lukas1729

Case CS 120

Polecane posty

lukas1729    0

witam poszukuję użytkownika który posiada ciągnik Case z serii CS , nie dawno go kupiłem a z racji iż nie mam instrukcji obsługi miał bym kilka pytań do osoby psiadający taki model .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLK    0

o ktore dzwignie konkretnie pytasz? ja mam od niedawna cs86, jakie oleje powinienem wlac do poszczegolnych ukladow? ma ktos instrukcje do tego modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych91991    0

Chciałbym odnowic temat. Własnie kupiłem Case Cs 120 i chciałbym o wyjaśnienie do czego służą wszystkie przyciski po prawej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jw590911    0

Również mam podobne dylematy tylko że w CS86

Nie wiem do czego służą pierwsze przyciski od drzwi po prawej stronie (panel EHR) jeden z błyskawicą i ten obok niego.

Nie wiem jak włączyć Wom tzn jak trzymam przycisk od załączania to działa ale jak puszczę to się rozłącza?

Nie mogę regulować prędkością opuszczania i podnoszenia podnośnika i ostatnie to najgorsze że nie mogę opuścić pustego podnośnika natomiast gdy coś jest podczepione to podnośnik działa bez zarzutów.

czekam na podpowiedzi

Pozdrawiam.

 

 

 

czas zweryfikował większość pytań poznałem natomiast dalej denerwuje mnie ten podnośnik ba za każdym razem muszę wychodzić z kabiny i stawać na ramionach podnośnika żeby opuścić pusty podnośnik.

z tego co widzę raczej się tego na tym forum nie dowiem zresztą na elektrodzie też nie za wiele rozwiązań w tym temacie. pozostaje dalej skakać albo słono zapłacić jakiemuś dobremu macherowi

pozdrawiam

Edytowano przez jw590911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mangusta    0

koledzy powyzej prosze o opinie tych cs120 gdyz zastanawiam sie nad kupnem takiego z roku 2003 lecz ma wykrecone ok 9000motogodzin co o tym myslicie? na co zwrocic uwage? warto pochylic sie nad tym tematem czy ominac szerokim lukiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a jesteś chociaż pewny, że to oryginalne 9tys? Ciągniki na zachodzie robią min 1000mth rocznie, a polski handlarz sprowadza tylko te z największym przebiegiem "odmładza" i opycha bo wtedy ma największą kase. Więc nie zdziw się jak będzie miał nastukane ponad 10tys, patrz czy zadbany, wypróbuj. Jednak ja na CS bym się raczej nie skusił,  owszem są dość tanie ale mają opinie dość problematycznych ciągników mnóstwo elektroniki, ciężko o fachowca do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

CS sobie daruj ale tylko 6 cylindrowe jak kolega wyżej pisał są dość problematyczne szczególnie skrzynia biegów w razie awari będziesz miał ciężki orzech do zgryzienia bo mało kto będzie Ci się chciał tego podjąć, a co do brzebiegu przykład w polsce deutz coś ponad 150 km z 2005 roku i nakulane 16tys mth, wiec jak masz szczęście może trafisz z dobrym przebiegiem ale standardowo jak kolega wyżej też to ujął 10000 tys ma na luzie, jak masz dobrego znajomego mechanika możesz go zabrać posprawdzajcie ciśnienia na skrzyni takie podstawowe rzeczy żeby chociaż ogólnie wiedzieć czy warto się nim interesować jak tak macie na niego oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mangusta    0

dziekuje za cenne podpowiedzi ale po ogledzinach oraz Waszych wypowiedziach odpuszczam ten temat widac bylo ze swoje juz przeszedl wiec lepiej nie wdepnac na mine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

raczej trudno będzie trafić na cięgnik nie wyjechany za dobre pieniądze, miny tak czy owak możesz nie uniknąć trzeba się z tym poprostu liczyć i pomyśleć co będzie jak coś nawali. Z Case z tamtych lat to jeszcze MX jest chyba wart uwagi ma dobre opinie, dość prosty w budowie łatwiej o mechanika bo bez kompa idzie coś zrobić no i dużo popularniejszy ale i też może być nieco droższy mimo prostszej budowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

Mx zdecydowanie tak tylko nie wystrasz się kultury pracy skrzyni bo w nich to standard szarpnięcia i podobne zjawiska tak jest i tyle za to są proste i wytrzymałe sam miałem takiego kupić mx 150 z niemiec ale handlarz z polski zdążył mi go urwać sprzed nosa i przywiozłem deutza, ale MX jak najbardziej godny polecenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefan00    0

 witam znawsów ciągnika CASE  CS  120  ,,,,,mam problem z półbiegami  , jak przeżucam to mi sie mylą  , morze ktoś wie co to jes za przeczyna ,,czekam na wiadomość ,,dziękuje,,,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefan00    0
5 godzin temu, Stefan00 napisał:

 witam znawsów ciągnika CASE  CS  120  ,,,,,mam problem z półbiegami  , jak przeżucam to mi sie mylą  , morze ktoś wie co to jes za przeczyna ,,czekam na wiadomość ,,dziękuje,,,

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanos1781    0
Dnia 27.05.2021 o 12:59, Stefan00 napisał:

 witam znawsów ciągnika CASE  CS  120  ,,,,,mam problem z półbiegami  , jak przeżucam to mi sie mylą  , morze ktoś wie co to jes za przeczyna ,,czekam na wiadomość ,,dziękuje,,,

 

Jak ci się mylą? Wytłumacz to bo twoja wiadomość w tym temacie jest tak napisana że nie wiadomo o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanos1781    0
22 godziny temu, konrad28 napisał:

Może mi ktoś powiedzieć co oznacza błąd "14".  W Case CS 120

 

 

Screenshot_20210608-180240.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj