Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

Z tego co ja wywnioskowałem to chodzi o to ze jesli rolnik bedzie dzierżawił od anr zimie w 2014 i po tym okresie konczy sie umowa ale ten rolnik juz bedzie musiał oddac ziemie do anr, to kolejny rolnik który bedzie dzierzawił lub kupi te dziłkę bedzie mógł uzyskac prawo do dopłat przejmujac to prawo od poprzedniego rolnika, ale tak jak napisali w artykule to bedzie dobra wola wczesnijszego dzierżawcy lub beda sżły pieniadze pod stołem za oddanie praw do dopłat. Natomiast jakby ten nowy dzierzawca, włascicel nie dogadał sie z poprzednim dzierzawca to dopłat nie dostanie i finito :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holeryk    0

Panowie a jeśli chodzi konkretnie o woj lubelskie rejon Włodawy to jaka jest cena ziemi ornej III i IV klasy oraz łąk ? tak orientacyjnie. Będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Z tego co ja wywnioskowałem to chodzi o to ze jesli rolnik bedzie dzierżawił od anr zimie w 2014 i po tym okresie konczy sie umowa ale ten rolnik juz bedzie musiał oddac ziemie do anr, to kolejny rolnik który bedzie dzierzawił lub kupi te dziłkę bedzie mógł uzyskac prawo do dopłat przejmujac to prawo od poprzedniego rolnika, ale tak jak napisali w artykule to bedzie dobra wola wczesnijszego dzierżawcy lub beda sżły pieniadze pod stołem za oddanie praw do dopłat. Natomiast jakby ten nowy dzierzawca, włascicel nie dogadał sie z poprzednim dzierzawca to dopłat nie dostanie i finito :)

No niby tak ale czemu w takim razie miałoby to być "...nieracjonalne z ich punktu widzenia" Z tego można wywnioskować że jeśli ktoś przekazałby te uprawnienia to musiałby ponieść jakąś stratę z tego tytułu Być może chodzi o to że w takim przypadku nie byłoby chętnych na tą ziemię którą dzierżawił dany rolnik bo kto chciałby kupić ziemię bez dopłat - w tej sytuacji jednynym zainteresowanym tymi gruntami byłby ten rolnik który dotychczas dzierżawił - wtedy mogłoby to być nieracjonalne działanie z jego strony aby przyczynić się do wzrostu ilości osób zainteresowanych dzierżawionymi gruntami i w efekcie stracić tą ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten zapis tylko pomorze przedsiębiorcom którzy przerzucają przez tą ziemie kasę lewą i teraz dzięki temu przepisowi sobie ją wykupią za małe pieniążki ja widzę tylko taki sens tego prawa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Co do cen ziemi to dobrze że spadną. Teraz te ceny są nierealne. 30-40 tyś to nawet za 1 klasę jest dużo za dużo. Czy tak jak teraz u mnie było 16 tyś za 5 klasę. Kiedy to się zwróci? Dopłaty są do upraw a nie na zakup ziemi bo gdyby ich nie było to ile warty jest ten hektara co teraz kosztuje te 30-40 tyś?

 

 

Ceny nie realne ?? , za 1 klasę jakby ktoś w naszej okolicy sprzedawał to od 60 000 zł w górę i pewnie długo by nie szukała chętnego. Po ok. 50 000 zł to 2/3 klasa jest sprzedawana w dniu pojawienia się ogłoszenia oczywiście kawałki do 5 ha powyżej musi troszkę poczekać ale też się znajdzie chętny.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Sadek czytałeś może artykuł o Panu Cz.?

 

Fakt Wasza strona Ciechanowa płaci grubsze szelesty. Są tacy co chcą i mogą, wiec jest jak jest. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

 

 

Ceny nie realne ?? , za 1 klasę jakby ktoś w naszej okolicy sprzedawał to od 60 000 zł w górę i pewnie długo by nie szukała chętnego. Po ok. 50 000 zł to 2/3 klasa jest sprzedawana w dniu pojawienia się ogłoszenia oczywiście kawałki do 5 ha powyżej musi troszkę poczekać ale też się znajdzie chętny.

a w czym te ceny mają odzwierciedlenie? Czy ten co zapłaci 60 tyś liczy na zysk z tego pola? Czy tylko chce mieć więcej od sąsiada? No chyba że inwestuje żeby kiedyś jego dzieci lub wnuki zarabiały. Jaki przedsiębiorca inwestuje w coś żeby czekać 20 lat na zyski?

 

 

Jest objaśnienie

www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/rozna-sytuacja-dzierzawcow-od-anr-w-nowej-wpr,35320.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holeryk    0

Panowie a jeśli chodzi konkretnie o woj lubelskie rejon Włodawy to jaka jest cena ziemi ornej III i IV klasy oraz łąk ? tak orientacyjnie. Będę wdzięczny

 

x2, koledzy, prosiłbym o szybką odpowiedź, jest mi to bardzo potrzebne. Patrzyłem ceny na stronach GUS'u ale nie ma tam konkretnych rejonów, a Wy specjaliści w tym temacie na pewno się orientujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wczoraj kupiłem 2ha 3b za 25 000zł całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Kiedy to było kiedy w moim rejonie ziemia była po 12.5 tys za hektar ;)

Teraz 35-40 tys trzeba dać


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak na Podlasiu jeszcze po tyle mozna kupić.

Niedługo ceny z ziemią zapędzą rolników w kozi róg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ciekawe tereny tam u Ciebie. Duże powierzchnie macie... a jak z zakupem ziemi? Jest troche chętnych do sprzedania? U mnie pojawiają się kawałki od czasu do czasu ale chętnych dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

U mnie jest kilku rolników ponad 100 ha którzy kupują ziemie. Zaznaczę że u nas przeważa klasa 3b i 4a ale też trafiają się 3a i 4b ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spytajcie podlasiaków po ile IV i V klasa chodzi, nie mówiąc już o łąkach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@bob między 10 a 20tyś w rejonie nie krowim, w krowim to cena nie ma górnej granicy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ahahahhaha:D w krowim rejonie łąka przy gospodarstwie zainteresowanego wyceniana jest nawet do 60 tys :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciekawe tereny tam u Ciebie. Duże powierzchnie macie... a jak z zakupem ziemi? Jest troche chętnych do sprzedania? U mnie pojawiają się kawałki od czasu do czasu ale chętnych dużo...

 

Jak dasz ogłoszenie w dobrze widocznym miejscu to ze 100ha spokojnie byś kupił w podobnej cene.

 

 

@bob między 10 a 20tyś w rejonie nie krowim, w krowim to cena nie ma górnej granicy. :D

 

Tak jak farmi@ pisze... w rejonie krowim ceny są z kosmosu, u mnie czyli w rejonie nie krowim (hajnówka-bielsk podlaski) są śmiesznie tanie... a ziemie od 3b do 4b, taniej mozna wyrwac V klase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Hubert... to co to za teren??? Zadupie że wrony zawracają czy co? Trudne warunki macie że tak ludzie pracować na ziemi nie chcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Dostałem wycenę kolejnej działki dzierżawionej od ANR. 30 ha IIIb za 510 tys. czyli 17tys/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Ciekawe jak wycenią ziemię pod S-8 Walichnowy -Sieradz -Łask?

Walichnowy/Pichlice(Ryś) cena 17 zł/m2 przynajmniej po tyle miała być


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

a w czym te ceny mają odzwierciedlenie? Czy ten co zapłaci 60 tyś liczy na zysk z tego pola? Czy tylko chce mieć więcej od sąsiada? No chyba że inwestuje żeby kiedyś jego dzieci lub wnuki zarabiały. Jaki przedsiębiorca inwestuje w coś żeby czekać 20 lat na zyski?

 

 

Jest objaśnienie

www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/rozna-sytuacja-dzierzawcow-od-anr-w-nowej-wpr,35320.html

 

 

To jak w naszym przypadku każde pokolenie coś dokupuje.

 

I nie uważam ze ten co kupuje to kupuje aby mieć więcej od sąsiada bo z taką pasją wiążą się "zł", a jeżeli je ma to znaczy że stać go na tą ziemię. Gospodarstwo to lokata długoterminowa tylko jeszcze trzeba tak zarządzać aby ta lokata dała zysk.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pieniądz zawsze się marnuje gdy go nie zainwestujemy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj