze kojarzę to te kompy nie zapamiętywały jeszcze i zawsze po odpaleniu jest włączony przód. W serii 6100 już jest autotronic 2. U mnie w 6150 jak zgaszę na włączonym napędzie to i odpalę na włączonym. Jak zgaszę na wyłączonym to i po odpaleniu komp od razu mi go rozłącza.

 

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

 

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

tak to normalne - jest to opisane w instrukcji. Jest opcja auto czyli do chyba 12 km/h jedzie z przodkiem a potem sam wyłącza ale to musi być datatronic sprawny (tak mi się wydaje) i jest jakaś opcja z 2 sekundowym przytrzymaniem przycisku w czasie jazdy - nie pamiętam. Ja tego nie używam tylko tykam hamulec i naciskam przycisk. Tak samo jest to normalne że przy hamowaniu ten przód się sam zapina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

W moim serii30xx jest trójka i też mam zapamiętywanie tej funkcji czyli gaszę z załączonym to odpalam z załączonym i odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    3

a jaki powinien byc rozmiar opon w mf 3070 na przodzie i tyle ?czy możliwe jest aby były przy nim orginalne opony z rozmiaru 13,6R24 i na tyle 16,9 R34  ? Firmy są good year

Według instrukcji oponki masz ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak klucz idzie do odkręcania elektrozaworów w mf 3080 czy musi być specjalny klucz czy coś czekam na info 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Klucze zwykłe niepamiętam już jaki rozmiar ale normalne tam wiadomo niektóre śruby to calowe to takie troche nietypowe jakieś 16-18-20 itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

No tak nasadkowy oczkowym nawet by nie podszedł. tam najpierw się odkręca nakrętke taką płaską potem taką cewke i ten elektrozawór wykręcasz? A czego chcesz go wykręcać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam czy to normalne w mf 3070 że po odpaleniu zawsze załączony jest przedni napęd i trzeba go wyłączac po nacisnieciu hamulca ?

 

niemożliwość wyłączenia przodka bez naciśnięcia hamulca spowodowana jest wyrobieniem się  jakiejś części (nie pamiętam dokładnie czego bo dawno mi to mechanik mówił). ale tym nie ma się co przejmować  przez to nic więcej się nie popsuje tylko trzeba zawsze pamiętaćpo odpaleniu żęby ten hamulec wcisnąć zeby przodek przy większej prędkości mógł się wyłaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boss999    0

Witam 

Zakupiłem MF 6170 i mam taki problem że wycieka olej jak widać na foto. 
Jest to po prawej stronie w przedniej części skrzyni, przy trójniku do którego wkręcony jest akumulator ciśnienia. 

 

9057079700_1488475251_thumb.jpg 8809451400_1488475252_thumb.jpg 

 

Czy to jakaś zaślepka? Jest tam oring czy jakieś inne uszczelnienie? Można to bezproblemowo rozebrać?

Z góry dzięki za podpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj