Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian40000    86

dla mnie też te 33 tony to przegiencie bo jedyny atut tego pola jest taki że jest w jednym prostokontnym kawałku. Bo klasowo jest bardzo słabe. Ale taki kawałek przyciąga ludzi z daleka i dlatego taka walka o niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Niektórzy nie mają wyjścia i muszą kupować ziemię jak chcą utrzymać produkcję bo nie zapominajmy od 2014 roku zazielenienia uszczuplą powierzchnie nie jednego gospodarstwa... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Z jednej strony brak możliwości produkcji przez zazielenianie z drugiej potężny kredyt na kilka ha gruntu. Trzeba się poważnie zastanowić co dalej bo podejmując próby rozwoju można się nieźle wkopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Nie mają wyjścia? Jak nie kupią ziemi po 50, 60 czy 100 tys. za ha to zostaną wyrzuceni ze wsi, trafią do więzienia na dożywocie czy umrą z głodu? Bo nie rozumiem słowa muszę, nie mam wyjścia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie mają wyjścia w sensie że żeby się rozwijać trzeba kupować ziemię i płacić tyle po ile chodzi w danej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale co to za rozwój skoro przez 15 czy 20 lat robię za darmo albo i jeszcze dłużej. Rmiecz za 700 tys. złotych kupuje 8ha ziemi. Gdyby te pieniądze odłożył na lokatę 6% zarobiłby 42tys zł. w ciągu roku. Teraz pytanie, ile wyciągnie pieniędzy z pola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

też mi się wydaje że interesu życia nie zrobił bo to jedna z najwyższych cen w kraju i jeszcze parę lat minie żeby średnia doszła do tego poziomu jeśli wogóle dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

W długiej perspektywie zakup ziemi na pewno jest opłacalny - ilość ziemi jest ściśle określona i nie zwiększa się, a ludzi przybywa. Ziemia nie może służyć nie tylko do uprawy roślin, ale na przykład pod elektrownię słoneczną - w Europie coraz częściej widać pola baterii słonecznych. Może służyć jako teren budowlany, jako tereny rekreacyjne, wydobywcze itd.Możliwości jest mnóstwo, ale pierwszy warunek - trzeba tą ziemię mieć. Może za 50 lat na ziemi kupionej przez @rmiecza powstanie osiedle albo autostrada a inwestor zapłaci wielokrotność dzisiejszej ceny ?

Wtedy wnuki powiedzą - ale miał dziadek przeczucie. :wub:

 

Niektórzy kupują dzieła sztuki, licząc na zysk po sprzedaży. To dopiero muszą być szaleńcy, żeby płacić kilkadziesiąt tysięcy, albo kilka milionów za obraz, gdzie koszt płótna, farby i ramy razem wynosi kilkaset złotych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja mam nowego sąsiada. Gość kupił od warszawiaków 24ha z dostępem do rzeki i prądem na polu po 17tyś/ha. A zdążyli na wiosnę posiać trawy ekologiczne. Już wszystko wyrandapowane bo gość to rolnik a nie cwaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

"W długiej perspektywie zakup ziemi na pewno jest opłacalny - ilość ziemi jest ściśle określona i nie zwiększa się, a ludzi przybywa ..."

- czyli twoim zdaniem nikt nie umiera, nie zmienia planów i nie sprzedaje ziemi tylko trzyma ją już na wieczność? Otóż musze cię zmartwić - ziemia w obrocie była, jest i będzie zawsze - moze tylko zmniejszy się trochę ten obrót gdy ANR sprzeda to co ma w swoich zasobach ale patrząc na słowa Kalemby to prędko to się nie stanie W końcu to inkubator dla kolesi więc po co to likwidować?

 

"Ziemia nie może służyć nie tylko do uprawy roślin, ale na przykład pod elektrownię słoneczną - w Europie coraz częściej widać pola baterii słonecznych. Może służyć jako teren budowlany, jako tereny rekreacyjne, wydobywcze itd. Możliwości jest mnóstwo, ale pierwszy warunek - trzeba tą ziemię mieć. Może za 50 lat na ziemi kupionej przez @rmiecza...."

Istotne jest tu jedno słowo "może" - ale nie musi Poza tym gdyby kolega miecz kupił ziemię na zarobek to nie płaciłby na pewno takich cen i tyle Ma on swoje inne powody i już je wyjaśnił i po cholerę drażyć ten temat Jak znacie bardziej realne ceny ziemi to piszcie je dalej i nie zajmujcie się już tym odosobnionym przypadkiem Koniec kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Ilość ziemi na ŚWIECIE jest ograniczona powierzchnią kuli ziemskiej. I żadna ANR ani Kalemba tego nie zmieni. Chińczycy wykupują ziemię w Afryce, bo zdają sobie sprawę, że w przyszłości to będzie towar coraz bardziej deficytowy.

Ale trzeba mieć trochę szersze spojrzenie, żeby to zauważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Ilośc ziemi jest ograniczona Ale tego ile ziemi będzie w obrocie i po jakich cenach tego nigdy nie przewidzisz Boom na ziemię rozpoczął się gdy okazało się że będą do niej dopłaty Czy wcześniej było tylu chętnych choćby po to aby dzierżawić z ANR? Nie Tak samo nie wiesz czy jeśli zabiorą dopłaty to nagle ten popyt nie spadnie Wiesz że sama Ukraina jest w stanie wyżywić całą Europę gdyby wprowadzić tam zachodnie technologie do ich rolnictwa? Co się stanie z cenami płodów rolnych jeśli Ukraina wejdzie do Unii? Dodam że POlska podejmuje starania w tym zakresie co dla mnie jest czystym idiotyzmem Co się stanie jeśli kiedyś w POlsce zostanie wprowadzony podatek katastralny? Cena ziemi jest zależna od zbyt wielu czynników aby oprzeć się na rozumowaniu że jest to towar ograniczony więc trzeba go nabywać za wszelką cenę bo kiedyś go będzie na rynku brakować Owszem - warto kupować ziemię tylko nie za wszelką cenę i tyle Mówię w tym momencie o ziemi rolniczej bez widoków na przeznaczenie jej w przyszłosci na inne cele - np budowlane - bo tu warto czasem przepłacic i to kilkakrotnie aby za kilka - kilkanaście lat zarobić Ale jest to forum rolników a nie deweloperów i rozmawiajmy o opłacalności z rolnictwa a nie z obrotu ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Co ja tu czytam 100 tyś za ha?? chyba ktoś w lotka wygrał...

 

przecież zakładając średnią cenę zboża z kilku ostatnich lat na 600 zł/tona przy plonie 5,5 tony z ha to za 100 tyś ja mogę przez 30 lat kupować zboże i rąk sobie nie ubrudzic!!

A zakładając ze połowa z tych 600 zł to koszta które musimy ponieść na uprawę to ziemia zwróci się po 60 latach?!?!

Dodajmy do tego dopłaty to mamy około 40 lat zwrotu. ja dziekuję za taką inwestycję. Ja chcę robić dla siebie a nie dla wnuczków.

U nas średnio jest po 25-30 tyś a jak ktoś wyskoczy z 50 to pukają się w głowę. Każdy chce się powiekszać ale z głową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Może za 50 lat na ziemi kupionej przez @rmiecza powstanie osiedle albo autostrada a inwestor zapłaci wielokrotność dzisiejszej ceny ?

A może za 50 lat Polski nie będzie na mapach świata a ziemia będzie znacjonalizowana? Jeżeli kupując ziemię czy w ogóle inwestując pieniądze zakładasz co będzie za 50 lat, nie mając prawie żadnych informacji na ten temat to gratuluję albo genialnego przeczucia, 6 zmysłu albo totalnej głupoty.

 

 

Chińczycy wykupują ziemię w Afryce, bo zdają sobie sprawę, że w przyszłości to będzie towar coraz bardziej deficytowy.

Ale trzeba mieć trochę szersze spojrzenie, żeby to zauważyć.

 

 

Wiesz dlaczego Chińczycy tak wykupują ziemię? Dla tego co jest pod nią, ponieważ Afryka ma całą tablicę Mendelejewa pod ziemią. Kiedyś nowe terytoria zdobywało się zbrojnie, dzisiaj za pomocą prawa. Drugim powodem jest rynek zbytu, którzy Chińczycy dość skrzętnie sobie na tym czarnym lądzie przygotowują. Afryka cały czas się rozwija i będzie coraz więcej importować.

Dlatego wątpię, żeby Chińczycy czy Niemcy zainteresowali się V czy VI klasą ziemi na Podlasiu czy Mazowszu, gdzie do większego miasta jest 50km, a pod ziemią jedynie jest trochę żwiru i gazu łupkowego, którego nie ma sensu wydobywać albo będzie to zakazane.

 

I cały czas, w tym temacie piszemy o opłacalności zakupu ziemi dla powiększenia gospodarstw rolnych a nie w celach spekulacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja tez nie rozumiem co to znaczy że "muszę kupić", dla mnie muszę oznacza wtedy kiedy ktoś mi nóż trzyma na gardle, wtedy to rzeczywiście muszę :D I kupuje za tyle ziemię to będziecie mieć nóż na gardle ale ze strony banków. Jak chcecie kupować ziemie na pokolenia następne to kupujcie mieszkania, wynajmijcie i też czysty pieniądz zbierzecie. A tak w ogóle to kupcie kilkaset ha na marsie, za jakiś czas jak ziemia się skończy to będzie strzałem w 10 :D

Jeżeli komuś nie starcza paszy to lepiej kupcie gotowa pasze, zredukujcie stado, zainwestujcie w bardziej wydajne technologie. A jak ktoś śpi na kasie to niech wybuduje biogazownie. Ale w sumie pewnie i tak na darmo pisze tego posta. U głupiego głupoty się nie wyeliminuje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

prędzej czy później wprowadzą katastralny. Wtedy okaże się ile ta ziemia jest warta. A po 2013 kupując ziemię od agencji kupuje się bez dopłat. Mam 15 ha w dzierżawie więc wolę poczekać i kupić ją po 5 tyś niż teraz po 20.

Cen ziemi nie napędzają rolnicy. Napędza państwo. Tylko ono ma i będzie miało z tego wymierne zyski. Rolnicy tylko uwierzyli w propagandę rządzących tak jak parę lat temu ci co mieszkania i dobytek na kredyt pobrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Saszeta - nie licz na aż taki spadek cen Na pewno ANR dobrowolnie nie przekaże ziemi tak tanio rolnikom Kolesie przecież też muszą coś z tego mieć A co oszczędzisz na cenie ziemi to oddasz do banku Poza tym z tego co wiem to jeszcze wcale nie jest pewne że zmieni się system dopłat w POlsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Po Bożemu zapłaciłeś :P A co do wizji co będzie za 50 lat... panowie... nie jeden z nas ma problem jak związać koniec z końcem już teraz. O ziemi po 5 tys można zapomnieć, tak jak o zbożu po 200zł/tona. Moim skromnym zdaniem za 3-4 klasę można po 20 tys zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

rmiecz8 szkoda że nie mieszkasz blisko mnie to bym Ci całe gospodarstwo opylił po te 90k za ha i pewnie jeszcze nie jednego chętnego u mnie w wiosce byś znalazł do sprzedaży ziemi w takiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj