Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vicia1223    11

Kolego zobacz ile w krajach beneluxu hektar pola chodzi... 100-500tyś euro...


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Kolego zobacz co oni tam uprawiają, jaka klasa gleby i ile jej jest... U nas drożej nie będzie. Co rok to gorsza opłacalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Polska to nie benelux. Tam mało ziemi to budownictwo zawyża. We francji za 5 tyś euro też kupisz bez problemu

strona rządowa. Ceny raczej spadają. Tam gdzie są bardzo wysokie to są renomowane winnice.

http://www.agreste.a...1prixmoyens.pdf

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wg. mnie ceny za bardzo nie spadną. W mojej okolicy chętnych na kupno ziemi jest dużo. Jeśli nie kupi normalny rolnik na kredyt to kupują duże gospodarstwa lub szkółki drzew po 40 tys za ha i za gotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Tylko znając życie to jeśli spadną to nasze zarobki spadną jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

heh...a ja dostałem właśnie wycenę dzierżawionych łąk[mam prawo pierwokupu]. I tak jest to 2,45ha VI klasa łąki + 5 arów samosiejek[liczone jako las?] za 100000. Nie wiem czy śmiać się czy płakać. W podobnych granicach kupię ziemię orną, więc nie opłaca mi się kupować za taką kasę[kuj-pom] Czy może pisać jakieś pismo, że nie zgadzam się z wyceną[czy ktoś miał z tym do czynienia?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluch    4

Z wyceną nic nie zrobisz ona nie podlega negocjacjom na ile wycenił za tyle pójdzie w przetargu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

jeśli w maju [tak mówili w moim banku] wystartują kredyty preferencyjne na zakup ziemi, to kupię od sąsiada orną IVa i IIIb taniej mi to wyjdzie niż te łąki. Jedynie jakbym chciał poparcelować na działki i posprzedawać jako budowlane to może i by mi się opłacało-tyle tylko, że nikt terenów zalewowych pod budowę świadomie nie kupi. Dzierżawę mam do września, w tym roku już nie posypię tam nawozu, zbiorę sianko[o ile nie zaleje] i podziękuję :) Liczyłem na 16 tyś za ha[facet z agencji mówił że łąki idą w tych granicach], a tu niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

ludzie z ANR tez muszą z czegoś lub z kogoś życ tak jak i komornik poprostu facet z agencji pewnie zbierał na wczasy i dlatego tak drogo wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

to nie facet z agencji. W większości przypadków jeżeli teren jest koło drogi albo jest plan zagospodarowania dla tego terenu lub w jakimś miejscu gdzie nam wydaje się nieatrakcyjne a w planach urzędników kiedyś coś tam będzie do wyceny biorą rzeczoznawcę. Co prawda ten gość nie zna realiów no ale nie on to sprzedaje. Ja za płotem miałem do kupienia 5 ha 5 klasy(połowa to pustynia) po 16tyś/ha a 3 km ode mnie 3 klasa była po 8 tyś. Tyle że to jest na zadupiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Proponowałbym przeczekać pierwszy przetarg, jeśli nie znajdzie się klient za takie pieniądze to po jakimś czasie ogłoszą przetarg drugi, w którym cena może być już nawet o połowę niższa, jeśli i za tą cenę nikt nie kupi to po drugim przetargu możesz wystąpić, oczywiście na piśmie, ze swoją ofertą kupna i zaproponować swoją cenę. Szukają naiwniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ile można zapłacić za 3 ha łaki 3 klasy? woj lubelskie łąka graniczy z rzeką i jest zalewowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam145    0

mieszkam w gminie Hrubieszów w mojej okolicy pole chodzi od 28 nawet do 36 tysięcy. Przed św. wielkanocnymi pole poszło za 50/ha gość przebija wszystkich. Klasa I II IIIa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

ja mam dobra sytuacje wokół moich pól obszarnik wszystko wykupił wiec moje pola by mu pasowały a w dodatku były pgr jest nie daleko i tez by z checia kupili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1307

Ostatnio u nas na przetargu ANR cena doszła do 76 000zł/1ha,klasa 3 i mowy nie ma o spadku cen .Ziemia jest towarem deficytowym i fanatyków nie brakuje ,tak więc kto na kujawach ziemi nie kupił 15 lat temu teraz musi słono płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Powiem szczerze... wolałbym sprzedać na kujawach te 20ha po 70 tys i kupić w innym rejonie 70ha po 20 tys albo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

dopóki sa dopłaty, to ziemia będzie droga. Kupi przedsiębiorca i wydzierżawi rolnikowi, a sobie zostawi dopłaty i jeszcze będzie zmuszał do programów rolnośrodowiskowych.

U mnie to już praktycznie nikt nie sprzedaje rolnej- wszyscy tylko budowlane, a pola tylko wydzierżawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Na 5 klasie ani pszenica plonu nie da ani rzepak... Na owsie marnie wyjdziesz. Jak dla mnie - utopione pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Też bym tego nie brał nawet po 15tys. Dzis jak ziemia nie da rady wyhodować pszenicy i rzepaku to nie ma sensu jej kupywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj