Przemoo10

John Deere z serii 2254-64- Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Polecane posty

Przemoo10    0

Witam

Zamierzam kupić john deere 2264. Panowie i Panie prośba do was, na co zwrócić największą uwagę przy zakupię pod względem mechanicznym jak i elektronicznym. Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

ja posiadam 2064 ale co prawda wielkiej różnicy niema między serią 20 a serią 22, patrz na stan żmijek czy nie są już ostre i czy nie ma za dużej przerwy między żmijką a odbudową, stan klepiska stan sit, stan drewnianych klocków na wytrząsaczach czy niema za dużego luzu ale luz też jakiś musi być, stan zębatek i łańcuchów na podajnikach pochyłych, co mechaniki to jeszcze stan całego mechanizmu do spowalniania motowideł i czy działa to i ogólnie sprawdzenie wszystkich czujników i funkcji czy wszystko działa, między innymi silniczki od ustawania klepiska obrotów młocarni i obrotów wentylatora i czy czujniki pokazywają wartości na wyświetlaczu, stan mechanizmu motowideł(taka jakby gwiazda w środku rolki na łączeniach plastiki) czy to już nie jest wyrobione bo jak jest to przy zbieraniu lezącego zboża mogą motowidła wyskoczyć z rolek, warto przyjrzeć się wszystkim paskom, sprawdzić stan ramienia targańca napędu kosy i sam stan kosy i bagnetów, warto też zobaczyć czy noże sieczkarni są jeszcze ostre co do elektroniki tam niema co się psuć gorzej jak już ktoś tam kombinował podrostu należy sprawdzić czy każda funkcja działa a i rzecz ważna Niewinem czy dobrze ta rzecz nazwę na takiej jakby przekładni bezstopniowej co sie to zwęża i rozszerza tam w tych kombajnach lubią popuszczać uszczelniacze i czy już czasem nie leci to chyba na tyle w razie pytań to pytajcie na pod nr gg 8153068

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Odświeże temat :) Ktoś wystawi mi opinie na temat kombajnu JD 2254 ? To najmniejszy z serii, wartny uwagi? Posiada ktoś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Podłącze się do tematu. Szukam kombajnu i cały czas nastawiony byłem na Dominatora 108 ale ceny sa delikatnie mówiąc kosmiczne Dlatego mam też na uwadze JD 2064. https://www.otomoto.pl/oferta/john-deere-2064-1996-rok-ID6ziag7.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Co powiecie o tym. Może w przyszłym tyg pojade go obejrzeć 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442
4 godziny temu, robertmoczko napisał:

Podłącze się do tematu. Szukam kombajnu i cały czas nastawiony byłem na Dominatora 108 ale ceny sa delikatnie mówiąc kosmiczne Dlatego mam też na uwadze JD 2064. https://www.otomoto.pl/oferta/john-deere-2064-1996-rok-ID6ziag7.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Co powiecie o tym. Może w przyszłym tyg pojade go obejrzeć 

 

Wiesz z wyglądu ładny :D. 6-klawiszowce zazwyczaj tańsze, bo nie każdy chce taki duży kombajn ( zależnie od tego jakie ma pola, odbiór ziarna itp ). Za niecałe 100 tyś zł netto nie wymagaj bardzo dobrego stanu technicznego. Ogólnie dołożysz 30-40 tyś zł i maszyna będzie śmigać pod warunkiem, ze silnik w miare. Ważne, żeby padniętego nie kupić, szkoda się męczyć. zobacz stan: pasów, cepów, opon, funkcje elektryczne, stan hedera, łancuchy elewatorów, hydrostat i stan węży hydro...

@Mikruss ; za ile te 2256, i jaki stan. Na olx widze to sprzedający wołają nawet 180-190 tyś netto. Normalnie szok, za maszyne prawie 20 lat, która za granica raczej nie stała pod wiatą cały rok tylko od rzepaku po qq sezon robiła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Z 6-7 lat temu tesciu dokładnie od niego kupił 2066 i zadowolony jest, fakt dołożyli z 50 w parę lat, ale zrobili porządnie, e to kosztuję.  Drugi znajomy też od niego kupił ale  z 4 sztuki obejżał w Czechach z nim jak kupił, 3 sztuki nie było specjalnie co  kupować, dopiero 4 okazał się dość.. Byłem u niego taki sobie, ale ma  przerób maszyn.  Gość ma zawsze parę sztuk takich, jest w czym wybierać.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Aha, to juz troche stoi na olx, Widziałem go jak swojego kupowałem, był daleko ode mnie to nie oglądałem go . Zreszta nie dał bym tyle, nawet jakby miał być taki idealny. 17 lat to już sporo, same węże hydrauliczne to na wykończeniu sa. Materiały już sie starzeją, ryzyko awarii większe. Oczywiście, sam kupiłem używany, no cóż finanse i po drugie nie bedzie mocno obciązony w żniwa. Moi koledzy i duzi gospodarze ( czasem kupuje używane maszyny z olx, od rolników ) co mają po 80-100 ha do koszenia, nie umieją naprawiać usterek  i cierpią na brak czasu to wybierają jednak nowe kombajny. Jest korzystna polityka raatalna Claas czy JD lub NH. Ale jak mówię, to zależy od finansów...

Spadek sprzedaży nowych kombajnów na zachodzie europy jest i u nas widoczny, stąd takie ceny ( we Francji -40% na ten rok 2017 ). To się wszyscy trzymają z ceną. Tańsze JD z serii 22xx i 20xx jak widze na olx znalazły nabywców, czyli ruch jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Wiesz co, może rzeczywiście był troche później. Ja swojego w pażdzierniku kupiłem. Ale na pewno po 20 października juz był na olx. Pamiętam ogłoszenie, były tam jeszcze zdjęcia z Danii, podczas żniw i jedno z małymi dziećmi na tym kombajnie. Nie kojarzyłem sprzedającego, choć mi pisałeś o zakupie kombajnu od tego człowieka. Ja w swoim zmieniam łożyska, zdjąlem elewator kłosowy ( zebatki i łożyska do wymiany) obejrzałem dalej, no i w sumie postanowiłem zmienić prawie wszystkie od wysypu w zbiorniku po lewej i prawej stronie. Mam dobry dostęp teraz, kto to bedzie kiedyś robił jak padnie w sezonie?? Łozyska niektóre mają spory luz ( ale nie większy niz 50% zużycia łożyska, łożyska ZVL czy kraśnik taki luz juz jako nowe mają, szok!!! ) ale dopiero po umyciu ich. Tak to luz mały lub wcale, ale rozebrałem kilka i smar był zastygnięty i dodatkowo kurz. Koledzy z forum podpowiedzieli, ze lepiej wymienić. Koszt to średnio 80-95 zł ( lozyska typu D 206 ), a droższe 120 zł,najdroższe jakie kupiłem to 230 zł, firm INA lub SKF ( kupiłem jedno JD oryginał, otwieram opakowanie a tu INA! wiec kupuje juz nie w JD :D ). Koszt łożyska pasującego firmy ZVL to tylko 16,50 zł w agromie, ale jaki mają luz jako nowe, szok!! Takich szkoda zakładać. 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Bardziej pasował by mi 2056 albo 58 ale jeśli trafi się fajny 64 to też ok. Kombajn ma być głównie na usługi. Ogólnie to szukam tez dominatora 108 ale ceny są mocno zawyżone. Myśle ze JD z 20xx to dobra alternatywa dla Claasa chociaż JD jest bardziej naszpikowany elektronika a to nie zawsze jest w starszych maszynach dobre. Rozmawiałem z kombajnista który pracował 15 lat na 2264 i bardzo chwalił ten kombajn a kosił średnio 700 ha na sezon Mam mętlik w głowie ale do wiosny coś znajdę... chyba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442
39 minut temu, robertmoczko napisał:

Bardziej pasował by mi 2056 albo 58 ale jeśli trafi się fajny 64 to też ok. Kombajn ma być głównie na usługi. Ogólnie to szukam tez dominatora 108 ale ceny są mocno zawyżone. Myśle ze JD z 20xx to dobra alternatywa dla Claasa chociaż JD jest bardziej naszpikowany elektronika a to nie zawsze jest w starszych maszynach dobre. Rozmawiałem z kombajnista który pracował 15 lat na 2264 i bardzo chwalił ten kombajn a kosił średnio 700 ha na sezon Mam mętlik w głowie ale do wiosny coś znajdę... chyba 

Kolego, jak kombajn na usługi to szukaj czegoś młodszego niż około 20-lenie maszyny. Kto w sezonie będzie na Ciebie czekał aż naprawisz kombajn?? Na cześci czeka się też kilka dni. Sensowne jest kupienie 6-klawiszowego, bo tu chodzi aby jak najwięcej skosić w tym czasie. Żniwa sierpniowe to teraz max 10 dni.Większa awaria i masz po sezonie. Odnośnie Claasów, to stany techniczne podobne jak w JD. Też myślałem o modelu 108 ale cenowo były  wyżej niż np JD 2256 a zużycie eksploatacyjne takie same i większe niż w JD. Tu link na 2056 z olx : https://www.olx.pl/oferta/john-deere-2056-CID757-IDlSIwa.html#296c9462f9 , zaczynał od 150 tyś, teraz 122 i stoi nadal. Kombajna nie widziałem, nie wiem jaki stan, ale pewnie coś w nim jest skoro cena spada a nabywcy nie ma. Odkąd ruszyły zaliczki dopłat, sprzedaż używanych maszyn ma się dobrze :D @Mikruss : przeglądacie już swojego JD aby był gotowy na sezon? naprawiałeś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Nic nie robilismy. Kosil w te zniwa w okolicy na uslugach i nic sie dzialo. Pojedzie w pole to sie zobaczy.

Btw znajomy ma od 97 roku 2266 chyba i kosi rocznie prawie ponad 300 ha a kupil uzywke i ani mysli zmieniac kombajn bo pozniejsze juz nie byly takie twarde a na nowego tez fo stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442
Dnia 11.12.2017 o 13:53, robertmoczko napisał:

Podłącze się do tematu. Szukam kombajnu i cały czas nastawiony byłem na Dominatora 108 ale ceny sa delikatnie mówiąc kosmiczne Dlatego mam też na uwadze JD 2064. https://www.otomoto.pl/oferta/john-deere-2064-1996-rok-ID6ziag7.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Co powiecie o tym. Może w przyszłym tyg pojade go obejrzeć 

 

Byłes na oględzinach? ?Jak wrażenia? NA olx polawiły sie nowe ogłoszenia JD, przejrzyj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Znajomi odradzili mi JD.  Problem z częściami a druga sprawa że kombajny z Czech i Francji są mocno zmęczone. W moich stronach dominuje Claas. Części praktycznie od ręki i dużo używanych można też jest dostępnych. Dzisiaj oglądałem Lexiona 440 ale nie zdecydowałem jeszcze czy Lexion czy Mega 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Aha, ja swojego teraz naprawiam i części raczej są dostępne.Choć na niektóre czekałem i 10 dni więc naprawy w żniwa to porażka :/  Lożyska sa takie same jak w Claasie, bo sa metryczne. Jest kilka nietypowych części ( sprzęgła przeciązeniowe) to akurat drogie. Ja kupuje części u dealera JD oryginały lub zamienniki, czesto mają z magazynu i sa w dobrych cenach, łożyska kupuje w normalnym sklepie ( INA czy SKF) taniej o 30%. Od dealera JD łozysko też jest z firmy INA zapakowane w pudełko JD :) . Odnośnie lexiona i Megi, porównaj sobie koszty częsci. Do Lexiona sa sporo droższe, no i kombajn jest bardziej zaawansowany technicznie i elektrycznie. Dlatego Lexion i Mega w sumie są w podobnych pieniądzach. A tego JD z linku co podałeś to oglądałeś jednak?

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Nie byłem oglądać.  Wydaje mi się że jest po prostu za tani :) i coś musi w nim siedzieć. Przeglądam też strony z ogłoszeniami w Niemczech i trochę inaczej te ceny wyglądają. Jak jest coś zadbane to musi kosztować .   Jeśli chodzi o części  to tak jak sam napisałeś że nawet 10 dni czekałeś.  Mam pod nosem chyba najlepiej wyposażony w regionie sklep z częściami rolniczymi i wiem co i  jak jest z JD i z Claas. Do Claasa większośc części dostepnych jest prosto z półki. jest wiele dobrej jakości zamienników i są ogólnie tansze niż do JD.  Tak jak pisałem, w mojej okolicy dominuje Claas i dlatego jest dobrze rozwinięta dystrybucja części. Nawet diler i serwis CLAAS jest w okolicy. To że do Lexiona częsci są droższe to wiem. Oczywiście JD to bardzo  dobra i ceniona marka ale skupię się bardziej na czymś z systemem APS. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Jeśli bedziesz potrzebować częsci do Claas to możesz odwiedzić sklep u Gąski ( małopolskie),wpisz w google to Ci wyskoczy ten sklep. ja dziś tam byłem, do claasa rzeczywiście jest mnóstwo cześci , do mojego JD mniej. Mi głownie chodziło o pasy, wszystkie bez problemu były bo pasują gatesa i innych firm, łożyska są metryczne więc też są bez problemu. Jeśli mieszkasz dość blisko jedz osobiście. Ja kupiłem dziś taniej niz w ich sklepie internetowym ( mniej o około 7-8 %) tylko, ze sporo towaru wziąłem. Mojego JD kupiłem w stanie dobrym a chce zrobić z niego stan bardzo dobry :) w komentarzach w mojej galerii pisze nieco co zmieniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Po obejrzeniu lexionów poniżej 200 tyś stwierdziłem ze to chyba nie ma sensu. Trzeba będzie rozszerzyć front poszukiwa o JD i New Holand. Jak w ogóle oceniacie wydajność 2264 ? Jak sobie radzi z jednym bębnem? Znajomy mechanik specjalizujący się w NH poleca mi też coś z serii TX 66 lub 67. Wybiorę się z ciekawości obejrzeć tego https://www.otomoto.pl/oferta/john-deere-2264-ID6yXf5b.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
Dnia 11.12.2017 o 22:52, Mikruss napisał:

Nic nie robilismy. Kosil w te zniwa w okolicy na uslugach i nic sie dzialo. Pojedzie w pole to sie zobaczy.

Btw znajomy ma od 97 roku 2266 chyba i kosi rocznie prawie ponad 300 ha a kupil uzywke i ani mysli zmieniac kombajn bo pozniejsze juz nie byly takie twarde a na nowego tez fo stac.

Ten nasz znajomy ma model 2064, pola są naprawdę dopilnowane co owocuje wysokim plonem + dobre ziemie. W ciągu dnia (czyt. 9:00-21:00) koszą nim 40ha, jest bardzo zadowolony z maszyny, kusiło go żeby kupić nowego JD ale na razie dał sobie spokój.

Model 2254 kupiłem w listopadzie, zacznę go przeglądać dokładnie to będę więcej wiedział, póki co wszystko działa, skosił w tym roku 120-150ha tak "koło domu" u tego sprzedawcy https://jura.otomoto.pl/

 Generalnie mocno siedzi w kombajnach i sieczkarniach Claas, głównie Lexion, ciągniki JD, wszystko ciągnie z Danii rzekomo w "dobrym"  stanie (jak sam mówi szrot się nie sprzedaje), robi mnóstwo usług w kraju, to co ma wystawione w ogłoszeniach to niewielka część maszyn do sprzedania (cały czas jest kilkanaście kombajnów  Claas pod dachem do sprzedania, różne modele, różne ceny). Więc po konkretne info najlepiej zadzwonić osobiście.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj