Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
StasiekS    73

Albo to oni liczą, że kupując po takich cenach to ty zbankrutujesz i głupiemu podbijają. Kto będzie głupim okaże się za kilka, kilkanaście lat. Jeżeli uda Ci się zrealizować Twój plan czyli sprowadzisz do bankructwa lokalne gospodarstwa i później je za grosze wykupisz to gratuluje genialnego posunięcia. Gorzej jak Twojej konkurencji uda się twój plan tylko odwrotnie, czyli to ty zbankrutujesz i oni ciebie wykupią za grosze. Musisz mieć duże zasoby pieniędzy skoro tak się bawisz.

 

Jak by u mnie był taki kupiec to bez wahania mu sprzedaję i żyję sobie do końca życia z odsetek z lokaty i tak więcej bym zarobił niż dzisiaj przy produkcji roślinnej.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Nikt normalny nie płaci 80-100tyś za ha ZIEMI ROLNEJ. Przy intensywnej produkcji pszenicy czy rzepaku zostanie max 4tyś i kupa roboty.100tyś na lokacie to 6tyś z odsetem bez względu na pogodę, przymrozki, powodzie. Gdzie sens, gdzie logika? Bo co, bo 2 mućki więcej mozna wykarmić z tego ha? Chyba też z mleka takich kokosów to nie ma.Cóż, sami sobie petle na szyi zaciskają co niektórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

rmiecz coś mi się wydaje że ściemniasz i to ostro, chyba że w totak wygrałeś to co innego. Taka obora oraz ciągnik i osprzęt do niego to minimum ze 3 bańki a na taki wydatek w rok czasu nawet hodowcy który ma 500 sztuk dojnych nie stać. Chwalisz się po ile płacisz za ziemię i jaką wydajność mają twoje krowy a w galerii pusto, nawet jednego zdjęcia?

 

 

Co do wykanczania konkurencji to w mojej okolicy jest taki jeden co wszystkich miał wykończyć a teraz to jego odsetki zaczynają wykanczać.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

@rmiecz8 podaj namiary aby zajrzeć tam gdzie trzeba i żebym uwierzył że to prawda bo chętnie zobaczę te sprzęty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

No kredyt preferencyjny na 15lat na 2% to raczej przyjaciel a nie wróg. Chyba coś słabo u ciebie jednak z tym liczeniem. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Miecz musiał mieć kasę zanim zaczął produkować mleko. Nie da się w ciągu roku czy dwóch kupić kilkadziesiąt krów, kilkadziesiąt hektarów, nowe ciągniki i do tego budować obory z robotami itp. Chyba mafia u Ciebie pieniędzy nie pierze? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Miecz musiał mieć kasę zanim zaczął produkować mleko. Nie da się w ciągu roku czy dwóch kupić kilkadziesiąt krów, kilkadziesiąt hektarów, nowe ciągniki i do tego budować obory z robotami itp. Chyba mafia u Ciebie pieniędzy nie pierze? :D

Umiesz czytać? Zleć parę postów niżej i dowiesz się z kąt kolega miał kasę?

A WAM d*pĘ ŻAL ŚCISKA I SIĘ DO @MIECZA DOPIE***LACIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Czytać umiem całkiem dobrze ale widzę że kolega ma problem z pisaniem. "Z kąt" te nerwy?

Nikt miecza nie obraża. Wielu dziwi się jak można płacić taką kasę za hektar ziemi. Czytając te mieczowe posty nie jeden za głowę się łapie bo plany jakie miecz ma można realizować bez kredytu jedynie gdy jest się milionerem. Znam nie jednego kolesia co ma 200ha i dużo większą hodowlę niż miecz i jakoś nie widzę żeby tam było pieniędzy naukładane. Drogie samochody, piękne domy - tak ale i wydatków od groma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

każdy płaci ile chce:)

jednemu nie opłaci doić krów dojarką, drugiemu robotem opłaci :)

Edytowano przez piotrus19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak czytam koledzy... każdy ma swoje zdanie. ja się Mieczowi nie dziwię bo ma racje inwestuje dla wnuków, a poza tym nie jest pseudo rolasem jak jakiś cwaniaczki prezesy z warszawy ale prawdziwym rolnikiem z pasją wykonywójący swój fach. powiedzcie kto by inwestował w ziemię wiedząc że następca nie spyli kilkuset hektarowe gospodarstwo? nie sztuka dostać po babci 5 ha ziemi i opylić na działeczki a babcia na tej ziemi "nosem orała"... sztuka inwestować właśnie dla pokoleń. Miecz odważna i pewna decyzja-wielki szacun dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Możesz inwestować dla pokoleń jeśli dziś masz dość pieniędzy na utrzymanie siebie i owe inwestycje. Nikt nie da więcej za ziemię niż miecz i o zyskach ze sprzedaży można zapomnieć. Ktoś napisał że pare lat temu śmieli się z tych co płacą po 10 tys za ha - policz inflację. Kiedyś za te 10 tys można było kupić trzy razy więcej niż teraz. Najpierw trzeba wziąć pod uwagę prawa ekonomii. Kiedy ta ziemia się zwróci? Za 50 lat? Nie przyjdą czasy gdy ziemia będzie się zwracała 100 czy 200 lat - o tym możecie zapomnieć.

Co z tego że jesteś pasjonatem rolnictwa skoro nie możesz wyżyć z gospodarstwa? Weźmiesz ziemię po 40 tys za ha podwajając obszar gospodarstwa, zadłużysz się i co dalej? Dalej pokolenia mają problem bo trzeba spłacać tatowe długi - często gospodarstwa brakuje na spłatę gdy tato robi "mądre interesy". Właśnie dlatego sprzedaje się 5 ha po babci. Chwała babci za to że ciężko pracowała ale sprzedając ów grunt dzieci czy wnuki - czyli przyszłe pokolenie - może pozwolić sobie na zakup tego czy tamtego, ogólnie na godne życie. Miecz chciał i kupił - nam nic do tego ale gdyby każdy z nas tak robił - kupował ziemię za wszelką cenę - nie jeden nie zostałby w butach.

 

Jeszcze jedna kwestia jaką chciałem poruszyć. Często jest tak że nie ma następców i to jest problem jeszcze większy niż cena ziemi. Co z tego że jest wszystko skoro dzieci nie chcą w stronę ziemi spojrzeć. Tak bywa. Nikomu nie życzę.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ale u naszego kolegi który jest głównym tematem właśnie pewnie chodzi o to że chociaż dał za ziemią 800tys czy iles tam to nadal ma za co zyć i jest mu dobrze :)

Więc nie czepiajcie się :)

Ale oczywiście gospodarstwo np.20 ha nie jest stać na coś takiego a nawet jakby było stać to raczej głupote w to się pchać..bo pewnie jakby było stać to albo kredyt albo odkładane pieniądze przez całe zycie.

 

Lecz np.jakby przyszedł do mojego taty sąsiad i chciał sprzedać dobrą ziemię jeszcze przy miedzy i powiedział że np.sprzedaje za 70tys.jedziemy odpisujemy umowę i jest Twoje to myślę że po 2 dniach zastanowienia od razu by tato wziął :) tylko pewnie nie więcej niż 5ha... co i tak wydaje mi się byłoby mało opłacalne..no ale co tam - dzieci by dostały (czyt.w moim wypadku brat:) ).

Mentalności rolników nie zmienimy w szczególności tych rozwijających się. Dzisiejsza gospodarka jest zabijająca dla małych,bo niestety mały nie pozwoli sobie na zakup tak drogiej ziemi..

Ale i kiedyś jak ktoś się chciał rozwijać to słono płacił za ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Chyba jednak kiedyś się tak nie płaciło - 7-8 lat temu Agencja sprzedawała 2-3-4 klasa po 5-8 tys i to była śmieszna kwota .

Ktoś kto miał wtedy możliwości ,chęci oraz nie bał się ryzyka to teraz się śmieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Bo nie było dopłat to ziemia tania była, a teraz dopłaty to i ziemia podrożała. :) u mnie agencja wysprzedaje gospadarstwa po byłych PGR i ziemia po ok 30 tys wychodzi licząc z budynkami, ziemia od 3 do 6 klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

u mnie w województwie lubelskim, powiat bialski niedaleko granicy można kupić po 10tyś/ha, ale jak dla mnie to i tak sporo. Czesto cenna wyjściowa to nawet 15 tyś, ale negocjacje i zdarzenia losowe robią swoje. Płacąc tyle za orna w IV klasie powiedzmy wiem, że nie stracę chocby dopłaty miałby się skończyć nawet jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj