Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
StasiekS    73

Jeżeli nie masz żadnych zobowiązań wobec UE możesz od razu sprzedać. Ale są pewne ograniczenia. Jak każdy rolnik wie ANR ma prawo pierwokupu ziemi. Ale nie zawsze. Jeżeli sprzedajesz innemu rolnikowi z tej samej gminy lub sąsiedniej na powiększenie gospodarstwa albo osobom bliskim(rodzienie, współwłaścicielom itp.). Jeżeli sprzedajesz innym osobom to ANR ma prawo pierwokupu i w ciągu miesiaca musi z niego skorzystać. Jeżeli tego nie zrobi możesz swobodnie sprzedawać. ANR ma także prawo wykupu ziemi ale ciebie to nie bedzie dotyczyć.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Jak się nie mylę jeżeli się sprzeda szybciej niż 5 lat US do nas zapuka.

Darowizna gruntów od rodziców jest zwolniona z podatku pod warunkiem że zobowiązujesz się do prowadzenia gosp. min 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokoll    0

To pole dzierzawi jusz rolnik z maszej wsi ok.10 lat

ale to moja sprawa komu to ja sprzedam ,bo kupca jusz mam tylko on mysli ze zo kupi prawie za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Jeżeli umowa jest pisemna z datą pewną(czyli wójt czy jakiś inny urzędnik dał tam swój podpis) to ten dierżawca ma prawo pierwokupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Madzia20 - jeśli rolnik sprzedaje ziemię rolną to nie obowiązuje go płacenie podatku bo rolnik jest zwolniony z podatku dochodowego - wiem bo sąsiad ostatnio kupował ziemię właśnie od kolesia co nie miał jej przez 5 lat i w tym przypadku nie płaci się podatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Podatku dochodowego nie musi płacić jeżeli sprzedaż mieści się w działaniach zwiazanych z prowadzeniem gospodarstwa np. jeżeli wydzierżawiasz częśc swoich pół w zamian za czynsz to od tej dzierżawy do US musisz odprowadzić podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

@sokoll sprzedaj ziemię a pieniądze przeznacz na naukę bo aż w oczy razi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokoll    0

Jak ktoś żyje już 30 lat w innym kraju to może chyba zapomnieć o POLSKIEJ ortografii.

A jak ci to nie pasuje to nie odpowiadaj (arschloch)

Edytowano przez murtek3
Błędy ortograficzne oraz cytowanie poprzedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jeśli sprzedasz szybciej niż po 5 latach chyba płacisz podatek 18%. Nie wiem czy podatku nie da się uniknąć jeśli kasę przeznaczysz na cele mieszkaniowe, budowę domu ewentualnie zakup innej ziemi czy działki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

@sokoll arschloch to cię zrobił.

Jak nie mieszkasz 30 lat w kraju to kiedy to odziedziczyłeś i rodzice kazali ci sprzedać?

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokoll    0

ty *****

@sokoll sprzedaj ziemię a pieniądze przeznacz na naukę bo aż w oczy razi.

 

w1989 tel, też już BYLY ******* !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowano przez Marcin91
ortografia, obrażanie innych użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mathieu92 - nie przesadzaj istnieje,ale w mniejszej skali jak w innych miejscowościach czy województwach.Ale się zgodzę,że większość to na działki idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickkk    0

A co powiecie na oferte koło chełma??

 

http://dom.gratka.pl...7d303bb9d9b48,1

 

....... i co najwazniejsze pisze negocjuj :D, z posrednikiem da rade urwac na 2 mln !!!

Pozbywajac sie go i trafiajac bezposrednio do goscia moze 1,6mln ...........

Edytowano przez nickkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

A 60 000zl/ha za 3ha III/IV klasy to dobry interes ? Za tyle kupił jeden rolnik - zajmuje się warzywkami : seler, pomidor, papryka itp itd.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickkk    0

kupujac kawalki 2-3 ha oddalone od siebie 10 i wiecej kilometrów - bez sensu.

Chyba, ze przez miedzę, wtedy warto dac nawet 10 tyś/ha wiecej (duzo zalezy od klasy ziemi).

Edytowano przez murtek3
Cytowanie poprzedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

nickkv 2 rozłogi w tym połowa to łąki. juz dawno to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickkk    0

jak to jest teraz z anr i przetargami ograniczonymi??

W przetargu ograniczonym na sprzedaż ziemi w gminie X mogą uczestniczyć tylko rolnicy z gminy X lub mający ziemie w tej gminie??

Czy na przykład ja będąc rolnikiem w gminie Y mogę wziasc odział w przetargu ograniczonym na zakup ziemi w gminie X oddalonej powiedzmy 100km??

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ograniczony ma więcej ograniczeń. Musisz być zameldowany w gminie X lub w sąsiedniej.

Łąki już nie są z pól darmo niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupujac kawalki 2-3 ha oddalone od siebie 10 i wiecej kilometrów - bez sensu.

Chyba, ze przez miedzę, wtedy warto dac nawet 10 tyś/ha wiecej (duzo zalezy od klasy ziemi).

to po ile u was jest ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holeryk    0

Ograniczony ma więcej ograniczeń. Musisz być zameldowany w gminie X lub w sąsiedniej.

Łąki już nie są z pól darmo niestety

 

Szczerze powiedziawszy nie wiem o czym do mnie piszesz bo nie jestem w branży. Chce po prostu wiedzieć jaka jest średnia cena hektara na tym terenie. Cena przybliżona, +-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

kupujac kawalki 2-3 ha oddalone od siebie 10 i wiecej kilometrów - bez sensu.

Chyba, ze przez miedzę, wtedy warto dac nawet 10 tyś/ha wiecej (duzo zalezy od klasy ziemi).

A czy ziemia kupiona przez miedzę za 10tys więcej daje jakoś lepsze dochody niż co jest oddalona o 5 czy 10 km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Właśnie że nie ale masz ten komfort że wszystkie pola masz w jednym kompleksie ;)

My mogliśmy kupić przez granicę 11 hektarów ale cena już była za wysoka i po dwóch-trzech tygodniach dostaliśmy ofertę na 10 hektarów oddalonych od naszego pola o jakieś dwa kilometry więc się na nie zdecydowaliśmy i zostało około 100 tysięcy w kieszeni za ten ruch ;)

 

EDIT

Aaa i muszę zaznaczyć że te 10 ha jest lepsza ziemia niż te 11 ha

Edytowano przez ralfMTX140

New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj