Skocz do zawartości
Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny

No to chyba sobie raczej Ty możesz odpowiedzieć przy dzierżawie policz nakłady, czynsz itd i wyjdzie Ci. Przy kupnie każdy inaczej to rozpatruje bo dla jednych jest to inwestycja i jako taki kapitał dla innych ziemia ma się zwrócić w jakimś okresie.

milanreal1    290

Ku.wa, już 3 dni wciskam ten temat by sprawdzić ceny ziemi, a tu referaty po pół strony o c..j wie czym. ;[

Dokładnie mi też się przestało to podobać. Jak ktoś ma coś do dodania nt tego o czym mówi @tomaszpa itp to zapraszam do jego tematu jaki założył kilka dni temu.

A teraz rozmawiamy na temat, jak nie to % lecą.

maniek33    35

Jak u Was kształtują się ceny użytków zielonych w stosunku do gruntów ornych? Wszędzie podawane są ceny gruntów ornych - nawet w GUS ....

Wiadomość z agroFakt.pl

maniek33    35

Ok. A po ile chodzą u Ciebie grunty orne? Chodzi mi o różnicę pomiędzy "ornymi" a "łąką".

tomaszpa1    0

maniek33, łaki teoretycznie sa tansze po około 5 tys od ziemi ornej ale to tez w zaleznosci gdzie . bo niektorzy maja łaki nad rzeka ale czesto sa zalewane to nawet mozna po 10 tys zł /ha kupic tylko ze 2 lata zbierasz a nastepne dwa lata mozesz nawet tam nie wjechac z kosiarka

maniek33    35

No właśnie. Mam okazję kupić parę ha łąk. Większość to tereny podmokłe. Średnia cena agencyjna gruntów ornych w mojej okolicy to około 15 tys/ha. Zastanawiam się ilę mogę dać za taką łąkę.

tomaszpa1    0

jezeli orne po 15 tys to za łąke powiedzmy te 10 - 12 tys mozesz dac jezeli oczywiscie wobec twojego kalkulacji bedzie to sie opłacac.

silva    18

35 tys za ha. Brak dużych kawałków. Oczywiście przy lesie bez utwardzonej drogi dojazdowej

Lukasz1987    57

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/45046-czy-waszym-zdaniem-poziom-rolnictwa-ma-wplyw-na-cene-gleb/page__view__findpost__p__808790

tutaj odpowiedź

ceny ziemi:

IV klasa 3 ha w prostokącie 11 tyś/ha

IIIa klasa 1 ha w kwadracie 20 tyś/ha

IIIb klasa 2 ha w prostokącie 150 tyś/ha poszła pod inwestycje przy drodze krajowej

dzierżawa z gminy 30ha, 25 ornego, klasa IIIa/b 1150 zł czynsz + podatek, dopłaty rolnika, umowa 5 lat

Edytowano przez Lukasz1987

Tygrysek    21

witam serdecznie mam okazję kupić 1.8 ha pole 4-5-6 klasa zaraz za wioską i (05ha lasu i 05 ha pola) w kawałku 4-5 klasa ok 2.5 km od wioski za całość chce sąsiad 80 tys. warto proszę o opinie dodam że u nas występuje głód ziemi woj podlaskie

ChiquitaB    50

trochę drogawo. u nas jest tak że ludzie by chcieli kupować ziemię ale jak było na sprzedaż 20h po 30tys za h to ogłoszenie pół roku wisiało i nikt nie chciał cena spadła do 20 i w tydzień ziemi nie było

tomaszpa1    0

własnie słyszalem o takiej sytuacji jak ty mowisz ze jeszcze rok , dwa do tyłu przykładowo brali ziemie po 30 , 35 tys za ha i nikt sie za wiele nie targował a teraz nie chca dac wiecej jak po 25 tys. pisze o tym poniewaz osoba ktora mi to mowiła mieszka w twoich stronach. niech sie tylko skoncza kredyty preferencyjne to zobaczymy czy ceny nie spadną chociaz troche. juz widze ze ziemi jest coraz wiecej do sprzedazy a kupujących nie az tak duzo przy obecnych cenach u mnie po około 25 tys/ha

ChiquitaB    50

bodajże w moich rodzinnych stronach do dzisiaj jest na sprzedaż 12h w jednym kawałku za 30tys od H i tylko ktoś wziął to w dzierżawę a sprzedać nie sprzedali od prawie roku

rogas    16

Odnośnie ziemi i lasu.

Wartość lasu może być skrajnie różna w zależności jaki to jest las. Jego wartość może wynosić od 10 do nawet 60 tyś za ha. Wszystko zależy od jego prowadzenia.

Osobiście to 80 tyś to sporo za 1,8 ha.

W zeszłym roku moi rodzice kupili 2.91 ha w jednym kawałku klasa 5 i 6 ale jest to rędzina (plon jęczmienia w pierwszym roku 5t/ha a pote dość zaniedbane i zaperzone) za 45 tyś zł. Dodatkowo pole jest zaliczone do meijscowości gminnej. Jak uda mi się kupić jeszcze jedną działkę obok to będę mógł zacząć kombinować ze zmianą przeznaczenia terenu i próbować dzielić na działki budowalne jak by była taka konieczność.

badyl321    0

Ale macie promocje u nas kupno ziemi lub dzierżawa jest prawie nie możliwa choć mieszka w woj świętokszyskim i wydawało by się że ziemia najtanisza powiat kazimierski i wszyscy się nastawili na warzywa zwłasza po ubiegło rocznych cenach teraz jest tragaedia ale mniejsza o to.Po prostu u nas w tym powiecie jest tak popyt na ziemie a np już w promieniu 30km woj świętokrzyskie nikt pola nie chce kupić i stoją ugory a u nas jest tak że gospodarstwo warzywne jedno obok drugiego i sie licytują u nas w tym roku jakiś miesiąc tem gość sprzedał pola 1ha za 120tyś normalnie szok gdzie średnia cena to 30tyś i w górę dodam że przy tej cenie doszło do licytacji dwóch sąsiadów.;d

rogas    16

Nie to głupota :) . Może tam jakieś skarby są....

Nawet jak są skarby to należą one do Skarbu Państwa. A jak będziesz prowadzić poszukiwania, znajdziesz i nie oddasz to nawet ileśtam lat można dostać..

tomaszpa1    0

rogas, znam goscia ktory wykopał dwie szable z pierwszej wojny swiatowej ktore znajdowaly sie pod ruinami starego budynku gdzie zamieszkiwali kiedys żydzi . sprzedał te szable i za ta kase starczyło mu zeby kupic 10 ha pola i jeszcze garaz pobudował ale to było 15 lat do tyłu.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni