Skocz do zawartości
Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
kobra89    66

ja w tym tygodniu kupuje 1,4 hektara laki takiej niezadbanej ale to nic to place 3500 zl za cala.

pawel74    0

Ja mam łąke 1h na odludziu,sąsiaduje z innymi nieuprawianymi łąkami. Nie wiesz moż gdzie się zaoriętować czy moż ktoś by to wydzierżawił lub sprzedał.Bo przydało by sie jeszcze troche.

kobra89    66

ja mam taki motyw ze u mnie nikt nic nie chowa w wiosce tylko ja i mam swojej laki 5 ha i nawet nie pytam ludzi zajezdzam i kosze co mi sie podoba a jak mam okazje kupic na swoje to super.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel74    0

w tamtej okolicy tez nikt tego nie kosi tylko ja. chyba będe powoli troszeczke przybierał. chyba mnie nie zamkna :D co nie

kobra89    66

ja to bym zaszedl i zapytal tych ludzi i powiedzialim ze ja bede kosil i juz, bo ja mialem taki smiech zajechalem i skosilem tam chyba w kawalku 5 ha bo ja posrodku dzialke mam i kosilem od rowu do rowu i facet przyjecha zabieral moja trawe ta z tych innych dzialek ale sie rozjuszylem. Wiec ja teraz jesienia poszedlem i powiedzialem i ze bede bral doplaty na to a ludzie powiedzieli bierz i rob jak chcesz. Tylko mam taki problem z rowami bo pozarastaly i woda stoi wszedzie musze zrobic maszynke do czyszczenia rowow mam juz patent tylko kasa jeszcze potrzebna.

kobra89    66

hahah

ja ci powiem ile pole u mnie chodzi od 70 tysiecy do nawet 100 tysi tak sie cenia kolo sokolki.

yacenty    569
my teraz odkupiliśmy 8 ha 20 kilometrów od nas, tylko dlatego że ta ziemia nleżała do pierwszej gospodarki ojca, po babci. Taki sentyment za 160tys.

w naszej okolicy 2dyszki za ha to niemal darmo :D

kobra89    66

no musisz popytac czyje to laki i wtedy pytaj bo to tak lipnie mowie ci mozesz czasem wyjsc na tym do tylu.

pawel74    0

masz racje. a jak np. to było kogoś i ten ktoś już nie żyje to mozna to jakoś odkupić albo co. :D

st220    12

Ziemia orna oscyluje w granicach 20tys/h i więcej w mojej okolicy nikt nie da bo się nie opłaca, a 20km dalej ziemia kosztuje 50tys/h

kobra89    66

musisz chyba w gminie dochodzic i pytac albo soltysa czy jest placony podatek za ta dzialke

bo moze ktos przepisal na kogos ja albo jakos tak

Ziemia orna oscyluje w granicach 20tys/h i więcej w mojej okolicy nikt nie da bo się nie opłaca, a 20km dalej ziemia kosztuje 50tys/h

A z jakiego jestes powiatu jesli to nie tajemnica? Ja bym wiecej jak 20k nie dal za ziemie w mojej okolicy. Zreszta i tak nikt nie chce sprzedawac.

kobra89    66

podlasnie powiat sokolka

za orna do 100 tysi bo mysla durnie ze zwiromnie mozna otwierac.

podlasnie powiat sokolka

za orna do 100 tysi bo mysla durnie ze zwiromnie mozna otwierac.

A cos tam chca wprowadzic ochorne krajobrazu i ze zwirowni nie bedzie mozna kopac;P

st220    12

Podobna jest sytuacja koło Sokół na Podlasiu ludzie ziemie kupują bo żwirownie chcą otwierać a ochrona środowiska chce ochronie krajobrazu polodowcowego wprowadzić i będzie kicha.

Kuki19    2

taa tylko jak kolego pniaki i konary pousuwasz? tylko sobie cięgła i lemiesze pourywasz!!!

tak wogóle to ile cenią sie takie byłe wyrobiska nieużytki po dzikich kopalniach żwiru lub inne takie pseudookazje lub ochłapy które zostały w gminie do sprzedazy?

pawel74    0

Ja zamierzam nająć spych jest taki u nas na wiosce. puźniej pryskać 1 w roku tak z 5 lat. i potem wlatuje MF8220 i pługiem Unia grudziąc 4 skibowym i pole jak na stole :D A co do ceny to nie wiem bo ojciec kupił to 15 lat tem i w ogole sie tym nie interesował. Ale ja młody napalony rolnik musze cos z tym zrobić.On kupił wtedy 5 ha lasu 5 tego nieugoru i 10 ha ziemi za 7 000 tylko wtedy inaczej przeliczali pieniądze. Ale myśle że zrobił dobry interes.a jak myślisz urośnie łąka lub lucerna???

PS On nie chciał kupić tego lasu i tego nieugoru ale powiedzieli że inaczej mu nie sprzedają. zeszli troche z ceny.

Kuki19    2

las chcesz pryskać? po co lepiej puść ten spych ale żeby konkret robote zrobił tzn żeby poprzepychał tą ziemie tak żeby powzrywał wszystkie pniaki, potem pozbierasz pniaki i to co zostało i może wtedy coś tam przeorasz ale nie mf tylko c 360 i jedne korpus tak żeby powyrywać korzenie i inne świństwa w ziemi i możesz to zrobić od razu bo 5 lat pryskania to moim zdaniem głupota, najlepiej niech spych zrobi konkret robote lub jakiś det z detowskim pługiem przejdzie :D

milanreal1    290

ma racje.tymi opryskami to bardziej zniszczysz ziemie niż ja oczyścisz.sprowadź spycha zrobi najlepsza konkretna robotę.a czy urośnie lucerna po lesie to raczej nie.aha a jaka tam jest ziemia?żwir?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni