Skocz do zawartości
Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
rafal13113    99

ceny cenami za 15000 koła jak ceni się z u mnie agencji to jeszcze się opłaca kupić tylko skąd ją wziąść w mojej okolicy dostać ziemię to graniczy z cudem no chyba że kawałeczki ok 0,5 ha tylko do tego to nawet się nie opłaci dojeżdzać <_<

lukas17    0

kupiłem 10ha po 32tyś i ziemi niema w mojej wsi zostało już tylko 3 rolników ja i dwóch innych reszta to tacy po 2-5 haale nie chcą tej ziemi sprzedać;/

Wiadomość z agroFakt.pl

Grzenio    12

Ile dać za dzierżawe 14 ha w jednym kawałku głównie klasa IIIa???

dzierżawa tylko na 3 lata bez pierwokupu....

kubu365    1

ja slyszalem ze w okolicach garbowa 7km ode mnie ktos kupil pole orne 1,2 lkasa glina ,góry i chce przeksztalcic na budowlaną dal szoooook 200tys za 1ha a jeszcze ile trzeba wloszyc w przeksztalcenie na górach

Grzenio    12

u mnie dzierżawy słyszałem że dopłata dla właściciela a podatek na dzierżawce. to wychodzi gdzieś 1,5-1,8 T za ha

a u Ciebie? wyjściowa za 24 ha widziałem 60dt

Dawid777    0

Jak ktoś ma pecha to już szczęscia miec nie bedzie B) ode mnie autostrada jest jakieś 100metrów (jeszcze nie pobudowana) a niektórym u mnie to ona życie uratowała B) tak zarąbani w kredytach byli takim to się zawsze poszczęsci a jak człowiek uczciwie robi i nie pożycza to nigdy takiej niespodzianki nie ma B) B)

bialy2005    193

Tak poczytałem ostatnie 4 stronki to widze niezły rozrzut cen ;) U mnie ceny nie sa wygórowane choc patrzac na to co było 2-3 lata temu to robi sie drogo po 5-6 tys to było maks a teraz za byle piach cenia 10tys. Krece sie szukam zeby cos kupic ale nie za bardzo jest co :) MAm na oku 2,5 ha ale włąnie wiekszosc Vklasa i z cena sie nei wyryuwa powiedzili ze po żniwach bedziemy gadac ale słyszałem że po 10tys :) (matka powiedziłą że zwariowałem tyle dac :) ) Kolega jeszcze na jesieni kupował po 5-6 tys V-VI kl. Wiec nie wiem czy jest sens sie wyrywac :P

lubelskie pow łukowski gmina wojcieszków

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas dochodzą do 35tyś/ha.

Bardzo dużo 35tyś za hektar u nas ceny wahają się zależy dużo od lokalizacji ja kupowałem do nie dawna 15tyś za ha ceny są rozbieżne wahają się od 15-25tyś za ha.

damian1992    72

U mnie na podlasiu, niedaleko łomży hektar ziemi kosztuje około 45-50 tyś, niektórzy sprzedawali także za 60 tyś a nawet więcej za hektar ;):P:), dodam że ziemia nie jest wibitnie dobra,co myślicie o takiej cenie?

adamlupus    2

Tak od 12tys. w górę...jest 10ha w jednym kawałku dosłownie przy samej wsi- właściciel chce po 40 tys./ha ;)

@damian jesteś z okolic Łomży a tak konkretniej? :P

wawer    0

u mnie w woj.pomorskim ceny ziemi 18 tyś a nawet dochodzą do 30 tyś

U mnie na podlasiu, niedaleko łomży hektar ziemi kosztuje około 45-50 tyś, niektórzy sprzedawali także za 60 tyś a nawet więcej za hektar ;):P:), dodam że ziemia nie jest wibitnie dobra,co myślicie o takiej cenie?

Co myślimy o tej cenie jak dla mnie przegięcie nigdy bym nie zapłacił za 1ha 60tyś :),bo za 60tyś to prawie dom postawi w surowym stanie.Znalazł kupca za 60tyś?.

damian1992    72

U mnie właśnie tak płacą ;) , sam się dziwie ale cóż jak ktoś ma kase to niech przepłaca :P

adamlupus-mieszkam w okolicach śniadowa

adamlupus    2

Ludzie baaardzo cenią swoją ziemię ;) głównie przez te dopłaty do ha. Parodia.

@damian ja bardziej Kolno Stawiski :P Sniadowo to dalej od Łomży niż Podgórze jak dobrze pamiętam :)

lambogrand    26

W moich okolicach 30 tys za ha to standard tylko jest taki problem ze jak chcesz kupic juz to ciezko o kredyt (nikt nie ma przeciez gotowki) bo w banku maja srednia 13 tys/ha i wiecej na hektar nie daja a z tego trzeba jeszcze 20% wlasnego wkladu. Dla przykladu jest do sprzedania 10 ha po 30 tys/ha tj 300tys a bank da tylko ok 100 tys zl kredytu tak sie porobilo ze zwykly rolnik niekupi bo niema tak duzej gotowki wlasnej

LukaszZduny    0

Troche przegięcie z tymi cenami ziemi. Przy tej opłacalności produkcji hektar 4 klasy nie jest wart wiecej niż 5 tyś a w moich stronach po 20 sie sprzedaje. 60 tyś to głupota! Wiecej zyska człowiek z lokaty w banku niż z tej ziemi. A jak ktoś liczy na kokosy z unii to niech lepiej sie zastanowi bo dobra ciocia unia staje sie biedniejsza przez nowych członków oraz coraz bardziej chciwa i narazie nie zanosi sie na dopłaty po 2013 roku. Osobiscie bedac w Brukseli to słyszałem oraz od paru mądrych ludzi w Polsce. Ale nasze media niewiele wiecej prawdy mówia jak za komuny. Słychać tylko wielkie kwoty jakie przyznawane sa na rolnictwo ale nikt nie mówi ile do unii wpływa

bialy2005    193

dokładnie jakby dopłaty znikły do ha to cena ziemi poleciałby na łeb na szyje bo nagle byłoby sporo sprzedajacych ;)

dawidg2    30

Ja mam takiego gospodarza koło firmy co mu oferowałem 100tys za ha i tak nie sprzedał no bo akurat tam ma najlepszą ziemie (3 kl) a chciałem tylko 0,5ha

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Narko
      Zapraszam do dyskusji po przeczytaniu artykulu.
      http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/nieruchomosci-ostatnia-chwila-na-zakup-ziemi-rolnej,2208847,4206
    • Przez Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.