Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

przemo1211    0

cena z dnia 23.02.2011 powierzchnia 2,4 ha klasa III,IV 109 tyś za całość. to wychodzi po 45tyś za ha :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Tak panowie ceny ziemi sa juz naprawde wygurowane i watpie zeby szły w góre w dół tez raczej nie pujda po prostu mamy juz do czynienia ze stabilizacją. Nie da sie ukryc ze jesli ktos nie prowadzi produkcji rolnej w ramach działow specjalnych to zakup ha za 30 tysi nie zwroci sie za jego kadencji.

Co do tego ze ludnosci na swiecie przybywa to racja, ale nalezy zauwazyc iz przybywa jej bardzo duzo w krajach rozwijajacych sie takich jak chiny indie i inni producenci tandetnego badziewia tyrajacy w wiekszosci za marne racje zywnosciowe ktorych byt przypomina raczej wegetacje. Wiec jesli nastapi choc niewielki kryzys i właśnie ci ludni producenci tandety sprzedawanej do baogatszych panstw beda mieli trudnosci ze sprzedaża swoich produktow, okaze sie ze żywnosc nie podrożeje choc bylo by jej malo bo nie bedzie na nia stac tych wlasnie tandeciarzy, a jesli wystąpi poważny kryzys to nie ma co marzyc o tym ze rolnik zarobi naprawde konkretna kase i ludnosci w tym momencie moze byc nawet 10 miliardow, bo ci najwieksi odbiorcy i tak nie beda mieli za co kupic żarełka hehe.

U mnie w ostatnim czasie obserwuje iz jest wiecej sprzedających niz kupuacych o ile 2 lata temu sprzedala by sie kazda nawet najgorsz działka to dzis juz ludzi sie dobrze zastanowia czy warto sie w to bawic a nawet nie jeden jako koszt zakupu juz liczy sobie to ile lat bedzie splacal ziemie i koszt oprocentowania dodaje do tej calej imprezy co kilka lat temu bylo nie do pomyslenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

nie wiem jak u was ale w lodzkim srednia cena GUSowska ostatnio spadla...czyzby ziemia osiagnela max. cene?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

a są u was jakieś większe gospodarstwa czy kawałki ziemi do kupienia tak powyżej 100 ha w góre i otrzywiście w jakiej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

u mnie w regionie nie ma takich duzych kawałkow


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

W moim regionie jest kilka przetargów na działki przejęte przez komornika. Jedna wyceniona na 18 tyś/ha, cena wywoławcza 3/4 wartości czyli około 13tys/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U nas się trafiają wystarczy wejść na allegro :) jest 300ha w kawałku za 19tys za ha. Albo prawie 500ha też nie za drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Na srtonie ANR masz przetargi i tam mozna coś ciekawego znaleść w naszym woj. w okolicach Gryfina i Łobza są kawałki po 300-500ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w nocy można zasnąć przyoraniu na takim kawałku ale koszt uprawy jest dużo mniejszy bo jest mało zajeżdżania.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

U nas się trafiają wystarczy wejść na allegro :) jest 300ha w kawałku za 19tys za ha. Albo prawie 500ha też nie za drogo.

 

Ale pewnie musisz wziąć cały kawałek.

300* 19000= 5,7 mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jasne że tak i chyba do tego gospodarstwo jak dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Na srtonie ANR masz przetargi i tam mozna coś ciekawego znaleść w naszym woj. w okolicach Gryfina i Łobza są kawałki po 300-500ha.

 

Z ciekawości w jakiej cenie u was ziemia jest ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

Świętokrzyske, ikupiłem 8ha przy mojej granicy po 18tys.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

Średnio 3klasa ziemi.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już niezłe zakupy jest w co wjechać u w kujawsko pomorskim to za taką ziemię to ok 30tyś.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

30 to mi powiedział na starcie, wyszedłem od niego z śmiechem z domu i powiedziałem ile moge zapłacić. wrócił za 2 tyg i teraz mam 12ha w jednym kawałku 300m od domu.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

U mnie ziemia po 50 tyś za ha i to góra 4 klasa i nie ma możliwości kupienia :( przez co myślę o przeprowadzce niestety to nie jest łatwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

ogromny zasób gotówki trzeba mieć aby się przeprowadzić i prowadzić godne życie na gospodarce, niestety w dzisiejszych czasach aby dobrze sie gospodarzyć na roli to trzeba miec ze 3mln na start. no w zależności gdzie albo 3mln w jednej części kraju albo 6 w innej czesci, skoro takie rozbieżności w cenach ziemi.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Zależy co znaczy godne życie. Znam ludzi którzy mają po 20ha i doskonale sobie radzą. A do tego jest dzierżawa. Tylko nie wystarczą pieniądze. Ważna jest również wiedza i doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Owszem na 20 ha można sobie radzić ale warzywka itd a 20 ha nie ma co konkurować np z 200 ha ;) (tylko skąd brać te ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że ten co ma 20ha to nie jest w stanie kupić od sąsiada kawałka powiedzmy o powierzchni 10ha jak często się zdarza bo po prostu go na to nie stać.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Można mieć 20 ha żyjąc ze zboża i rzepaku i mieć z tego ładne dochody. Trzeba mieć po prostu duuuużo w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj