Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Czyli i ty tam niedługo wylądujesz? Taki mały żarcik, u mnie w wiosce jeden koleś chce po 120k za ha :lol: , głupich nie znajdzie, ziemi w okolicy nie ma, ale nikt dużych sum nie chce płacić.

on by taniej nie zszedł bo miał już kupca ale mi bardzo zależało i podbiłem cenę. W końcu to 2- 3 klasa ziemi jak na moją okolice to super pole i niedaleko mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a jest jakaś półka cenowa? Czy trzeba kupić za wszelką cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

W mojej okolicy był teraz przetarg i poszły 2 kawałki po 15 ha za ok85 tysięcy za hektar.

I jakieś 3 kawałki mniejsze to po chyba 92 tysięcy :)

 

Więc chyba granic nie ma :P ale kupił tą ziemię ktoś kto ma około 3 tysięcy hektarów i nabili mu tak zwykli rolnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

W mojej okolicy,czyli pow.Przasnyski, słabsze ziemnie chodzą po 40tys/ha a lepsze to 50tys+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

czym się różni kredyt nGR od nKZ ? czy tylko długością maksymalną spłaty i wielkością początkowego wkładu własnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jak kupujesz ziemie to tak. Na nGR możesz jednak kupić też gospodrstwo z zabudowaniami a na nKz nie. Chyba że sie myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a jak ksztaltuja sie ceny dzialki pod zwirownie?? Niedaleko ma byc otwarta zwirownia i dostalem propozycje sprzedania dzialki pod ta zwirownie. daja mi 30tys. za 0.8ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

u was takie ceny :blink: ja na wiosnę kupiłem 3ha po 12tys. i 1 ha wziąłem w dzierżawę 3-4 klasa ziemi, i w dodatku nikt tego nie chciał kupić baba całą wieś namawiała z pól roku :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

a jak ksztaltuja sie ceny dzialki pod zwirownie?? Niedaleko ma byc otwarta zwirownia i dostalem propozycje sprzedania dzialki pod ta zwirownie. daja mi 30tys. za 0.8ha

 

30 to ziemia orna kosztuje, pod żwirownię to jedno zero więcej powinno być :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

W sąsiedniej wsi są 2 duże żwirownie i wykupują ziemię od rolników, a cena za 1ha to 140/150tys.

Edytowano przez gadek5228

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

no tak tylko ze od jednego goscia wykupili 30ha po 30tys w kawalku i teraz chca jeszcze ja troche powiekszyc i chca wykupic pobliskie dzialki jeszcze.a zebym mial jakas wieksza dzialke to co innego

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To albo marne pokłady żwiru albo się ludzie nie znacie na cenach... 30 ha w kawałku to już lepiej orać niż oddawać po 30 tys. Co to za ziemia? Jaka klasa itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

VI klasaZywy piasek i zwirA jakie poklady tam sa to juz nie moj problemTo juz taki typ rolnikaMyslal ze sprzedal i zrobil interes zycia a po 6miesiacach ta ziemie widzialem na necie za 15razy wieksza cene. Tylko ze juz niby przygotowana pod zwirownie. No mi rok temu juz proponowal odkupienie za 25tys a teraz 30 dajeMysle zeby mu powiedziec 100tys a jak by dal 90tys to bym sprzedal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

VI klasaZywy piasek i zwirA jakie poklady tam sa to juz nie moj problemTo juz taki typ rolnikaMyslal ze sprzedal i zrobil interes zycia a po 6miesiacach ta ziemie widzialem na necie za 15razy wieksza cene. Tylko ze juz niby przygotowana pod zwirownie. No mi rok temu juz proponowal odkupienie za 25tys a teraz 30 dajeMysle zeby mu powiedziec 100tys a jak by dal 90tys to bym sprzedal.

 

Jak przygotowana pod żwirownię to już co innego jeśli były już wszystkie pozwolenia, kolegi wujaszek już kilka lat się stara żeby zrobić żwirownię na polu 70ha w jednym kawałku i na razie bez skutków :( . Tak jak piszesz za mniej jak te 100k nie sprzedawaj, to jemu zależy na kupnie, a nie Ci na sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    97

W mojej okolicy,czyli pow.Przasnyski, słabsze ziemnie chodzą po 40tys/ha a lepsze to 50tys+

 

 

Z której strony Przasnysza?

W kierunku Mławy czy Ciechanowa o ofertach poniżej 80 tys nawet nie słyszałem. Ostatnio poszło 5 ha III klasy po 105 tys/ha.

Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No to ktoś zrobił interes życia :D Tzn ten co sprzedał i współczuć głupoty temu co kupił.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zwłaszcza jak po 2014 ceny ziemi zjadą niemiłosiernie gdy anr będzie za grosze oddawała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

@kamil18fmr Chodzi mi o ziemię w okolicach przy trasie Przasnysz - Krzynowłoga Mała. Powyżej 100tys za ha to już naprawde paranoja, kiedy się to zwróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    97

No wlaśnie kupił to jakiś koleś z Krzynowłogi, który ma betoniarnie czy coś tam... Tak przynajmniej słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

kurde zdawało mi się ze po 40 tys jak dawałem to było bardzo dużo a tu nawet po 105 tys dają.. ;/ ;/ haha kosmiczna suma za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj