Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saszeta    164

@farmermf i owszem. Ale sporo osób nie zrezygnowało bo chciało ciągnąć hodowlę a szans równych nie mieli. Nawet ty nie miałeś skoro musiałeś poniekąd zrezygnować

Ja nigdy nie występowałem o żadne prowy i nikomu maszyn nie zazdroszczę jak sobie na nie zapracował.

@nikita ja dla idei nigdy nie pracowałem. Ale mam trochę inne podejście do czego służy ziemia. Bo sąsiad(adwokat z warszawy))ma 110 ha wierzby (bo kiedyś była taka moda ale tego już nie da się wyciąć bo to drzewa i 25 ha tarniny ekologicznej. I tym sposobem też jest rolnikiem, "produkuje" i pracuje dla pieniędzy. A że oset się rozsiewa to co go to obchodzi. Ale 130 ha jest zmarnowane. Ostatni rok tarnina. Teraz będzie łąka ekologiczna.

Na stronie arimr jest wykaz pól do których płatności nie przysługują bo w maju 2004 nie były w dobrej kulturze. Co ciekawe nie ma działek na których w 2006 rosły samosiejki grubości 10-15cm (sam je usługowo wycinałem). 160 ha "rolnika" z Wrocławia z którego kopalni szedł tłuczeń na budowę autostrady. Za to są działki półhektarowe rolników którzy i tak dopłat nie biorą. I dlatego też twierdzę że dopłaty obszarowe psują rynek handlu ziemią. Ja graniczę z 4 sąsiadami. Z Warszawy, Wrocławia i Poznania. Najmniejszy ma 70 ha łąki ekologicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

To nie dopłaty psują rynek, tylko brak zakazu sprzedaży ziemi rolnej przedsiębiorcom , oraz brak kontroli nad takimi pseudo rolnikami. W jakimś państwie jest instytucja która ma prawo pierwokupu przy każdej transakcji ziemi rolnej i pilnuje by grunty takie trafiały tylko w ręce rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Wczoraj dzwoniłem do agencji bo wystawiła papiery w necie że będą duże działki do sprzedania jeśli dzierżawca nie wykupi i chciałem sie dowiedzieć coś więcej na temat tych działek. Dostałem odpowiedź że na praktycznie wszystkie dzierżawione działki są już podania od dzierżawców o wykup. Więc ja zapytałem: a co z tym wydzeleniem 30% jeśli ktoś ma ponad te 300 czy 500 ha. Powiedziano mi że dzierżawcy mają pieniądze i dzierżawy mają porozpisywane że jak nie ten kto uprawia to kupi rodzeństo czy dzieci. Więc indywidualni rolnicy i tak niewiele skorzystają z tej ziemi. Jedynie ustawa przymusi dzierżawców do wykupu. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Bo ta ustawa tylko i wyłącznie miała za zadanie pogonić dzierżawców by zasilili kasą budżet. W topagrar jest artykuł w którym województwie ile jest dzierżaw i teoretycznie ile musi być zwrócone do ANR. Pamiętam że w podlaskim to do zwrotu ma być tylko 500ha. :lol: Tak że się na kupujemy ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

no i koło sie zamyka chociaż chcesz kupić ładny kawałek to nie masz szans na to . tak to już jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
....Powiedziano mi że dzierżawcy mają pieniądze i dzierżawy mają porozpisywane że jak nie ten kto uprawia to kupi rodzeństo czy dzieci. Więc indywidualni rolnicy i tak niewiele skorzystają z tej ziemi. Jedynie ustawa przymusi dzierżawców do wykupu. ;/
a myślisz dlaczego nie ma kredytów na zakup ziemi? Myślisz skąd mają pieniądze? Ja usłyszałem jak teraz pytałem o kredyt - przyjdzie pan z biznesplanem w lutym ;) Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zawsze na luty dostaja nowa pule z agencji :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Województwo-suma dzierżaw od ANR-grunty które zostaną wyłączone.

zachpom.290900ha-30000

lubuskie-69300-9000

dolnosl-201300-19000

pomor-114900-12500

kujpom-102200-11000

wlp-224900-28000

warm-maz-186700-16000

mazow-25200-500

podl-33100-500

łodzkie-16200-800

lubelskie-82300-2500

świet-8800-150

pokarp-25400-800

małop-9200-200

śląskie-28200-1000

opolskie-86700-15000ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Dziwnie krótkowzrocznie patrzycie. Co Wam przeszkadza czyjaś wierzba energetyczna, tarnina, czy inne orzechy ?

Boli, że się ziemia marnuje? Mnie jeszcze bardziej bolało, jak żyto było po 250zł, a owies po 200.

Saszeta, wolałbyś, żeby Twoi sąsiedzi zamiast krzaków nasadzili ziemniaków ??

Wyjaśnię od razu, że sam nie mam ani ara żadnej ekologii, żadnych poplonów itp. Po prostu za bardzo lubię jeździć po polach i lubię, jak ładnie rośnie, a co miałbym oglądać, ekologiczne chwasty na plantacji orzechów ?

Ale cieszy mnie, że inni tak nie myślą i dzięki wyłączeniu ziemi z tradycyjnej uprawy przestają konkurować ze mną na rynku zbóż ,rzepaku itd.

Cieszy mnie również, że w nowej polityce rolnej jest przewidziane 7% na tzw. "zazielenienie", co de facto oznacza przymusowe odłogowanie, a więc żywności będzie jeszcze mniej, a więc będzie jeszcze droższa.Do tego dołóżmy rozwój biogazowni - następne hektary na cele nie związane z produkcją żywności. Wystarczy popatrzeć na rynek światowy - brakuje kukurydzy, bo USA przerabia ją na spirytus, brakuje cukru, bo Brazylia przerabia trzcinę cukrową na spirytus. Jeżeli taki trend się utrzyma, to za kilka lat nikomu nie będą potrzebne dopłaty, a ziemia będzie kilkakrotnie droższa niż dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

nie. Wolałbym to ja mieć możliwość kupienia tej ziemi. Żeby z tego lepiej żyć.

A dla tamtego to lepsze oprocentowanie jak w banku

Ustawa mówi że ziemi nie rolnik nie może kupić. Ale urzędnicy nie odpowiadają za swoje grzechy wiec jest jak jest

A obowiązkowe odłogowanie w starej ue już przerabiali. Teraz na odłogach głównie rzepaki na biopaliwo Zobacz na ceny żywności w tym roku. Faktycznie brakuje i dlatego za bezcen

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Ale właśnie o tym pisałem, gdyby zlikwidowano wszystkie "ekologie" i inne takie kupiłbyś ziemię Ty i inni rolnicy wkoło i żaden nie żyłby lepiej, tylko więcej byście się narobili i taniej sprzedali.

Odłogi przerabiali i wycofali się , a teraz wraca nowe :)

Unia działa na zasadzie "nie wie lewica, co czyni prawica"

Edytowano przez redek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Wczoraj dzwoniłem do agencji bo wystawiła papiery w necie że będą duże działki do sprzedania jeśli dzierżawca nie wykupi i chciałem sie dowiedzieć coś więcej na temat tych działek. Dostałem odpowiedź że na praktycznie wszystkie dzierżawione działki są już podania od dzierżawców o wykup. Więc ja zapytałem: a co z tym wydzeleniem 30% jeśli ktoś ma ponad te 300 czy 500 ha. Powiedziano mi że dzierżawcy mają pieniądze i dzierżawy mają porozpisywane że jak nie ten kto uprawia to kupi rodzeństo czy dzieci. Więc indywidualni rolnicy i tak niewiele skorzystają z tej ziemi. Jedynie ustawa przymusi dzierżawców do wykupu. ;/

 

 

http://www.anr.gov.pl/web/guest/welcome/-/journal_content/56/358/911793?redirect=%2Fweb%2Fguest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Województwo-suma dzierżaw od ANR-grunty które zostaną wyłączone.

zachpom.290900ha-30000

lubuskie-69300-9000

dolnosl-201300-19000

pomor-114900-12500

kujpom-102200-11000

wlp-224900-28000

warm-maz-186700-16000

mazow-25200-500

podl-33100-500

łodzkie-16200-800

lubelskie-82300-2500

świet-8800-150

pokarp-25400-800

małop-9200-200

śląskie-28200-1000

opolskie-86700-15000ha

 

Zgadza sie u nas bedzie najwiecej ziemi do kupienia, w mojej gminie bedzie około 5tys. ha. Ale kierownik z ANR mówi ze bedą to dzielić na działki 25-30ha i takie bedą sprzedawać, bo tyle wynosi średnia powirzchnia gospodarstwa w gminie. Wątpie zeby mniejsci rolnicy kupili takie działki. Ja mam obecnie ponad 30ha i napewno takiej działki nie kupie. I albo te działki wrócą do dzierżawców albo wykupi zachód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mało wam to wpadnijcie do nas :) niedaleko mnie ogłaszaj sprzedaz dawnego PGR w sumie ponad 260 ha z budynkami cały kompleks :) za jedyne 6100000zł wywoławczo :) z czego ornego 120ha, 50 łaki i pastwiska, obory, wiaty, gorzelnia itd.

 

http://www.anr.gov.pl/service-broker-portlets/DownloadServlet?inline=true&repositoryId=default-repository&attachmentId=67383&fileSize=233472&fileName=1-15+wykaz+-+Przytoczno.doc

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
zawsze na luty dostaja nowa pule z agencji :)
oby bo ponoć dostanę go bez problemów tylko papiery mam złożyć.

 

Dziwnie krótkowzrocznie patrzycie. Co Wam przeszkadza czyjaś wierzba energetyczna, tarnina, czy inne orzechy ?Boli, że się ziemia marnuje? ....
nie. Wolałbym to ja mieć możliwość kupienia tej ziemi. Żeby z tego lepiej żyć....
Przenoś gospodarstwo w moje okolice, teraz idzie w przetarg 500ha (489 lub 498) z budynkami ;>

Poza tym za jakieś 10 lat możliwość wykupowania gospodarstw co mają po 5-10ha i ludzie trzymają je aby przejść na emeryturę.

 

mało wam to wpadnijcie do nas :) niedaleko mnie ogłaszaj sprzedaz dawnego PGR w sumie ponad 260 ha z budynkami cały kompleks :) za jedyne 6100000zł wywoławczo :) z czego ornego 120ha, 50 łaki i pastwiska, obory, wiaty, gorzelnia itd....
dokładnie, u mnie też jest jak pisałem wyżej trochę do wzięcia. Tylko trzeba się przenieść.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Jeżeli to teraz rozumiem to znaczy że w ciągu kilku lat będzie można przy dobrej zasobności portfela ostro powiększyć areał. W końcu nie każdy dzierżawa będzie miał pieniądze na wykup gruntów. ;)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

napisałem w przenośni. U mnie głodu ziemi nie ma. Sam mam 15 ha w dzierżawie z agencji i cieszę się że jeszcze nie wykupiłem. Wcześniej miałem jeszcze 11 ha blisko i oddałem. Teraz będzie 4 przetarg to pewnie cena z 30% zleci. Patrząc na wykaz przetargów u mnie to sprzedają co się da. Nawet po 7 tyś/ha wyjściowa. I to po 4-5 przetargów i dalej nikt nie bierze.

Wydaje mi się że bruksela juz ustaliła że wpr po 2013 się ukróci a nasz rząd korzystając z popytu i ceny dlatego wypycha co się da. Skoro burza wisi nad ue to tym bardziej nie ma pewności co do wpr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zeby sprzedawali sama orna to by sprzedali szybko ale taki cały pgr to chyba ciezko sprzedac w sumie 170ha uprawnej ziemi w hu... budynków w gratisie zabytki kultury itd :) u nas w prominiu 15km nie ma wogóle zimi z anr poza wymininym wczesniej pgr przytoczno jakies 20km od mnie. jakbym miał w prominiu 10km cos do kupienia o wiekszej powierzchni nawet bym długo nie myslał :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

ale co usunięte ?? strona ANR ?? właśnie byłem działa ;)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

No to w końcu po ile u was jest najtańsza ziemia 5,6klasy za ha? Najtańsze propozycje. Tylko to teren nie jakiś bagienny i w żadnym przypadku górzysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj