Skocz do zawartości
Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
Impor    0

Witam serdecznie. Może Wy poradzili byście mi ile mogę dostać za ziemie. Mam 7h ziemi 4h klasy IIIb, IV 3h V i VI. Nie jest to niestety w 1 kawałku a podzielone na kilka. Woj. łódzkie powiat Łask. Na jaką cenę mogę liczyć według was ? Pozdrawiam.

damian40000    85

u nas we wsi są do sprzedania dwa kawałki 2 i 4 ha. Klasa 3 i 4. Obydwa są wystawione za 40tys za hektar. Chętnych narazie brak.

Edytowano przez damian40000

lorakw    0

Witam! Tak czytam o tych cenach i jestem bardzo zaskoczony tak wysokimi cenami ziemi. U mnie (mazowieckie,pow. łosicki) ceny są o wiele niższe. Wahają się tak w przedziale od 8 tys do góra 20. Ziemia jest bardzo zróżnicowana. Nie mam pojęcia dlaczego jest taka różnica cen.

Może jest ktoś z moich okolic i chce się wypowiedzieć na ten temat?

pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

Miras258    0

my kilka lat temu kupilismy morge (ok 60 arów) za 8 tys. to stosunkowo niedużo patrząc na posty pozostałych. działka prosta bez zadnych przeszkod. ziemia III lub IV klasy. w mojej okolicy tak wlasnie sie kształtują ceny. zdarza sie jednak ze nie ma chetnych na pole i jest sporo ugorów co mnie troche dziwi <_<

Miras258    0

poniewarz trzymam bydlo i krowy mleczne i nie mam budynkow na powiekszenie chodowli, wiec nie ma sensu dokupywac pola. <_<

silva    18

O kurde jak są ugory to kupuj i bierz w dzierżawe. Na polu myśle ze jest lżej niż z krowami. Tylko potrzeba sprzętu

Miras258    0

nie mam niestety warunków na magazynowanie zboza. musiałbym zaraz w zniwa jechac i handlowac co nie ukrywam ze przy braku czasu jest nie na ręke. Ale moze Silva dobrze mówisz :rolleyes:

Edytowano przez milanreal1

cezar903    1

W moim rejonie(świętokrzyskie, pińczowski) panuja taka sytuacja, że ziemia jest stosunkowo tania, ale nie ma chętnych bo nie ma dużych gospodarzy. Jeżeli na sprzedaz bylby jakiś kawałek 5 ha to już byliby tacy, którzy by walczyli o niego. A powiem wam ciekawostke jak jest mentalność ludzi, np. jeżeli pracuje w jakimś zawodzie(również prowadze gosp.), a chciałbym dokupić ziemie to niektórzy by podnieśli cene o 4-6 tyś, i powiedzieliby ,,jak to? nie masz tyle?Przecież dużo zarabiasz''

Edytowano przez cezar903

MARIAN1056    0

Mam okazje kupić ziemie IV klasy za ok 15 tysiecy za hektar jednak przez ostatnie 3 lata nic tam nie było zasiane, jak myślicie warto?

Marian zależy ile tej ziemi tam masz w kawałku i czy daleko od gospodarstwa.

U nas takiej ceny dawno już nie ma dlatego ja bym brał bez wahania.

Po 3 latach odłogowania to w pierwszym roku nie masz co liczyć na bardzo wysokie plony, ale przy dobrej agrotechnice szybko nadrobisz.

silva    18

Ja bym również brał bez wahania. ładny kawałek. Nie za drogo. A właśnie to jest plus że ziemia wypoczęta. Pryśnij jakimś glifosem i będzie git.

MARIAN1056    0

Teraz to wygląda jak ekologiczne pole... Fakt że IV klasa to aż taka super nie jest,ale cena myśle nie jest wygórowana

Kristof82    0

Dużo zależy też od tego gdzie jest to pole,bo jeśli koło lasu gdzie dzików i innych zwierząt sporo ,a pole jest górzyste to ja bym sie zastanowił i wolał dopłacić pare tysiecy i miec lepsza ziemie i nie mieć problemów. A różnica w cenie po kilku latach sie z nawiązką zwróci!!!

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

robert812    51

Mi się trafia kawałek 5ha do kupna po 20tys i dodatkowe 4ha przez miedzę do wydzierżawienia. Intensywnie rozmyślamy z ojcem ten zakup.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni