Skocz do zawartości
Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
Pavel    10

Jakie sa ceny ziemi w waszych rejonach?

Dyskusja o aktualnych cenach z 2014 dostępna tu: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....eny-ziemi-2013/

watek scisle zwiazany z produkcja roslinną ;-)

Edytowano przez agrofoto

kat    7

U nas (Kuj-Pom. powiat Nakło Gmina Szubin) To już doszło do 20 000/ha. A u nas to VI V IV i trochę III klasy.

Wiadomość z agroFakt.pl

yacenty    557

u nas niby bylo ostatnio 12tys ale kto widzial ziemie za tyle to ja nie mam pojecia

pioter    44

okolice Inowroclawia(kuj-pom).13 ha,II kl poszło za 27 tys za ha.a za I kl wołaja nawet 34 tyś!!!Najlepsze jest to,że świry kupują!!!

Pavel    10

nie mów że swiry-u mnie łąki dochodza do 30tys/ha poł-zach. podlasie (ok. Zambrowa)

kat    7
troche przezadzasz ja za 7,5 ha dałem 70 000 zł 4, 5 i 6 kl

Wcale nie przesadzam. 20km odemnie wołają ponad 30 000/ha

luk2782    19

U mnie (dolnośląskie gmina góra)pewnie przez to ze jest to gmina oscienna i graniczy z wlkp to za pole w 3 kawałkach przy czym jeden graniczy z moim polem a dwa sa osobno jeden ma 7,5 ha a ten 3 to ma 76 tez klin przez droge to dałem po 9150zl/ha ma tam 2,5ha VI ponad 2ha V cos ponad 1,5ha III i reszta IVa. wszystko wymieszane. a za takie lepsze kawałki to 10-12 tys to norma a zdarzaja sie tacy co chca po 15tys/ha. łacznie kupiłem 9,41ha i moja premie na młodego połozyłem i jeszcze kredyt wziołem:)

a ja kupiłem w tym roku ziemie IV klasy od takiego frajera i dałem 15 tysięcy :) a sprzedałem 25 arów za 7000 zł. interes sie chyba udał :P

luk2782    19

a ja chce za moimi budynkami kupic lub zamienic na taka sama w tej samwj klasie ziemi działke 0,76ha taki trapez w połowie łaka zaorana nie przekwalifilowana a połowe pole jeszcze z mokradłem. I nie chca!!! szlag mnie trafia bo chciałem tam chlewnie budowac! mówie im ze im dopłace zjeszcz ze 2000tys i pokryje koszty przepisu ale ciagle mysla. zobacze moze mi sie uda jak wroci maz tej babki od której chce kupic z zagranicy. juz nie wiem jak ich podejsc. w kółko mi gadaja ze im do krusu potrzebne a maja ponad 2ha

kat    7

Dzisiaj byliśmy na przetargu.

Działka niby 6,3223ha. Ale rzeczywiście ma 6ha.

RIIIa- 0,9100ha

RIIIb- 0,8853ha

RIVa-  2,9370ha

RIVb-  1,3500ha

RV-    0,0900ha

ŁV-    0,1100ha

N-      0,0400ha

Poszła za jedyne 190 800 zł. Czyli prawie 32 000/ha

Jak na moje trochę drogo a więc nie będę sąsiadowi zazdrościł ;D ;) ;D

kat    7

2-3 lata temu to u mnie też tak było ;)

Ps

lol to ja że się wycofałem czy sąsiad że tyle dał ??? ;D ???

tomek    0

że sąsiad tyle dał oczywiście  ;D ;D

a gdybyś to kupił to by oznaczaołby że masz za dużo kasy ;)

kat    7

Tak myślałem ;) . No my prawie tyle samo dawaliśmy bo wycofaliśmy się zaraz po tym jak daliśmy 190 000 ;D.

kat    7

Bo sąsiad po jednej i drugiej stronie tego pola ma swoje działki (i to zaraz za jego domem)

A my chcieliśmy kupić bo co tu wiele ukrywać za bardzo to go sympatią nie darzymy ;D.

Ale on stwierdził po przetargu że mało dał bo myślał że dojdzie do 300 000zł. chyba mu się coś w głowie poprzestawiało ;)

JarekWLKP    1
Bo sąsiad po jednej i drugiej stronie tego pola ma swoje działki (i to zaraz za jego domem)

A my chcieliśmy kupić bo co tu wiele ukrywać za bardzo to go sympatią nie darzymy ;D.

Ale on stwierdził po przetargu że mało dał bo myślał że dojdzie do 300 000zł. chyba mu się coś w głowie poprzestawiało ;)

Zagrywa sobie z tobą :)

U nas ceny są różne. Grunty rolne kilka lat temu po upadku SKR kosztowały nawet 7 tyś. zł/ha (bardzo mało). Teraz ceny dochodzą do 30zł/m kw. czyli 300 tyś. zł/ha. To nie żart. Mało tego, nie ma już prawie żadnych działek do kupna. Wszystko za sprawą położenia, tj. 20 km. do CENTRUM Poznania. Działki budowlane z przeznaczeniem w gminnym planie zagospodarowania przestrzennego pod budownictwo jednorodzinne przekraczają cenę 80zł/m kw.

Grześ    3

To ja kupowałem latem po 18 tyś za 1ha klasy 3a. A tak pozatym to narazie nie ma nic do kupienia predzej trafi się dzierzawa.

Na twoim miejscu Jarek sprzedałbym wszystko za grube pieniądze i kupił sobie gdzies dalej od Poznania za normalne pieniądze.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.